SATIRA V KINĚ - OVČÁČEK ČTVERÁČEK
- PŘÍMÝ SATELITNÍ PŘENOS NEKOREKTNÍHO KABARETU
Z DIVADLA ZA PLOTEM V PRAŽSKÝCH BOHNICÍCH

Derniéra nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček Městského divadla Zlín.

Jde o mimořádně úspěšnou a divácky populární hru autora, režiséra a také ředitele zlínského divadla, Petra Michálka. Derniéra inscenace proběhne v Praze v Divadle Za plotem v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice a v prosinci byla vyprodána za 8 minut od zahájení prodeje. Zlínské divadlo muselo z časových a organizačních důvodů odmítnout nabídky na hostování s Ovčáčkem čtveráčkem v desítkách českých měst. Přímý satelitní přenos do kin tak zůstává ideálním způsobem, jak toto žádané představení zpřístupnit co nejširšímu publiku v celé České republice...

 

OVČÁČEK ČTVERÁČEK
Úterý 7. února 2017 v 17,15 hodin

S použitím různých rozhovorů, textů, článků a jedné hry VH napsal Petr Michálek
Premiéra: 6. 11. 2016, Městské divadlo, Zlín

Obsazení:
Hradní mluvčí: Marek Příkazký
Novinář (Moravec, Šídlo, Drtinová, Veselovský, ad.): Vojtěch Johaník
Daniel Herman / Jindřich Forejt: Radoslav Šopík
Dalajláma: Pavel VacekBrady / Ovčák / Jan Mládek: Tomáš David
Bradyová/Čínský prezident/Ovčáková: Marta Bačíková
Daniel Hůlka / Peter Weiss: Rostislav Marek
TGM / Amálka / Překladatelka / Vratislav Mynář / Dan Ťok / Luboš Zaorálek: Jakub Malovaný
Čtyři nejvyšší státní představitelé: Šopík, Vacek, David, Marek

Režie: všichni a Petr Michálek

Délka představení cca 80 minut, konec přenosu cca v 18,50 hodin

Část výtěžku z přenosu bude věnována integrovanému centru Slunečnice Zlín, pečující o lidi s mentálním
postižením

 

Fenomén Ovčáček čtveráček
Režiséra Petra Michálka inspiroval až absurdní sled událostí okolo udělování státních vyznamenání loni na podzim. Hra vznikla za jeden týden! Našel vynikající uměleckou paralelu s Havlovskou postavou Hugo Pludka ze Zahradní slavnosti, který dosahuje společenského vzestupu pomocí dokonalého ovládnutí obsahově vyprázdněných frází. Kabaret je tak parodií na mediální svět, který relativizuje pravdu a objektivní skutečnost. Marek Příkazký je pak ideální představitel Ovčáčka čtveráčka, který se do titulní postavy přímo vtěluje. „Je docela těžké vzít si na mušku někoho, kdo působí jako parodie sebe sama. Ale hradní mluvčí se nevědomky projevil jako geniální scénárista a byla by škoda toho potenciálu nevyužít,“ prozradil herec. Na jevišti se kromě Ovčáčka potkají manželé Bradyovi, Dalajláma, naši čelní představitelé, čínský prezident nebo Daniel Hůlka a další.

 
 

Městské divadlo Zlín (www.divadlozlin.cz)
Divadlo, které právě prožívá svou 71. sezónu, se za loňský rok dopočítalo rekordního počtu návštěvníků v historii – téměř 137 tisíc! Právě v MDZ vznikly silné autorské hry navázané na region – legendární inscenace Žítkovské bohyně nebo představení Tomáš Baťa, živý, obě od dramatika a režiséra Doda Gombára. Nebo na aktuální strunu hrající divadelní manuál nejen podle Ladislava Špačka Dobré mravy a samozřejmě také kabaret Ovčáček čtveráček, který poprvé v historii zavede diváky MDZ do sálů kin.

 

Politická satira mířící do nejvyšších míst vznikla ve Zlíně během necelého týdne a několika hodin hereckých zkoušek.
„Je to velmi hektické. Ale tak to je. S politickým kabaretem to ani nemůže být jinak. Musí vznikat teď a tady. Dokonce se dělo to, že na ještě zkouškách jsme z novin a televize dostávali nový a nový materiál, který jsme zapracovávali do hry ještě několik hodin před jejím uvedením,“ sdělil ředitel Městského divadla Zlín a režisér takzvaného „nekorektního kabaretu“ Ovčáček čtveráček Petr Michálek.,,

 

Osmdesát procent textů do scénáře protagonisté sestříhali z novin a televize. „Něco podobného tady ještě nebylo, proto ten hlad ze strany veřejnosti,“ domnívá se ředitel divadla. Jakmile divadelníci rozšiřovali počet repríz, veřejnost lístky přes internet skoupila během chvilky. „Absolutně jsme nestačili reagovat na divácký zájem,“ přiznal Michálek.

 

 

Ukázky z nekorektního kabaretu najdete na tomto odkazu