Počátky alternativních programů v kině Vesmír v Náchodě se datují do roku 2010. Za prvních pět let jsme našim divákům nabídli více jak 350 programů, z toho téměř 150 satelitních přenosů...
Přenosy či záznamy oper z Metropolitní opery v New Yorku, baletů z Velkého divadla v Moskvě, koncerty z Berlínské filharmonie či divadla z londýnských scén - to už je naprostá samozřejmost. K nim postupně přibyly další koncerty rockové či vážné hudby, komentované prohlídky světových výstav, hudební dokumenty a mnoho dalších zajímavých projektů...
Na tomto místě Vás chceme seznamovat s připravovanými programy, tak, jak je budeme postupně nasazovat do našeho programu. Některé zde najdete s velkým časovým předstihem, o jiných se v naší nabídce dozvíte téměř na poslední chvíli. Proto náš alternativní program budeme velmi často aktualizovat...

 


 

20. listopadu 2017 v 19 hodin               DIVADLO V KINĚ
OVČÁČEK MILÁČEK

Satelitní přímý přenos divadelního představení z Městského divadla ve Zlíně

Druhý díl nekorektního kabaretu Městského divadla Zlín se v přímém přenosu vrací! Se svou politickou satirou Zlíňáci tentokrát citelně přitvrzují. Děj umístil autor a režisér Petr Michálek do blízké budoucnosti, a sice do období vrcholící prezidentské kampaně v ČR zkraje roku 2018. Na jevišti to znovu hýří těmi nejabsurdnějšími a zároveň zcela autentickými výroky představitelů naší politické scény. Marek Příkazký opět září v roli hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, skvěle ho pak doplňuje Zdeněk Julina jakožto Andrej Babiš. Umí Miloš Zeman opravdu běžkovat? Chutnají Bohuslavu Sobotkovi šulánky? Dívá se Jiří Ovčáček na Pána prstenů? Ukáže už Andrej konečně svého pindíka? A co na to Michaela Jílková?

Předprodej vstupenek od 28.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

24. listopadu 2017 v 17,30 hodin          VÝSTAVA V KINĚ
DAVID HOCKNEY V KRÁLOVSKÉ AKADEMII UMĚNÍ

Výstava z Royal Academy of Arts v Londýně

David Hockney je považován za nejpopulárnějšího vizuálního umělce ve Velké Británii. Jeho výstavy jsou senzací v Londýně, New Yorku i Paříži a přitahují do galerií milióny návštěvníků. Film se zaměřuje na Hockneyho výstavy konané v letech 2012 a 2016 v Royal Academy of Arts v Londýně. České titulky.
Předprodej vstupenek od 1.11.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

26. listopadu 2017 v 15,45 hodin           BALET V KINĚ
ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY

Záznam baletního představení z Velkého divadla (Bolšoj Těatru) v Moskvě

Hudba Dmitrij Šostakovič, choreografie: Jean-Christophe Maillot
Francouzský choreograf, současný ředitel Les Ballets de Monte Carlo - Jean Chrisoph Maillot vytvořil exkluzivně pro Bolšoj balet adaptaci Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy. Pod jeho vedením objevíme zcela nové kvality souboru a diváci se mohou přesvědčit, že výkon Bolšoje je nedostižný i v moderních choreografiích. “Balet Zkrocení zlé ženy není příručkou pro macho-muže, ale obraz setkání dvou rozdílných sil přírody, které hledají cestu k vzájemné harmonii.”
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

29. listopadu 2017 v 19,30 hodin           VÝSTAVA V KINĚ
HOKUSAI Z BRITSKÉHO MUZEA

Výstava z Royal Academy of Arts v Londýně

Jedinečný snímek nabídne divákům pohled na tvorbu nejslavnějšího japonského malíře Kacušika Hokusaie - "Leonarda Východu" a jeho nadčasové malby a grafiky, který inspiroval například Moneta či van Gogha. Výstava, která byla instalována ve slavném Britském muzeu od května do srpna 2017, byla brzy po zahájení byla kompletně vyprodána. Film je tak jedinečnou příležitostí, jak se přiblížit nejslavnějším klenotům japonského mistra, které vznikly v posledních 30 letech jeho života. Hokusai (1760 – 1849) prožil dramatický excentrický život plný zvratů i chudoby, nikdy se však ve svém umění nevzdal představy o dokonalosti a touhy proniknout k samé podstatě světa. České titulky.
Předprodej vstupenek od 1.11.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

