Počátky alternativních programů v kině Vesmír v Náchodě se datují do roku 2010. Za prvních pět let jsme našim divákům nabídli více jak 350 programů, z toho téměř 150 satelitních přenosů...
Přenosy či záznamy oper z Metropolitní opery v New Yorku, baletů z Velkého divadla v Moskvě, koncerty z Berlínské filharmonie či divadla z londýnských scén - to už je naprostá samozřejmost. K nim postupně přibyly další koncerty rockové či vážné hudby, komentované prohlídky světových výstav, hudební dokumenty a mnoho dalších zajímavých projektů...
Na tomto místě Vás chceme seznamovat s připravovanými programy, tak, jak je budeme postupně nasazovat do našeho programu. Některé zde najdete s velkým časovým předstihem, o jiných se v naší nabídce dozvíte téměř na poslední chvíli. Proto náš alternativní program budeme velmi často aktualizovat...

 


 

12. října 2019 v 18,45 hodin                 OPERA V KINĚ
Giacomo Puccini:
TURANDOT

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

14. sezónu Met: Live in HD 2019/2020 zahájí 12. října legendární inscenace Franka Zeffirelliho pod vedením hudebního ředitele Met Yannicka Nézet-Séguina. Titulní roli chladné čínské krásky, která zanevřela na celé mužské plémě, ztvární sopranistka Christine Goerke. Roberto Aronica zpívá Kalafa, jejího nápadníka, který pro ni neváhá riskovat život. V jeho podání uslyšíme slavnou tenorovou árii Nessun dorma. Eleonora Buratto zpívá otrokyni Liù a James Morris se představí v roli Kalafova otce Timura.
Nastudováno v italském originále a uváděno s anglickými a českými titulky.


Předprodej vstupenek od 1.10.2019 v pokladně kina Vesmír

 


 

16. října 2019 v 19,15 hodin                   CESTOPIS V KINĚ
EXPEDICE BORNEO

Cestovatelská videoshow Kateřiny a Miloše Motani

Z krvavého Thajska do zeleného pekla… Jedinečný deštný prales plný vzácných zvířat a rostlin
Přepestrá kultura, zajímavé kmeny a velmi příjemní lidé. Jižní Thajsko, Malajsie a úchvatný ostrov Borneo.


Předprodej vstupenek od 23.9.2019 v pokladně kina Vesmír

 


 

17. října 2019 v 19,30 hodin                   DOKUMENT A VÝSTAVA V KINĚ
GAUGUIN NA TAHITI – ZTRACENÝ RÁJ

 

“Zavírám oči, abych viděl.” – Paul Gauguin. Z ráje na Tahiti a Markézách až do nejslavnějších muzeí v amerických metropolích. Příběh geniálního malíře i životního rebela Paula Gauguina přibližuje nový snímek Gauguin na Tahiti – ztracený ráj. Nezkrotná touha po svobodě přivedla talentovaného umělce až na druhý konec světa, aby nakonec zemřel všemi opuštěný v odlehlé vesnici Hiva Oa. Jeho odkaz nyní uchovávají nejslavnější muzea světa – Metropolitní muzeum v New Yorku, Institut umění v Chicagu, Národní galerie ve Washingtonu a Muzeum výtvarného umění v Bostonu. České titulky.


Předprodej vstupenek od 1.10.2019 v pokladně kina Vesmír

 


 

24. října 2019 v 19,30 hodin                   DIVADLO V KINĚ
William Shakespeare:
SEN ČAROVNÉ NOCI

Záznam divadelního představení z divadla Bridge v Londýně

„Nečetl jsem ani neslyšel, že by kdy láska měla hladký průběh.“ Shakespearovu nejslavnější romantickou komedii zachytIly kamery NT Live v londýnském divadle Bridge. Jako královna Titanie se představí hvězda seriálu Hra o trůny Gwendoline Christie, jako král Oberon Oliver Chris. V režii bývalého šéfa NT Nicholase Hytnera se divadlo Bridge opět promění a podobně jako v inscenaci Julia Caesara promítané v NT Live loni nechá herce promlouvat mezi obecenstvem. Z jeviště se stane les, snový svět plný víl, mlh a nočních radovánek obklopený stojícími diváky. Uvádíme v anglickém originále s doprovodnými anglickými a českými titulky.


