Počátky alternativních programů v kině Vesmír v Náchodě se datují do roku 2010. Za prvních pět let jsme našim divákům nabídli více jak 350 programů, z toho téměř 150 satelitních přenosů...
Přenosy či záznamy oper z Metropolitní opery v New Yorku, baletů z Velkého divadla v Moskvě, koncerty z Berlínské filharmonie či divadla z londýnských scén - to už je naprostá samozřejmost. K nim postupně přibyly další koncerty rockové či vážné hudby, komentované prohlídky světových výstav, hudební dokumenty a mnoho dalších zajímavých projektů...
Na tomto místě Vás chceme seznamovat s připravovanými programy, tak, jak je budeme postupně nasazovat do našeho programu. Některé zde najdete s velkým časovým předstihem, o jiných se v naší nabídce dozvíte téměř na poslední chvíli. Proto náš alternativní program budeme velmi často aktualizovat...

 


 

17. ledna 2018 v 19,30 hodin                 KONCERT V KINĚ
PRINCE: SIGN O’ THE TIMES

Záznam koncertu

Po třiceti letech od koncertu a více jak rok od Princova předčasného úmrtí, v kinech remasterovaná a zdigitalizovaná verze hudebního filmu se zvukem 5.1 - zachycujícími vrchol Princovy kariéry i kombinaci písní a hudebních stylů… Hudební film režírovaný samotným Princem nabízí úchvatný zážitek z koncertního provedení jeho známých hitů.
Předprodej vstupenek od 1.1.2018 v pokladně kina Vesmír

 


 

21. ledna 2018 v 15,45 hodin                 BALET V KINĚ
ROMEO A JULIE

Satelitní přímý přenos z Velkého divadla (Bolšoj Těatru) v Moskvě

Hudba Petr Iljič Čajkovskij, choreografie Alexej Ratmanskij
Nová inscenace slavného baletu na motivy stejnojmenné tragédie Williama Shakespeara v choreografii mladého talentovaného autora Alexeje Ratmanského, který je v současné době rezidentním choreografem American Ballet Theatre. Světová premiéra patrně nejvýznamnějšího baletu 20. století se uskutečnila v Brně 30. prosince 1938.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

27. ledna 2018 v 18,45 hodin                 OPERA V KINĚ
Giacomo Puccini: TOSCA

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Pod taktovkou Emmanuela Villaume, šéfdirigenta PKF – Prague Philharmonia, provede Orchestr Metropolitní opery Pucciniho dramatickou tragédii Tosca v nové inscenaci režiséra Sira Davida McVicara. V hlavních rolích žárlivé pěvkyně a jejího milence Cavaradossiho se objeví Sonja Jončeva a Vittorio Grigolo. Bídáka Scarpiu ztvární Bryn Terfel. Nastudováno v italském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

28. ledna 2018 v 17,30 hodin                 VÝSTAVA V KINĚ
CÉZANNE – PORTRÉTY JEDNOHO ŽIVOTA

Záznam výstav z National Portrait Gallery v Londýně, Musée d’Orsay v Paříži a National Gallery of Art ve Washingtonu, DC.

Film mapuje nejsledovanější výstavu roku putující z Paříže, přes Londýn do Washingtonu věnovanou poprvé v historii Cézannovým portrétům. Obsahuje rozhovory s kurátory z National Portrait Gallery v Londýně, MoMA v New Yorku, National Gallery of Art, Washington a Musée d’Orsay v Paříži a stejně tak vlastní Cézannovu korespondenci. Diváci uvidí nejen Cézannovu výstavu, ale i místa, kde Cézanne žil a pracoval včetně kouzelné francouzské Provence. České titulky.
Předprodej vstupenek od 1.1.2018 v pokladně kina Vesmír

 


 

30. ledna 2018 v 17 hodin                      KONCERT A SHOW NA LEDĚ V KINĚ
ANDREA BOCELLI A INTIMISSIMI ON ICE: LEGENDA KRÁSY

Záznam koncertu a show na ledě z Arena di Verona v Itálii

Opakujeme na vaše četná přání! Andrea Bocelli jako hlavní hvězda show na ledě! V jeho podání zazní nejznámější operní árie, ale i písničky pop music a kromě toho se můžete těšit na překrásné bruslařské vystoupení, ozvláštněné překrásnými kostýmy. To vše v kulisách ikonické Areny di Verona v Itálii. Překrásnou hudbu a kouzelnou choreografii doplní laserová show a ohňostroje přímo na ledové ploše. Mezi vystupujícími budou nejznámější bruslaři světa, jakými jsou Jevgenij Plušenko, Stéphane Lambiel a Shizuka Arakawa.
Předprodej vstupenek od 1.1.2018 v pokladně kina Vesmír