1. prosince 2017 v 19,30 hodin              KONCERT V KINĚ
METALLICA: QUEBEC MAGNETIC

Záznam koncertu z World Magnetic Tour v kanadském Quebecu

Koncertní klenot Quebec Magnetic je unikátním, precizně zpracovaným záznamem legendární show. Takhle hraje kapela na svém vrcholu…”…a na ničem jiném nezáleží”.
Předprodej vstupenek od 23.10.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

7. prosince 2017 v 19,15 hodin              HUDEBNÍ DOKUMENT V KINĚ
MOTORBAND: RESTART

Dokumentární film pro všechny ROCKERY

Příběh kapely, která to nikdy nevzdala… aneb o slávě a věčných pádech na dno. Hudební dokumentární film o osudech hudebníků, kteří v osmdesátých letech budovali heavy metalové podhoubí v tehdejším Československu. Dokument mapuje spletité životní cesty lidí, kteří zasvětili svůj život hudbě. Ústřední postavou dokumentu je kytarista Libor Matejčík, zakladatel a kapelník teplické skupiny Motorband, a jeho příběh plný odhodlání dostat se na vrchol. Ve filmu mj. Petr Janda, Aleš Brichta, Josef Vojtek, Ota Váňa, Radek „Hurvajs“ Hurčík, Pavel „Hurvajs“ Hurčík, Tomáš Krulich, Klaudius Kryšpín, Kamil Střihavka, Michal Pavlíček, Roman Holý, Daniel Bárta, Libor Matejčík, Daniel „Hafo“ Haftstein, Karel Adam,Josef Šutara, Luděk Struhař, Jan „Hanz“ Jiříček, Tomáš Jarolím, Zbyněk a Roman Haasovi, Petr Bende a mnoho dalších. Režie Miloslav Levek.
Předprodej vstupenek od 20.11.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

9. prosince 2017 v 16,00 hodin              OPERA V KINĚ
Engelbert Humperdinck: PERNÍKOVÁ CHALOUPKA

Záznam opery z Metropolitní opery v New Yorku (uváděná v rámci MET přenosů v roce 2008)

Nejslavnější dílo německého skladatele Engelberta Humperdincka, které uvádíme jako speciální vánoční bonus z newyorské Metropolitní opery určený divákům každého věku. Pohádkový advent v kině s hravou operou – s mistrovským operním dílem, vycházející ze slavného pohádkového příběhu bratří Grimmů. Kdo by neznal slavnou pohádku o Jeníčkovi a Mařence, kteří zabloudí v temném lese a stanou se zajatci zlé Ježibaby! V hlavních rolích příběhu s roztomile kouzelnými i děsivě temnými scénami, vystoupí na scéně MET dvě operní hvězdy – Alice Coote a Christine Schäfer. V roli Ježibaby se představí legendární tenorista Philip Langridge. Nastudováno v anglickém originále, uváděno s českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.11.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

10. prosince 2017 v 17,30 hodin           VÝSTAVA V KINĚ
HIERONYMUS BOSCH A JEHO PODIVUHODNÝ SVĚT

Výstava z Het Noordbrabants Musea v jižním Holandsku

Kdo byl Hieronymus Bosch (1450–1516)? A Proč právě teď jeho zvláštní a fantastické obrazy fascinují milovníky umění více než kdy jindy? Jak se mu podařilo překlenout středověké a renesanční světy? A co ho přimělo k jeho nekonvenčním a nadčasovým vizím a tvorbě, která je považována za jeden z hlavních inspiračních zdrojů pro surrealismus ve 20. století.? Odpovědi na tyto i další otázky vám pomůže odhalit nový film oceňovaného režiséra Phila Grabského. Film představuje velmi uznávanou výstavu v Het Noordbrabants muzeu v jižním Holandsku, která poprvé shromáždila většinu Boschových obrazů a kreseb do jeho rodného města Den Bosch a přilákala téměř půl milionu milovníků umění z celého světa. České titulky.
Předprodej vstupenek od 20.11.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

