Počátky alternativních programů v kině Vesmír v Náchodě se datují do roku 2010. Za prvních pět let jsme našim divákům nabídli více jak 350 programů, z toho téměř 150 satelitních přenosů...
Přenosy či záznamy oper z Metropolitní opery v New Yorku, baletů z Velkého divadla v Moskvě, koncerty z Berlínské filharmonie či divadla z londýnských scén - to už je naprostá samozřejmost. K nim postupně přibyly další koncerty rockové či vážné hudby, komentované prohlídky světových výstav, hudební dokumenty a mnoho dalších zajímavých projektů...
Na tomto místě Vás chceme seznamovat s připravovanými programy, tak, jak je budeme postupně nasazovat do našeho programu. Některé zde najdete s velkým časovým předstihem, o jiných se v naší nabídce dozvíte téměř na poslední chvíli. Proto náš alternativní program budeme velmi často aktualizovat...

 


 

12. prosince 2018 v 19,30 hodin             HUDEBNÍ FILM V KINĚ
IMAGINE

 

Film s dříve nezveřejněným bonusovým materiálem! Jediná projekce této rozšířené verze v ČR!
Hudební fanoušci uvidí a uslyší Imagine Johna Lennona a Yoko Ono tak, jako nikdy před tím! V nové podobě film obsahuje dříve nezveřejněný materiál exkluzivně určený jen pro kina. Imagine byl pečlivě restaurován snímek po snímku z originálních pásů a zvuk byl remixován. Navíc je rozšířen o 15 minut nikdy dříve nezveřejněných záznamů včetně Johna a jeho skupiny (George Harrison, Nicky Hopkins, Alan White, Klaus Voormann) hrajících ve studiu skladby How Do You Sleep? a Oh My Love.
Imagine je filmová koláž barvy, zvuku, snu a reality. John a Yoko spolu s hostujícími hvězdami (George Harrison, Fred Astaire, Andy Warhol, Dick Cavett, Jack Palance, Jonas Mekas) vytváří svět fantazie stejně bohatý a naléhavý jako hudba, která ho doprovází. Experimentální hudební film charakterizuje různé vizuální zpracování pro každou píseň a sleduje Johna a Yoko během nahrávání Imagine ve Velké Británii a New Yorku.

Předprodej vstupenek od 23.11.2018 v pokladně kina Vesmír

 


 

15. prosince 2018 v 18,45 hodin              OPERA V KINĚ
GIUSEPPE VERDI: LA TRAVIATA

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Hudební ředitel Metropolitní opery Yannick Nézet-Séguin bude řídit provedení Verdiho nesmrtelné tragédie La traviata. Nová inscenace v režii Michaela Mayera se odehrává v 18. století a výprava, kde se před očima diváků střídají roční období, skutečně bere dech. Diana Damrau se představí v roli nešťastné Violetty a jejího milého Alfreda ztvární Juan Diego Flórez. V roli Alfredova starostlivého otce Giorgia Germonta vystoupí Quinn Kelsey.
Nastudováno v italském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.

Předprodej vstupenek od 1.9.2018 v pokladně kina Vesmír

 


 

16. prosince 2018 v 18 hodin                    KONCERT V KINĚ
VENI DOMINE - ADVENT A VÁNOCE V SIXTINSKÉ KAPLI