 


 

4. února 2018 v 15,45 hodin                  BALET V KINĚ
DÁMA S KAMÉLIEMI

Záznam baletního představení z Velkého divadla (Bolšoj Těatru) v Moskvě

Hudba Fryderyk Chopin, choreografie: John Neumeuier
S pomocí Chopinovy romantické klavírní partitury a srdceryvné choreografii Johna Neumeiera vynáší Světlana Zacharova tuto vášnivou tragedii na zcela novou úroveň.
Nechte se strhnout tragickým dramatem lásky pařížské kurtizány a muže z vyšší společnosti. Balet na motivy románu Alexandra Dumase mladšího, který dal vzniknout i slavné opeře La traviata! John Neumeier, jeden z nejvýznamnějších choreografů současnosti, rozkrývá hlubokou psychologii postav v jednom ze svých nejúspěšnějších titulů. Melancholickou atmosféru marné lásky umocňuje klavírní hudba Frederyka Chopina.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

10. února 2018 v 17,45 hodin                 OPERA V KINĚ
Gaetano Donizetti: NÁPOJ LÁSKY

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Donizettiho Nápoj lásky patří mezi nejlepší komedie operní literatury. V režii Bartletta Shera a pod taktovkou Dominga Hindoyana se představí Pretty Yende v roli temperamentní Adiny, do níž se zamiluje prostý venkovan Nemorino v podání Matthewa Polenzaniho. Davide Luciano v Met debutuje jako Adinin arogantní nápadník Belcore. Doktora Dulcamaru, obchodníka se zázračným lektvarem, zpívá Ildebrando D’Arcangelo. Dirigent Domingo Hindoyan bude s Nápojem lásky v Metropolitní opeře debutovat. Nastudováno v italském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

24. února 2018 v 18,15 hodin                 OPERA V KINĚ
Giacomo Puccini: BOHÉMA

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

V legendární inscenaci Bohémy Franka Zeffirelliho, která se stala nejhranější operou v historii Met, se představí špičkový ansámbl mladých pěvců a pěvkyň v čele se Sonjou Jončevou v roli Mimì, do níž se zamiluje vášnivý básník Rodolfo Michaela Fabiana. Susanna Phillips se opět zhostí role kokety Musetty a jejího milence, malíře Marcella, si zazpívá Lucas Meachem. Hvězdné obsazení doplňují Alexey Lavrov a Matthew Rose v rolích Schaunarda a Collina, bohémských přátel Rodolfa a Marcella, a Paul Plishka, který se objeví v rolích Benoita a Alcindora. Orchestr Metropolitní opery řídí Marco Armiliato. Nastudováno v italském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

4. března 2018 v 15,45 hodin                  BALET V KINĚ
PLAMENY PAŘÍŽE

Satelitní přímý přenos z Velkého divadla (Bolšoj Těatru) v Moskvě

Hudba: Boris Asafjev, choreografie Alexej Ratmanskij
Dramatický balet o dvou dějstvích s historickým námětem z doby Velké francouzské revoluce, na hudbu ruského skladatele Borise Asafjeva a námětu z díla francouzského básníka Félixe Grase, jehož děj se odehrává v Paříži v roce 1792. Plameny Paříže měly premiéru v Mariínském divadle v tehdejším Leningradě (1932), v choreografii Vasilije Vajnonena, kdy v hlavních rolích vystoupili Natalia Dudinská, Konstantin Sergejev a Vachtang Čabukiani. Hned v následujícím roce se dočkal premiéry i v moskevském Bolšoji (1933) s hvězdným obsazením: Alexejem Jermolajevem a Marinou Semenovou.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

10. března 2018 v 18,45 hodin                 OPERA V KINĚ
Gioachino Rossini: SEMIRAMIS

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Angela Meade se v Met poprvé objeví v titulní roli Rossiniho Semiramis, která se na jeviště Met vrací po 25 letech. Pod taktovkou Maurizia Beniniho dále vystoupí Elizabeth DeShong v roli velitele asyrského vojska Arsaceho, Javier Camarena jako indický král Idreno, Ildar Abdrazakov v roli prince Assura a Ryan Speedo Green bude zpívat nejvyššího kněze Oroeho. Nastudováno v italském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

31. března 2018 v 18,45 hodin                 OPERA V KINĚ
Wolfgang Amadeus Mozart: TAKOVÉ JSOU VŠECHNY