17. prosince 2017 v 15,45 hodin            BALET V KINĚ
LOUSKÁČEK

Záznam baletního představení z Velkého divadla (Bolšoj Těatru) v Moskvě

Hudba Petr Iljič Čajkovskij, choreografie Jurij Grigorovič
Již tradičně v čase vánočním přinášíme toto rodinné představení Velkého divadla plné oslnivých kouzel.
Louskáček je rozkošné vánoční představení pro celou rodinu, pohádka o holčičce Marušce a jejím kouzelném vánočním dárku – louskáčku na ořechy, který se v její fantazii promění v krásného prince. Balet na motivy pohádky E. T. A. Hoffmanna je symbolem vánoční atmosféry po celém světě.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

31. prosince 2017 v 17 hodin                 KONCERT V KINĚ
SILVESTROVSKÝ GALAKONCERT BERLÍNSKÉ FILHARMONIE

Satelitní přímý přenos koncertu z Berlína

Opět po roce (a již po sedmé) Vás zveme na Silvestrovský galakoncert, do koncertního sálu Berlínských filharmoniků, kteří se svým šéfdirigentem Sirem Simonem Rattlem opět letos přivítají nový rok... Letošním speciálním hostem koncertu je hvězdná americká mezzo - sopranistka Joyce DiDonato. 
V programu mj. zazní Karneval Antonína Dvořáka, Pas de deux z Apollon musagète Igora Stravinského,
Písně Richarda Strausse, dále zazní Tři taneční epizody z "O městě" Leonarda Bernsteina či Suita z baletu Zlatý věk Dmitrije Šostakoviče.

Předprodej vstupenek od 1.12.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

21. ledna 2018 v 15,45 hodin                 BALET V KINĚ
ROMEO A JULIE

Satelitní přímý přenos z Velkého divadla (Bolšoj Těatru) v Moskvě

Hudba Petr Iljič Čajkovskij, choreografie Alexej Ratmanskij
Nová inscenace slavného baletu na motivy stejnojmenné tragédie Williama Shakespeara v choreografii mladého talentovaného autora Alexeje Ratmanského, který je v současné době rezidentním choreografem American Ballet Theatre. Světová premiéra patrně nejvýznamnějšího baletu 20. století se uskutečnila v Brně 30. prosince 1938.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

27. ledna 2018 v 18,45 hodin                 OPERA V KINĚ
Giacomo Puccini: TOSCA

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Pod taktovkou Jamese Levineho provede Orchestr Metropolitní opery Pucciniho dramatickou tragédii Tosca v nové inscenaci režiséra Sira Davida McVicara. V hlavních rolích žárlivé pěvkyně a jejího milence Cavaradossiho se objeví Sonja Jončeva a Vittorio Grigolo. Bídáka Scarpiu ztvární Bryn Terfel. Nastudováno v italském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

4. února 2018 v 15,45 hodin                  BALET V KINĚ
DÁMA S KAMÉLIEMI

Záznam baletního představení z Velkého divadla (Bolšoj Těatru) v Moskvě

Hudba Fryderyk Chopin, choreografie: John Neumeuier
S pomocí Chopinovy romantické klavírní partitury a srdceryvné choreografii Johna Neumeiera vynáší Světlana Zacharova tuto vášnivou tragedii na zcela novou úroveň.
Nechte se strhnout tragickým dramatem lásky pařížské kurtizány a muže z vyšší společnosti. Balet na motivy románu Alexandra Dumase mladšího, který dal vzniknout i slavné opeře La traviata! John Neumeier, jeden z nejvýznamnějších choreografů současnosti, rozkrývá hlubokou psychologii postav v jednom ze svých nejúspěšnějších titulů. Melancholickou atmosféru marné lásky umocňuje klavírní hudba Frederyka Chopina.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

