Počátky alternativních programů v kině Vesmír v Náchodě se datují do roku 2010. Za dvacetčtyři let jsme našim divákům nabídli více jak 900 programů, z toho téměř 260 satelitních přenosů...
Přenosy či záznamy oper z Metropolitní opery v New Yorku, baletů z Royal Opera Hause v Londýně, koncerty z Berlínské filharmonie či divadla z londýnských scén - to už je naprostá samozřejmost. K nim postupně přibyly další koncerty rockové či vážné hudby, komentované prohlídky světových výstav, hudební dokumenty a mnoho dalších zajímavých projektů...
Na tomto místě Vás chceme seznamovat s připravovanými programy, tak, jak je budeme postupně nasazovat do našeho programu. Některé zde najdete s velkým časovým předstihem, o jiných se v naší nabídce dozvíte téměř na poslední chvíli. Proto náš alternativní program budeme velmi často aktualizovat...

 


 

9. května 2024 v 19,30 hodin              VÝSTAVA V KINĚ
MALBY MODERNÍCH ZAHRAD – MONET AŽ MATISSE

 

Pro mnoho velkých umělců představovaly zahrady vhodný motiv k vyjádření barev, světla a atmosféry. Claude Monet je možná nejslavnějším malířem zahrad, ale i další velikáni jako Van Gogh, Pissarro, Matisse nebo Sargent jim věnovali zvláštní pozornost. Umění nejen těchto světoznámých malířů obsáhla v roce 2016 unikátní výstava „Painting the Modern Garden“ v Royal Academy of Arts v Londýně. Tento film podniká magickou cestu přímo z londýnské galerie do zahrad v Giverny, Seebüllu a na další úchvatná místa, která si umělci oblíbili. Společně zjistíte, jak umělci z počátku 20. století stylizovali a upravovali své vlastní zahrady k prozkoumání soudobých utopických myšlenek a motivů barev a forem. Monet říkal: „Kromě malování a zahradničení nejsem v ničem dobrý...“ České titulky.


Předprodej vstupenek od 29.4.2024

 


 

11. května 2024 v 18,45 hodin             OPERA V KINĚ
Giacomo Puccini:
MADAMA BUTTERFLY

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Asmik Grigorian bude v Metropolitní opeře debutovat v roli Cio-Cio-San, důvěřivé gejši a hlavní hrdinky Pucciniho srdceryvné tragédie. Tenorista Jonathan Tetelman ztvární bezohledného amerického námořního důstojníka Pinkertona, jehož zrada ji zničí. Mezzosopranistku Elizabeth DeShong uslyšíme jako věrnou služku Suzuki a barytonistu Lucase Meachema jako amerického konzula Sharplesse v podmanivé výpravě a režii Anthonyho Minghelly. Za dirigentským pultem v Metropolitní opeře čeká debut uznávanou dirigentku Xian Zhang.
Nastudováno v italském originále a uváděno s anglickými a českými titulky.

Předprodej vstupenek od 1.10.2023

 


 

16. května 2024 v 18,30 hodin             DIVADLO V KINĚ
BOSS BABIŠ

Záznam divadelního představení z Divadla Republika z Rock Café v Praze

Úspěšná politická satira. Je Andrej mafián, nebo oběť? Největší polistopadový podvodník, který zdecimoval tuto zemi, nebo jsme všichni letadlo? Na tyto otázky se s nadhledem a humorem snaží najít odpovědi herci a herečky Divadla Republika v satirickém kabaretu. Sledujte divadelní dramatizaci jedné z nejprodávanějších knih investigativního novináře Jaroslava Kmenty.


Předprodej vstupenek od 1.5.2024

 


 

21. května 2024 v 19 hodin                 VÝSTAVA V KINĚ
NESMRTELNÍ – ZÁZRAKY EGYPTSKÉHO MUZEA

 

Oscarem oceněný britský herec Jeremy Irons zve diváky na fascinující cestu po sbírkách Egyptského muzea v italském Turíně. Dokument ukazuje v nevídaných detailech vybrané exponáty z Egyptského muzea v Turíně – nejstaršího egyptologického muzea na světě, založeného v roce 1824, jehož sbírka v současnosti obsahuje přes 30 tisíc předmětů. Sfingy, kolosální sochy, drobné amulety a sarkofágy vyprávějí příběh téměř 4000 let staré historie a připomínají ty nejvýznamnější objevy, které nám dodnes pomáhají poodkrývat život a rituály starověkého Egypta. Snímek představuje nejenom krásy turínského muzea, ale společně s odborníky nahlédneme i do muzea v Káhiře, Berlíně a Londýně. I tam se totiž nachází největší egyptské poklady, maska faraona Tutanchamona, Rosettská deska nebo busta královny Nefertiti, jejíž tajemná krása fascinuje dodnes. České titulky.


Předprodej vstupenek od 1.5.2024

 


 

22. května 2024 ve 20 hodin         TADY VARY 23/24 V KINĚ
PRISCILLA

Cyklus 10 předpremiérových projekcí od října 2023 do června 2024

V roce 1959 potkává čtrnáctiletá Priscilla Beaulieu (Cailee Spaeny) na vojenské základně o deset let staršího Elvise Presleyho (Jacob Elordi). Jejich setkání je osudové. Po boku krále rock’n’rollu na ni čeká život plný pozlátka a večírků, ale i hádek a citové manipulace. Držitelka Oscara Sofia Coppola (Ztraceno v překladu) představuje odvrácenou tvář popové ikony ve stylovém portrétu jednoho z největších milostných příběhů dvacátého století. České titulky.

Předprodej vstupenek od 1.10.2023

 


 

1. června 2024 v 18 hodin             BALET V KINĚ                     POZOR, ZMĚNA TERMÍNU!!!!!!
LABUTÍ JEZERO

Záznam baletního představení z Královského baletu v Londýně

Hudba: Petr Iljič Čajkovskij, choreografie: Liam Scarlett a Frederick Ashton podle Mariuse Petipy a Lva Ivanova, dirigent: Martin Georgiev.
Na lovu narazí princ Siegfried na hejno labutí. Jedna z nich se promění v krásnou dívku Odettu a on se okamžitě zamiluje. Odetta je ale svázána mocnou kletbou, která ji během dne drží v podobě labutě. Dokáže ji Siegfried osvobodit? Čajkovského úchvatná hudba se skvěle snoubí s představivostí choreografa Liama Scarletta a designéra Johna MacFarlana, umocňuje tak dramatický patos klasického baletu Maria Petipy a Lva Ivanova. Labutí jezero dodnes zůstává jedním z nejoblíbenějších děl klasického baletního kánonu.

Předprodej vstupenek od 1.5.2024