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Phelim McDermott se do Met vrací s novou inscenací Mozartovy komedie Così fan tutte, kterou bude řídit David Robertson. Děj přenesl na americký Coney Island do 50. let 20. století. V hvězdném obsazení se představí Amanda Majeski jako věrná Fiordiligi, která svému svůdci nakonec podlehne, Serena Malfi jako její sestra Dorabella a držitelka ocenění Tony Award Kelli O’Hara v roli jejich vynalézavé služky Despiny. Ben Bliss s Adamem Plachetkou zpívají Ferranda a Guglielma, snoubence obou sester, a Christopher Maltman ztvární roli cynického Dona Alfonsa. Inscenace Così fan tutte vznikla v koprodukci s Anglickou národní operou. Nastudováno v italském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

8. dubna 2018 v 16,45 hodin                    BALET V KINĚ
GISELLE

Záznam baletního představení z Velkého divadla (Bolšoj Těatru) v Moskvě

Hudba: Adolph Charles Adam, choreografie Jurij Grigorovič
Balet Giselle je esencí romantismu o prosté dívce Giselle, která se po smrti promění ve vílu, podle libreta francouzského básníka Theophila Gautier. Příběh se volně zakládá na motivu lidové legendy o vílách – mladých dívkách, které zemřou ještě před svatbou, proměňují se ve víly a oblečeny ve svatební šaty a girlandy květin tančí za svitu měsíce. Giselle fascinuje protikladem prvního jednání ve světě lidí a druhého bílého jednání v nadpozemském světě víl. Kouzlem baletu je choreografie říše víl, vytvoření dokonalé iluze nadpozemských bytostí. Giselle působí dojmem nehmotné bytosti, stínu vznášejícího se nad zemí. Zobrazení takového romantického ideálu bylo důvodem, proč tanečnice začaly používat střevíce se zpevněnou špičkou, aby při tanci na špičkách mohly vytvořit dojem nehmotnosti.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

14. dubna 2018 v 18,15 hodin                 OPERA V KINĚ
Giuseppe Verdi: LUISA MILLEROVÁ

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Emeritní hudební ředitel Metropolitní opery James Levine bude řídit Orchestr Metropolitní opery při obnoveném uvedení opery Luisa Millerová, která byla na repertoáru Met naposledy v roce 2006. Ve Verdiho tragédii o dívce, která se rozhodne obětovat své štěstí, aby zachránila otcův život, ztvární roli mladé vesničanky Luisy Sonja Jončeva, jejím Rodolfem bude Piotr Beczala a jako Luisin otec vystoupí Plácido Domingo. Hvězdný ansámbl doplňují Olesja Petrova v roli Federiky a bezcharakterní lotry, kteří chtějí překazit Luisino a Rudolfovo štěstí, zpívají Alexander Vinogradov, který v Met rolí Waltera debutuje, a Dmitrij Beloselskij jako Wurm. Nastudováno v italském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

28. dubna 2018 v 18,45 hodin                 OPERA V KINĚ
Jules Massenet: POPELKA

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Massenetova okouzlující opera Cendrillon, která vychází z klasické pohádky o Popelce, bude v Met uvedena premiérově pod taktovkou Bertranda de Billyho a v režii Laurenta Pellyho, který má v Met na kontě i úspěšné inscenace Dívka pluku a Massenetovu Manon. Hlavní hrdinku ztvární Joyce DiDonato, a rozšíří tak svůj metropolitní repertoár o roli, kterou s velkým ohlasem ztvárnila již v Gran Teatre del Liceu, Santa Fe Opera a Královské opeře Covent Garden. Spolu s ní se na jevišti Met objeví Alice Coote v roli Prince, Stephanie Blythe jako její nenávistná macecha Madame de la Haltière, Kathleen Kim jako dobrá Kmotřička víla a Laurent Naouri jako Pandolfe. Inscenace vznikla v koprodukci s Královskou operou Covent Garden v Londýně, barcelonským Gran Teatre del Liceu, bruselským Théâtre Royal de La Monnaie a Opéra de Lille. Poprvé byla uvedena v Santa Fe Opera. Nastudováno ve francouzském originále, uváděno s anglickými a českými titulky.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír

 


 

10. června 2018 v 16,45 hodin                BALET V KINĚ
COPPÉLIA

Satelitní přímý přenos z Velkého divadla (Bolšoj Těatru) v Moskvě

Hudba Léo Delibes, choreografie: Sergej Vikarev
Komický balet o krásné oživlé mechanické panence, která ohrožuje štěstí dvou milenců, na motivy literární předlohy E. T. A. Hoffmanna. Jeden z nejoblíbenějších titulů klasického repertoáru.
Předprodej vstupenek od 1.9.2017 v pokladně kina Vesmír