10. února 2018 v 17,45 hodin                 OPERA V KINĚ
Gaetano Donizetti: NÁPOJ LÁSKY

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Donizettiho Nápoj lásky patří mezi nejlepší komedie operní literatury. V režii Bartletta Shera a pod taktovkou Dominga Hindoyana se představí Pretty Yende v roli temperamentní Adiny, do níž se zamiluje prostý venkovan Nemorino v podání Matthewa Polenzaniho. Davide Luciano v Met debutuje jako Adinin arogantní nápadník Belcore. Doktora Dulcamaru, obchodníka se zázračným lektvarem, zpívá Ildebrando D’Arcangelo. Dirigent Domingo Hindoyan bude s Nápojem lásky v Metropolitní opeře debutovat. Nastudováno v italském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

24. února 2018 v 18,15 hodin                 OPERA V KINĚ
Giacomo Puccini: BOHÉMA

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

V legendární inscenaci Bohémy Franka Zeffirelliho, která se stala nejhranější operou v historii Met, se představí špičkový ansámbl mladých pěvců a pěvkyň v čele se Sonjou Jončevou v roli Mimì, do níž se zamiluje vášnivý básník Rodolfo Michaela Fabiana. Susanna Phillips se opět zhostí role kokety Musetty a jejího milence, malíře Marcella, si zazpívá Lucas Meachem. Hvězdné obsazení doplňují Alexey Lavrov a Matthew Rose v rolích Schaunarda a Collina, bohémských přátel Rodolfa a Marcella, a Paul Plishka, který se objeví v rolích Benoita a Alcindora. Orchestr Metropolitní opery řídí Marco Armiliato. Nastudováno v italském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

4. března 2018 v 15,45 hodin                  BALET V KINĚ
PLAMENY PAŘÍŽE

Satelitní přímý přenos z Velkého divadla (Bolšoj Těatru) v Moskvě

Hudba: Boris Asafjev, choreografie Alexej Ratmanskij
Dramatický balet o dvou dějstvích s historickým námětem z doby Velké francouzské revoluce, na hudbu ruského skladatele Borise Asafjeva a námětu z díla francouzského básníka Félixe Grase, jehož děj se odehrává v Paříži v roce 1792. Plameny Paříže měly premiéru v Mariínském divadle v tehdejším Leningradě (1932), v choreografii Vasilije Vajnonena, kdy v hlavních rolích vystoupili Natalia Dudinská, Konstantin Sergejev a Vachtang Čabukiani. Hned v následujícím roce se dočkal premiéry i v moskevském Bolšoji (1933) s hvězdným obsazením: Alexejem Jermolajevem a Marinou Semenovou.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

10. března 2018 v 18,45 hodin                 OPERA V KINĚ
Gioachino Rossini: SEMIRAMIS

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Angela Meade se v Met poprvé objeví v titulní roli Rossiniho Semiramis, která se na jeviště Met vrací po 25 letech. Pod taktovkou Maurizia Beniniho dále vystoupí Elizabeth DeShong v roli velitele asyrského vojska Arsaceho, Javier Camarena jako indický král Idreno, Ildar Abdrazakov v roli prince Assura a Ryan Speedo Green bude zpívat nejvyššího kněze Oroeho. Nastudováno v italském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

31. března 2018 v 18,45 hodin                 OPERA V KINĚ
Wolfgang Amadeus Mozart: TAKOVÉ JSOU VŠECHNY

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Phelim McDermott se do Met vrací s novou inscenací Mozartovy komedie Così fan tutte, kterou bude řídit David Robertson. Děj přenesl na americký Coney Island do 50. let 20. století. V hvězdném obsazení se představí Amanda Majeski jako věrná Fiordiligi, která svému svůdci nakonec podlehne, Serena Malfi jako její sestra Dorabella a držitelka ocenění Tony Award Kelli O’Hara v roli jejich vynalézavé služky Despiny. Ben Bliss s Adamem Plachetkou zpívají Ferranda a Guglielma, snoubence obou sester, a Christopher Maltman ztvární roli cynického Dona Alfonsa. Inscenace Così fan tutte vznikla v koprodukci s Anglickou národní operou. Nastudováno v italském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