Předprodej vstupenek od 1.10.2019 v pokladně kina Vesmír

 


 

26. října 2019 v 18,45 hodin                  OPERA V KINĚ
Jules Massenet:
MANON

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Mistrovské dílo francouzského operního repertoáru. Manon Lescaut – nevinná venkovanka, slavná kurtizána a nakonec zoufalá vězenkyně – je jednou z největších tragických heroin literárního i hudebního světa. V důmyslné režii Laurenta Pellyho ztvární titulní roli neodolatelné krásky, která touží po životě v přepychu, Lisette Oropesa. Michael Fabiano zpívá jejího slepě zamilovaného Rytíře des Grieux, jehož zoufalá láska nakonec oba přivede do neštěstí. Massenetovy smyslné melodie diriguje Maurizio Benini.
Nastudováno ve francouzském originále a uváděno s anglickými a českými titulky.


Předprodej vstupenek od 1.10.2019 v pokladně kina Vesmír

 


 

31. října 2019 ve 20,15 hodin                BALET V KINĚ
DRACULA

Satelitní přímý přenos baletního představení Northern Balletu

„Pokud si troufáte, vstupte do světa Drákuly“. Balet, ve kterém ožívá legendární upír Brama Stokera, který uchvacuje nesčetné generace. Temný příběh nesmrtelného hraběte ve smyslném tanečním a poutavém představení Northern Ballet, v gotické výpravě a nádhernými kostýmy. Pokud si myslíte, že víte, co můžete od Drákuly očekávat, neuvěříte. Nenechte si ujít šanci zažít to!
Hudba Alfred Schnittke, Arvo Pärt, Michaela Daugherty a Sergej Rachmaninov.


Předprodej vstupenek od 1.10.2019 v pokladně kina Vesmír

 


 

6. listopadu 2019 v 19,30 hodin           KONCERT V KINĚ
SLAYER: THE REPENTLESS KILLOGY

Záznam koncertu z Los Angeles

Slayer! Téměř čtyři dekády na scéně, nezpochybnitelný status králů thrash metalu, kultovní kapela s nekonečným zástupem věrných příznivců. Aktuální čtveřice hudebníků – Tom Araya, Kerry King, Gary Holt a Paul Bostaph – má své místo v historii metalu jisté. Na závěr své velkolepé kariéry chystají Slayer ještě poslední ofenzivu na velké plátno s koncertním snímkem Slayer: The Repentless Killogy. Záznam nekompromisního koncertu, nasnímaného v Los Angeles 5. srpna 2017, předskočí krátký hororový příběh. Krátký film a celý koncert Slayer: The Repentless Killogy zažijí diváci v kinech po celém světě pouze 6. listopadu 2019.


Předprodej vstupenek od 10.10.2019 v pokladně kina Vesmír

 


 

21. listopadu 2019 v 19,30 hodin        KONCERT V KINĚ
DEPECHE MODE: SPIRITS IN THE FOREST

Záznam koncertu z berlínského letního amfiteatru ve Waldbühne

Originální a vizuálně působivý koncertní snímek kultovní britské kapely! Hudba lidi spojuje a mění jejich životy. Kdo jiný by to měl vědět lépe než kultovní Depeche Mode, kteří v letech 2017/18 odehráli na 115 koncertů své Global Spirit Tour pro více než 3 miliony fanoušků po celém světě. Povolali režiséra Antona Corbijna, autora klipů světoznámých hitů jako Personal Jesus nebo Enjoy the Silence, aby zachytil nezkrotnou energii jejich vystoupení a spolu s ní i příběhy šesti nejvěrnějších fanoušků. Výsledný vizuálně působivý koncertní film Depeche Mode: SPIRITS in the Forest zachycuje unikátní, vzrušující show v berlínské Waldbühne v roce 2018 společně s hlubším a intimním pohledem na to, jak se tvorba Depeche Mode promítá do života jejich příznivců.


Předprodej vstupenek od 1.10.2019 v pokladně kina Vesmír