Počátky alternativních programů v kině Vesmír v Náchodě se datují do roku 2010. Za deset let jsme našim divákům nabídli více jak 550 programů, z toho téměř 250 satelitních přenosů...
Přenosy či záznamy oper z Metropolitní opery v New Yorku, baletů z Velkého divadla v Moskvě, koncerty z Berlínské filharmonie či divadla z londýnských scén - to už je naprostá samozřejmost. K nim postupně přibyly další koncerty rockové či vážné hudby, komentované prohlídky světových výstav, hudební dokumenty a mnoho dalších zajímavých projektů...
Na tomto místě Vás chceme seznamovat s připravovanými programy, tak, jak je budeme postupně nasazovat do našeho programu. Některé zde najdete s velkým časovým předstihem, o jiných se v naší nabídce dozvíte téměř na poslední chvíli. Proto náš alternativní program budeme velmi často aktualizovat...

 


 

4. prosince 2023 v 19 hodin                 DIVADLO V KINĚ
CYRANO

Záznam divadelního představení Spolku Kašpar z Divadla v Celetné v Praze

Legenda z Divadla v Celetné. Martin Hofmann exceluje ve své životní roli jako nosatý šermíř z Bergeracu. Jeho Cyrano je fanfarónský, nedůtklivý a hrdý, ale také oddaně milující, zádumčivý a zraněný. Mimořádným hereckým výkonům dává vyniknout minimalistická scéna, která nestrhává divákovu pozornost, naopak podporuje skvělý zážitek. Jeden z největších romantických příběhů všech dob hrají v Celetné již 15 let a představení je stále beznadějně vyprodané. Vychutnejte si dramatický příběh plný lásky, který nestárne. Režie Jakub Špalek.

Předprodej vstupenek od 1.11.2023

 


 

9. prosince 2023 v 18,45 hodin           OPERA V KINĚ
Daniel Catán:
FLORENCIE V AMAZONII

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Opera inspirovaná magickým realismem Gabriela Garcíi Márqueze od španělského skladatele Daniela Catána z roku 1996, vypráví o operní divě Florencii Grimaldi. Slavná pěvkyně se vrací do rodné Brazílie kvůli vystoupení, a také aby pátrala po dávném milenci, který zmizel v džungli. V první inscenaci v Metropolitní opeře vystoupí Ailyn Pérez v roli Florencie v režii Mary Zimmerman, která přenese kouzlo a tajemství Amazonie na scénu Met. Obsazení se pyšní dalšími slavnými jmény – v rolích cestovatelů, kteří divu provázejí na plavbě po řece do Manausu, uvidíte Gabriellu Reyes jako novinářku Rosalbu, basbarytonistu Greera Grimsleyho jako kapitána parníku, barytonistu Mattiu Olivieriho jako tajemného prvního důstojníka, tenorista Mario Chang se představí v roli kapitánova synovce Arcadia, mezzosopranistka Nancy Fabiola Herrera a barytonista Michael Chioldi ztvární hádavý pár, Paulu a Álvara. Orchestr povede Yannick Nézet-Séguin.
Nastudováno ve španělském originále a uváděno s anglickými a českými titulky.

Předprodej vstupenek od 1.10.2023

 


 

10. prosince 2023 v 15,45 hodin     BALET V KINĚ
DON QUIJOTE

Záznam baletního představení z Královského baletu v Londýně

Hudba: Ludwig Minkus, choreografie: Carlos Acosta podle Maria Petipy.
Energický balet založený na stejnojmenném epickém románu Miguela de Cervantese provází dobrodružstvími excentrického šlechtice Dona Quijota a jeho věrného druha Sancha Panzy, kteří pomáhají dát dohromady mladý temperamentní pár Kitri a Basilio. Inscenace Carlose Acosty vytvořená před deseti lety pro Královský balet překypuje vtipem i bravurní choreografií a věrně zachycuje kouzlo a romantiku horkého Španělska.

