PŘIPRAVUJEME PRO VÁS - MŮŽETE SE TĚŠIT...

 

21. a 24. července

LETNÍ HOKEJ

ČR – 2019

Dokumentární komedie! Víte například, že v exotickém Maroku je parta zapálených lidí pro hokej a díky Náchoďákům se nejen na ledě hodně naučili? Ve filmu stojí po celou dobu v centru pozornosti náctiletí hokejisté z marockého Salé a českého Náchoda, kteří se zúčastnili zvláštní sportovně-kulturní výměny. Film od prvních chvil v přísně observačním modu zobrazuje jejich postupné sbližování, první konflikty i občasné chvíle porozumění a napojení. A nutno říci, že přes dílčí temnější momenty je po většinu času jejich vzájemná interakce úsměvná, nezřídka i vyloženě komická. Zahraniční dramaturgové, kteří se s filmem seznámili na workshopu East Doc Platform, jej proto také hned začali vnímat v žánrové kategorii „coming-of-age-comedy“. 16.7.2019 Předpremiéra filmu za účasti tvůrců!

 

 

 

18. - 23. července

BEZ VĚCÍ NAD VĚCÍ

100 Dinge – Německo 2019

Jaký by byl váš život,kdybyste se ze dne na den vzdali všech věcí? Všechno se změníjednoho rána, kdy se nejlepší přátelé Toni a Paul na 100 dnů vzdajídíky sázce všeho, co vlastní… Oba se probudí nazí na zemi a vprázdném bytě. Den číslo 1 ve 100denní sázce, kterou včerejšíhobujarého večera uzavřeli začíná. Každý den dostanou jednu ze svýchvěcí zpět. Během této výzvy si možná uvědomí, že jediné, bez čehonelze žít, je přátelství. Komedie, uváděná v českém znění.

 

 

19. července

APOLLO 11

Apollo 11 – USA 2019

Padesát let od přistání prvního člověka na Měsíci se pootevřely bohaté archivy NASA, aby o proslulé cestě Apolla 11 vydaly nové svědectví. Dosud nezveřejněný materiál přináší v ohromující audiovizuální kvalitě na 70mm film zachycený start z Mysu Canaveral, komorní svědectví o nadpozemském klidu panujícím v lunárním modulu i všechny další důležité momenty této průkopnické výpravy. Devítidenní mise přestává být pouze ikonickým Armstrongovým „velkým skokem pro lidstvo,” aby se rozrostla ve fascinující vesmírnou odyseu. České titulky.

 

18. - 24. července

LVÍ KRÁL

The Lion King – USA 2019

Simba se vrací po 25ti letech… Nová hraná verze slavné animované disneyovky. Dobrodružný rodinný film z africké savany, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. Malý lví princ Simba zbožňuje svého otce, lvího krále Mufasu, a připravuje se na svou budoucí vládu. Avšak ne všichni se z malého Simby radují. Mufasův bratr Scar, původní následník trůnu, spřádá své vlastní, temné plány. Souboj o Lví skálu plný intrik, dramat a po nečekané tragédii skončí Simbovým vyhnanstvím. Za pomoci dvou nových přátel musí Simba dospět a stát se tím, kým je mu souzeno být. České znění.

 

 

22. července

PAVAROTTI

Pavarotti – Velká Británie/USA 2019

„Někteří zpěváci umí zpívat operu. Pavarotti byl opera.“ Bono Vox, U2… Rozmáchlý i intimní filmový pohled na život, práci a osobu operní legendy Luciana Pavarottiho. Jeho životní příběh, který emocemi, zvraty a velkolepostí sám o sobě připomíná operu, vypráví režisér Ron Howard. Dokument Pavarotti ukazuje, jaký byl, jak žil, co ho pohánělo kupředu, z čeho měl obavy a strach, co ho trápilo, co ho dělalo šťastným. Vedle veřejných záběrů z vystoupení nebo televize tvůrci získali a využili množství soukromých videozáběrů od jeho přátel, spolupracovníků, rodiny a manželky. Většina z unikátních záběrů a osobních hovorů s Pavarottim dosud nespatřila světlo světa, Pavarotti je na nich mezi svými nejbližšími otevřený a upřímný. České titulky.

 

 

25. července

DIEGO MARADONA

Diego Maradona – Velká Británie 2019

Rebel. Hrdina. Podvodník. Bůh. Diego je usměvavý kluk z předměstí, který miluje fotbal a svou velkou rodinu. Díky obrovskému talentu plní sny sobě, svým blízkým i stovkám milionů fanoušků po celém světě. V Neapoli, kde by i ďábel potřeboval bodyguarda, se Diego stává Bohem. Fanatický obdiv a slávu je těžké ustát a Diego skrývá svou lidskou tvář čím dál víc pod masku Maradony. Tomu nejsou cizí divoké večírky, nevěry, podvody, kokain ani pletky s mafií. Zničující spirála se roztáčí. Strhující portrét jedné z nejslavnějších a nejvíce kontroverzních osobností vůbec, poskládal držitel Oscara Asif Kapadia z více než 500 hodin záběrů z Maradonova soukromého archivu. České titulky.

 

 

 

25. - 30. července

DĚTSKÁ HRA

Child´s Play – Velká Británie 2019

„Ty jsi tak krásně … mrtvý“. Chucky. Fanoušci hororů už to ví dlouho. Na plátna kin se vrací maniakální vraždící panenka Chucky, ikonická postava a filmová legenda. K novému životu přivedli Chuckyho producenti superúspěšného hororu TO, stvořili ho pro novou generaci diváků v současném kontextu všudypřítomných technologií a dali mu hlas Marka Hamilla. České titulky.

 

 

 

26. - 31. července

IBIZA

Ibiza – Francie 2019

„Po dovolený si odpočineme… a hurá na Ibizu!“ Christian Clavier je ideálním taťkou na pořádnou party a díky němu dostává filmový žánr “zpackané prázdniny” úplně nový rozměr. Ibiza je ideální podívanou pro fanoušky bláznivých dovolených Griswoldovic rodiny. České titulky.