Vatikánská knihovna je domovem nejvýznamnější a nejrozsáhlejší sbírky posvátných hudebních rukopisů ve světě a Sixtinský pěvecký sbor má neomezený přístup k tomuto mimořádnému archivu. Sixtinský pěvecký sbor, nejstarší sbor na světě, zpíval tuto hudbu po celá staletí a nedávno dosáhl nových hudebních vrcholů dokonalosti.
Ředitel Sixtinské kaple, monsignor Massimo Palombella, na sebe vzal vzrušující dvojitou výzvu: Na jedné straně prezentuje polyfonní díla z Vatikánské knihovny v nových edicích odrážejících nejvyšší standardy současného akademického učení v polyfonii. Na druhou stranu také rozvíjí výkonnostní postupy pro sbor, aby přinesl i ty nejsložitější a nejvíce obtížné motety k životu způsobem, který respektuje a objasňuje liturgický význam hudby. Mnoho z prací na této nahrávce, jako třeba Palestrina a Desprez, napsané jako součást Papežské oslavy pro Advent a Vánoce, nebylo ještě nikdy publikováno… V programu skladby Giovanni Pierluigi da Palestriny, Josquin Despreze, Jacob Clemense non Papa, Tomáše Luis de Victorii, Giovanni Maria Nanino, Pérotina či gregoriánské zpěvy. Pěvecký sbor Sixtinské kaple (Cappella Sistina) diriguje Massimo Palombella.

Předprodej vstupenek od 23.11.2018 v pokladně kina Vesmír

 


 

22. prosince 2018 ve 14,45 hodin             BALET V KINĚ
LOUSKÁČEK

Satelitní přenos baletního představení z Královského baletu v Londýně

Hudba: Petr Iljič Čajkovskij, choreografie: Peter Wright podle Lva Ivanova
Vánoční dárek pro celou rodinu a klasické dílo, které má zvláštní místo v srdcích milovníků baletu na celém světě… Louskáček platí už dlouho za jeden z nejkrásnějších způsobů, jak objevit kouzlo baletu – a v sezóně představuje příjemnou zábavu pro celou rodinu. Čajkovského neobyčejně populární hudba je jako stvořená pro štědrovečerní dobrodružství Klárky a její hračky – Louskáčka. Jejich cesta do země sladkostí přináší několik velmi známých baletních zážitků, jako je tanec Cukrové víly nebo Květinový valčík. Choreografie Petra Wrighta pro Královský balet zachovává ducha ruské baletní klasiky s dobovými detaily, tančícími sněhovými vločkami a množstvím sólových rolí a ansámblů v provedení dokonalé špičkové techniky.

Předprodej vstupenek od 1.12.2018 v pokladně kina Vesmír

 


 

26. prosince 2018 v 17 hodin                     KONCERT V KINĚ
TŘI TENOŘI – VÁNOČNÍ KONCERT

Záznam koncertu z vídeňského Koncerthaus

Tradiční vánoční koncert - zdigitalizovaný a remasterovaný záznam vystoupení světových pěveckých špiček - Luciano Pavarottiho, José Carrerase a Plácido Dominga z vídeňského Koncerthaus z roku 1999. Dvacet tradičních sakrálních i sekulárních vánočních písní, opulentní koncertní síň a vídeňský orchestr s dirigentem Stevenem Mercuriem, doplněný o Vídeňský dětský sbor - to jsou záruky překrásného zážitku ve vánočním čase…

Předprodej vstupenek od 1.12.2018 v pokladně kina Vesmír

 


 

31. prosince 2018 v 17 hodin                   KONCERT V KINĚ
SILVESTROVSKÝ GALAKONCERT BERLÍNSKÉ FILHARMONIE 2018

Satelitní přímý přenos koncertu z Berlína

Opět po roce (a již po osmé) Vás zveme na Silvestrovský galakoncert, do koncertního sálu Berlínských filharmoniků, kteří svým tradičním silvestrovským koncertem opět přivítají nový rok... Dirigentem letošního koncertu, ale i zároveň klavírním sólistou, bude světoznámý Daniel Barenboim, který mj. dirigoval Mou vlast na loňském zahájení Pražského jara 2017. V programu zazní Koncert pro klavír a orchestr č. 26 „Korunovační“ D dur Wolfganga Amadea Mozarta a dále díla Maurice Ravela - Španělská rapsodie, Alborada del gracioso ze Zrcadel, Pavana za mrtvou infantku a samozřejmě, že nebude chybět slavné Bolero.

Předprodej vstupenek od 1.12.2018 v pokladně kina Vesmír