Předprodej vstupenek od 1.12.2023

 


 

13. prosince 2023 ve 20 hodin      TADY VARY 23/24 V KINĚ
LÁSKA NEBESKÁ

Cyklus 10 předpremiérových projekcí od října 2023 do června 2024

Po 20ti letech od své premiéry se do kin vrací remasterovaný veleúspěšný filmový hit o různých podobách lásky. Hvězdné herecké obsazení (Bill Nighy, Gregor Fisher, Colin Firth, Sienna Guillory, Liam Neeson, Emma Thompson, Kris Marshall, Heike Makatsch, Martin Freeman, Joanna Page, Chiwetel Ejiofor, Andrew Lincoln, Keira Knightley, Hugh Grant a další) a s úžasným soundtrackem v remasterované verzi. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají nejednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. Režie Richard Curtis. České titulky.

Předprodej vstupenek od 1.10.2023

 


 

16. prosince 2023 v 17 hodin         KONCERT V KINĚ
SEVENTEEN TOUR "FOLLOW" TO JAPAN: LIVE VIEWING

Satelitní přenos koncertu z Fukuoka Paypay Dome v Tokiu

Staňte se součástí nejrozsáhlejšího turné SEVENTEEN od jejich debutu a užijte si koncert nabitý elektrizující směsicí dynamických vystoupení a okouzlujících melodií, a to živě a na velkém plátně společně s fanoušky CARAT po celém světě.
V rámci turné FOLLOW se diváci mohou těšit na strhující show plnou výbušné energie a emocí. K-popové ikony předvedou svou všestrannost i díky speciálním vystoupením jednotek Vocal Unit, Performance Unit a Hip-hop Unit, z nichž každá přináší na pódium svůj jedinečný zvuk a charisma. Prostřednictvím své živé show se SEVENTEEN snaží šířit pozitivitu a zvou všechny své fanoušky, aby se k nim na této povznášející cestě připojili.
Nenechte si proto ujít tento jedinečný živý přenos koncertu v kinech z japonské haly Fukuoka PayPay Dome. Ať už jste kdekoli, můžete se stát součástí celosvětové oslavy se skupinou SEVENTEEN. A připravte se na to, že vás jejich hudba, energie i příslib světlejších zítřků uchvátí.

Předprodej vstupenek od 21.11.2023

 


 

17. prosince 2023 v 15 hodin       BALET V KINĚ
LOUSKÁČEK

Satelitní přenos baletního představení z Královského baletu v Londýně

Hudba: Petr Iljič Čajkovskij, choreografie: Peter Wright podle Lva Ivanova.
Připojte se ke Klárce během Štědrého večera, který se stane velkým kouzelným dobrodružstvím. Nádherná Čajkovského hudba doprovází Klárku a jejího začarovaného Louskáčka v boji proti Myšímu králi i při návštěvě Cukrové víly v Království sladkostí. Milovaná inscenace od Petera Wrighta pro Královský balet přináší tradiční pohádkové motivy i velkolepý tanec této baletní klasiky pro celou rodinu.

Předprodej vstupenek od 1.12.2023

 


 

19. prosince 2023 v 19,30 hodin          VÝSTAVA V KINĚ
JEFF KOONS – INTIMNÍ PORTRÉT

 

Ohromující vhled do mysli jednoho z nejkontroverznějších umělců naší doby. Jeff Koons je všeobecně považován za jednoho z nejvlivnějších, nejpopulárnějších a nejspornějších umělců posledních 30ti let. Výtvarný dokument Jeff Koons – intimní portrét odhaluje souvislosti, které se skrývají za osobou, umělcem a značkou Koons. Jde o intimní průzkum vědomí nekonvenčního umělce, jehož cílem je zjistit, co motivuje a formuje jeho výjimečnou fantazii. Díky přístupu do Koonsova rodinného domu v Yorku v Pensylvánii nahlédneme umělcovy kořeny a každodenní život. Podíváme se s ním do jeho rozsáhlého newyorského ateliéru, kde pracují desítky malířů, sochařů a grafiků. Vydáme se s ním na turné po jeho výstavách – do Kataru i na řecký ostrov Hydra.
Dokument ukazuje díla jako Play-Doh, Štěně, Balónkový pes, Banalita, Michael Jackson a bubliny, Tulipány, Humr, Růžový panter a další. České titulky.

Předprodej vstupenek od 1.12.2023