PŘIPRAVUJEME PRO VÁS - MŮŽETE SE TĚŠIT...

 

 

 

24. - 29. ledna 2019

NARUŠITEL

ČR - 2019

Na křídlech za svobodou… Silný a napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehou lásku k létání, přináší do kin film Narušitel. Život armádních letců socialistického Československa naplňovaly opojné chvíle svobody v oblacích a přátelství na celý život, z velké části ho ale ničil dozor státní bezpečnosti a jejích udavačů… V hlavních rolích Jiří Dvořák, Petr Kostka, Pavel Neškudla, Stanislav Zindulka a Veronika Arichteva.
 

 

 

24. - 29. ledna 2019

FAVORITKA

The Favourite – USA/Irsko/Velká Británie 2018

Píše se začátek 18. století a ve Velké Británii vládne královna Anna… Na královském dvoře nešťastné a slabé britské panovnice Anny Stuartovny dochází ke každodennímu boji o její vrtkavou přízeň. Usilují o ni nejen ministři a vojevůdci, ale především její dvě společnice, Lady Sarah a komorná Abigail. Tyto dvě dámy se v dramatu plném černého humoru nezastaví před ničím… Film Favoritka již získal dvě ceny na festivalu v Benátkách a je nominován na pět Zlatých glóbů. Nominace na Oscary jsou očekávány. České titulky.
 

 

 

 

25. - 28. ledna 2019

PSÍ DOMOV

A Dog’s Way Home – USA 2019

Dobrodružný rodinný film od autora knižního bestselleru Psí poslání. Když si Lucas Bellu adoptoval, byla ještě malé štěně. Od té doby se stali nejlepšími přáteli. Jednoho dne však Bella zmizí a ocitne se více jak 600 km od svého pána. Láska k páníčkovi je však silnější než nepřízeň osudu a Bella se rozhodne vrátit domů. Cestou ji čeká mnoho dobrodružství, noví přátelé, ale i nebezpečí a nástrahy velkého neznámého světa... Rodinný dobrodružný film, uváděný v českém znění.
 

 

 

 

25. + 31. ledna - 3. února 2019

ŽENY V BĚHU

ČR - 2019

Komedie o ženách, které se nebojí vyběhnout štěstí naproti… O svérázné mamině a jejích třech dcerách a jejích problémech s muži, jednom slibu, sázce – to vše s řadou překážek a komediálních komplikací, od tvůrců filmu Bezva ženská na krku. V hlavních rolích Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová, Jenovéfa Boková, Ondřej Vetchý, Vladimír Polívka a Martin Hofmann. Režie Martin Horský. 25.1.2019 předpremiéra filmu za účasti delegace tvůrců.
 

 

 

 

26. ledna - 1. února 2019

OVEČKY A VLCI: VELIKÁ BITVA

Sheep and Wolves:Pig Deal – USA/Rusko 2018

Podaří se vlkům a ovečkám zachránit své městečko? Ovečky a vlci se dohodli, že budou žít společně v míru. Tak tomu taky je až do chvíle, kdy se ve vesnici objeví neočekávaní hosté – černí vlci, kteří chtějí, aby se život vrátil do starých kolejí, kde vlci jsou šelmy a ovce kořist. Ovečky a vlky teď může zachránit jen spojení sil a týmová práce. Podaří se jim vrátit do vesnice klid a harmonii? Dobrodružný animovaný film, uváděný v českém znění.
 

 

27. ledna 2019

JEROME ROBBINS – POCTA

Hommage à Jerome Robbins – Francie 2018

Jerome Robbins se během své šedesátileté kariéry stal patrně nejvýznamnějším choreografem baletu a muzikálu pro 20. století. Do dějin se nesmazatelně zapsal například choreografií k West Side Story nebo k Šumařovi na střeše. Balet pařížské Opery považoval Jerome Robbins za svůj druhý domov hned po své domovské scéně baletu Metropolitní opery v New Yorku. Byl to právě on, kdo pro své baletní představení „Fancy Free“ objevil tehdy zcela neznámého skladatele Leonarda Bernsteina… Toto baletní představení vzniklo jako pocta Jerome Robbinsovi a snaží se představit pestrost, neuvěřitelný rozsah, imaginaci, obrovský talent a genialitu jeho práce na jevišti. Přední tanečníci baletu Opery v Paříži představí pod taktovkou ruského dirigenta Valerye Ovsiyanikova to nejlepší ze čtyř Robbinsových baletů.

 

 

 

 

 

31. ledna a 3. února 2019

ÚNIKOVÁ HRA

Escape Room – USA 2019

… umírají touhou si zahrát! Akční hororový thriller vyprávějící příběh šesti lidí, kteří přijali výzvu zúčastnit se únikové hry. Velmi brzy ale zjistí, že ze hry cesta ven neexistuje… a začíná boj o přežití. České titulky.


 

 

 

 

1. a 4. února 2019

TICHO PŘED BOUŘÍ

Serenity – USA 2018

Na tomhle ostrově nikdo neumírá… dokud neporušíte pravidla! Napínavý příběh, dusná atmosféra a skvělé herecké obsazení - Matthew McConaughey a Anne Hathaway – to je thriller plný zvratů a vášní. České titulky.


 

 

 

 

5. února 2019

SLOŽKA 64

Journal 64 – Dánsko 2018

Jak souvisí dávný případ převýchovy „necudných“ dívek na opuštěném ostrově s děsivou scénou nalezenou za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? Dosud nejvydařenější thriller ze série Oddělení Q podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena, se v Dánsku stal nejúspěšnějším domácím filmem všech dob. České titulky.