8. dubna 2018 v 16,45 hodin                    BALET V KINĚ
GISELLE

Záznam baletního představení z Velkého divadla (Bolšoj Těatru) v Moskvě

Hudba: Adolph Charles Adam, choreografie Jurij Grigorovič
Balet Giselle je esencí romantismu o prosté dívce Giselle, která se po smrti promění ve vílu, podle libreta francouzského básníka Theophila Gautier. Příběh se volně zakládá na motivu lidové legendy o vílách – mladých dívkách, které zemřou ještě před svatbou, proměňují se ve víly a oblečeny ve svatební šaty a girlandy květin tančí za svitu měsíce. Giselle fascinuje protikladem prvního jednání ve světě lidí a druhého bílého jednání v nadpozemském světě víl. Kouzlem baletu je choreografie říše víl, vytvoření dokonalé iluze nadpozemských bytostí. Giselle působí dojmem nehmotné bytosti, stínu vznášejícího se nad zemí. Zobrazení takového romantického ideálu bylo důvodem, proč tanečnice začaly používat střevíce se zpevněnou špičkou, aby při tanci na špičkách mohly vytvořit dojem nehmotnosti.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

14. dubna 2018 v 18,15 hodin                 OPERA V KINĚ
Giuseppe Verdi: LUISA MILLEROVÁ

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Emeritní hudební ředitel Metropolitní opery James Levine bude řídit Orchestr Metropolitní opery při obnoveném uvedení opery Luisa Millerová, která byla na repertoáru Met naposledy v roce 2006. Ve Verdiho tragédii o dívce, která se rozhodne obětovat své štěstí, aby zachránila otcův život, ztvární roli mladé vesničanky Luisy Sonja Jončeva, jejím Rodolfem bude Piotr Beczala a jako Luisin otec vystoupí Plácido Domingo. Hvězdný ansámbl doplňují Olesja Petrova v roli Federiky a bezcharakterní lotry, kteří chtějí překazit Luisino a Rudolfovo štěstí, zpívají Alexander Vinogradov, který v Met rolí Waltera debutuje, a Dmitrij Beloselskij jako Wurm. Nastudováno v italském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

28. dubna 2018 v 18,45 hodin                 OPERA V KINĚ
Jules Massenet: POPELKA

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Massenetova okouzlující opera Cendrillon, která vychází z klasické pohádky o Popelce, bude v Met uvedena premiérově pod taktovkou Bertranda de Billyho a v režii Laurenta Pellyho, který má v Met na kontě i úspěšné inscenace Dívka pluku a Massenetovu Manon. Hlavní hrdinku ztvární Joyce DiDonato, a rozšíří tak svůj metropolitní repertoár o roli, kterou s velkým ohlasem ztvárnila již v Gran Teatre del Liceu, Santa Fe Opera a Královské opeře Covent Garden. Spolu s ní se na jevišti Met objeví Alice Coote v roli Prince, Stephanie Blythe jako její nenávistná macecha Madame de la Haltière, Kathleen Kim jako dobrá Kmotřička víla a Laurent Naouri jako Pandolfe. Inscenace vznikla v koprodukci s Královskou operou Covent Garden v Londýně, barcelonským Gran Teatre del Liceu, bruselským Théâtre Royal de La Monnaie a Opéra de Lille. Poprvé byla uvedena v Santa Fe Opera. Nastudováno ve francouzském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

10. června 2018 v 16,45 hodin                BALET V KINĚ
COPPÉLIA

Satelitní přímý přenos z Velkého divadla (Bolšoj Těatru) v Moskvě

Hudba Léo Delibes, choreografie: Sergej Vikarev
Komický balet o krásné oživlé mechanické panence, která ohrožuje štěstí dvou milenců, na motivy literární předlohy E. T. A. Hoffmanna. Jeden z nejoblíbenějších titulů klasického repertoáru.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír