PŘIPRAVUJEME PRO VÁS - MŮŽETE SE TĚŠIT...

 

 

od 27. ledna 2023

V ZAJETÍ MYSLI

Mindcage – USA 2022

Umění zabíjet… Město terorizuje sériový vrah a policie je bezmocná. Neví si rady a požádá o pomoc uvězněného sériového vraha, kterého všichni znají pod přezdívkou "Umělec". Jeho brilantní mysl jim pomáhá přiblížit se k psychice vraha, který si vybírá další oběti. Dvojice detektivů, která se na případu podílí, se dostává stále více pod vliv "Umělce" a zdá se, že v této hře na kočku a myš události neřídí detektivové. V hlavních rolích John Malkovich, Martin Lawrence, Melissa Roxburgh a Robert Knepper. České titulky.

 

 

od 29. ledna 2023

VÍLY Z INISHERINU

The Banshees of Inisherin – Irsko/Velká Británie/USA 2022

Na odlehlém ostrově západně od pobřeží Irska sledujeme celoživotní přátele Pádraica (Colin Farrell) a Colma (Brendan Gleeson), kteří se ocitnou v nejednoduché situaci, když Colm nečekaně jejich přátelství ukončí. Zaskočený Pádraic, kterému pomáhá jeho sestra Siobhán (Kerry Condon) a mladík žijící na ostrově, Dominic (Barry Keoghan), usilují o obnovu přátelství a odmítají ne jako odpověď. Pádraicovy opakované snahy však jen posilují odhodlání bývalého přítele a když dá Colm zoufalé ultimátum, události rychle eskalují s šokujícími důsledky… Drama uváděné s českými titulky.

 

 

30. ledna 2023

VĚČNÝ JOŽO ANEB JAK JSEM POTKAL HVĚZDU

ČR/SR - 2022

Osobní portrét lídra nejpopulárnější "československé" skupiny Elán, Jožo Ráže, křesťanského buddhisty věřícího v komunismus, natočený v letech 2011-2018. Je to záznam desetiletého setkávání režiséra Jana Gogoly ml. s touto blízkou i vzdálenou hvězdou pop music. Film zachycuje situace souznění i nesouladu mezi filmařem a hudebníkem. Zviditelňuje ústřední "souhvězdí" Rážova života: kakao a whisky, hudbu a rodinu, diktátorství a meditaci, Boha a nicotu, svár dobra a zla. S Elánem vyrostla řada generací a Jožo Ráž společnost přes to dlouhodobě rozděluje…

 

od 2. února 2023

OSTROV

ČR - 2023

„Dovolená za trest…!“ Náš příběh začíná v luxusním resortu, kde jsou Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) na exotické dovolené. Richard Alici oznámí, že se chce rozvést. Ta je překvapena, exotická dovolená okamžitě končí a chce odjet ihned, je jedno jak. Richard tedy sežene odvoz nákladním letadlem. Jejich let ale ztroskotá a Richard s Alicí uvíznou na opuštěném ostrově uprostřed Jižního Pacifiku. Katastrofa je sice katastrofa, ale i tak se Alice rozhodne, že budou žít odděleně a rozdělí ostrov na dvě poloviny. Oba si záhy uvědomí, že musí začít spolupracovat, aby na ostrově přežili, a také si musí spoustu věcí vyříkat… Komedie o tom, že když se z rozhádaných manželů nečekaně stanou osamělí trosečníci na tropickém ostrůvku, pak jim pro záchranu a přežití nezbývá nic jiného, než začít si znovu naslouchat a najít k sobě cestu zpátky. Režie Rudolf Havlík.

 

 

od 2. února 2023

MUŽ JMÉNEM OTTO

A Man Called Otto – USA 2022

Má rád lidi … , ale když od nich má a pokoj! Film, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller Muž jménem Ove, vypráví příběh mrzouta Otta Andresona, který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Otto je připraven všechno ukončit, ale plány mu naruší mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Dojemný a vtipný příběh o lásce, ztrátě a životě ukazuje, že rodinu lze najít na nejneočekávanějších místech. V hlavní roli výborný Tom Hanks. České titulky.

 

 

od 3. února 2023

ASTERIX A OBELIX: ŘÍŠE STŘEDU

Astérix et Obélix: L’empire du milieu – Francie 2023

Píše se rok 50 př. n. l. Za devatero horami a devatero řekami… Tedy velmi, velmi daleko od malé galské vesnice, kterou tak dobře známe, leží země zvaná Čína. Zde proradný generál, bažící po moci, právě zajal a uvěznil čínskou císařovnu… A protože věhlas nepřemožitelných Galů překvapivě sahá až do Asie, princezna Fu Yi neomylně ví, na koho se obrátit. Se svou věrnou strážkyní Na Ban Čim a synovcem fénického kupce Popkornise prchá ze země. Samozřejmě požádá o pomoc ty nejlepší z nejlepších, udatné válečníky, Asterixe a Obelixe. Naši dva nerozluční hrdinové se s princeznou vydávají na dobrodružnou výpravu za záchranou císařovny i celé Číny… Páté dobrodružství dvou nezdolných Galů v rodinné dobrodružné komedii, uváděné v českém znění.

 

 

od 3. února 2023

NĚKDO KLEPE NA DVEŘE

Knock at the Cabin – USA 2023

Byli byste ochotní učinit neuskutečnitelné, kdyby to byl jediný způsob, jak zachránit svět? Režisér M. Night Shyamalan, tvůrce skvělých thrillerů s šokujícími koncovkami, natočil intenzivní film o jednom nepředstavitelném dilematu… Rodinná dovolená v chaloupce utopené v lesích, daleko od veškeré civilizace, probíhala skvěle. Než se na jejich prahu objevili ti čtyři. Vypadají jako členové šílené náboženské sekty a snaží se nebohým dovolenkářům vysvětlit, že svět, jak ho znají, skončí, pokud ho právě oni nezachrání. Nechtějí po nich vlastně nic složitého. Stačí, aby se mezi nimi našel dobrovolník, který pro spásu planety ochotně udělá to, co by nikdo dobrovolně neudělal… Napínavý, téměř až hororový thriller, uváděný s českými titulky.

 

 

od 9. února 2023

KORZET

Corsage – Rakousko 2022

Netradiční zpodobnění císařovny Sissi v podání excelující Vicky Krieps jako rebelující panovnice, která se rozhodla vzít osud do vlastních rukou… Píše se rok 1877 a blíží se její 40. narozeniny, spoutaná svým postavením i nevybíravou kritikou okolí, však nemá velké důvody k oslavám. Chce si zachovat mladistvý vzhled, a tak uzavírá své tělo do stále pevnějšího korzetu. Jaký by ale mohla žít život, kdyby se oprostila od konvencí a pedantského drobnohledu vídeňského dvora? Režisérka Marie Kreutzer přichází s nadčasovým příběhem o odvážně ženě a její nehynoucí touze po svobodě. České titulky.

 

 

 

od 9. února 2023

BEZ KALHOT: POSLEDNÍ TANEC

Magic Mike´s Last Dance – USA 2023

Finální show! "Magic" Mike Lane se po delší pauze opět míří na scénu poté, co zkrachoval jeho
podnikatelský záměr, kvůli němuž přišel na mizinu a začal vystupovat jako barman na Floridě. Mike se vydává do Londýna, kde ho, jak doufá, čeká poslední štace s bohatou ženou, která má pro něj neodolatelnou nabídku, ale také vlastní tajný plán… V hlavních rolích Chaning Tatum a Salma Hayek. Komedie i drama, uváděné s českými titulky.

 

 

od 10. února 2023

TITANIC: 25. VÝROČÍ

Titanic: 25th Anniversary – USA 1997/2023

U příležitosti 25. výročí od své premiéry uvedeme remasterovanou verzi oscarového filmu Jamese Camerona ve 3D verzi s vysokosnímkovou frekvencí 48 obrázků za vteřinu (HFR). Film v čele s držiteli Oscara Leonardem DiCapriem a Kate Winslet, je epickou, akcí nabitou romancí odehrávající se na pozadí nešťastné první plavby “nepotopitelného” Titaniku, ve své době největšího pohyblivého objektu, který byl kdy postaven. Film získal rekordních 11 Oscarů. Po svém prvním uvedení do kin v roce 1997 se stal celosvětovým kasovním vítězem všech dob a v současnosti je třetím nejvýdělečnějším filmem na světě. České znění.

 

 

 

od 15. února 2023

ANT-MAN A WASP: QUANTUMANIA

Ant-Man a Wasp: Quantumania – USA 2023

Oficiální zahájení páté fáze Filmového vesmíru Marvelu (MCU), v němž pokračuje dobrodružství dvojice superhrdinů zvaných Ant-Man a Wasp. Společně s rodiči Hope prozkoumávají fantaskní Říši kvant, setkávají se se zvláštními novými bytostmi a prožívají dobrodružství, které je posune za hranice všeho, co považovali za možné… Akční dobrodružná komedie, kterou uvádíme v českém znění i s českými titulky, ve verzích 2D i 3D.

 

16. února 2023

JULIE, CO BY BYLO KDYBY…

Le tourbillon de la vie – Francie 2022

Óda na život, která rozbuší Vaše srdce… V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by se bývalo stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Co by se bývalo stalo, kdyby zapomněla pas, kdyby si stoupla v knihkupectví do jiné řady, kdyby tentokrát řídila skútr ona…? Byl její život plný náhod, nebo byla její cesta předem napsaná? Stejně jako jedinečný snímek LADIČ PIAN, za nějž dostal režisér Olivier Treiner v roce 2012 Césara, se tento filmový drahokam točí kolem hudby. Julie byla významná klavíristka (nebo snad nebyla?). Hudba provází celý film a je jeho nedílnou a nezapomenutelnou součástí. Díky tomuto snímku si uvědomíte, jak zásadní roli hudba ve filmu hraje. České titulky.

 

od 19. února 2023

MUMIE

Mummies – USA/Španělsko 2023

Objevte nový svět. V animovaném dobrodružném filmu se vypravíme do Egypta, kde se nachází 3000 let staré město mumií. Z císařského pověření se princezna Nefer musí provdat za Thuta, ale ani jednomu se do toho nechce: Nefer touží po svobodě a Thut je alergický na závazky. Přání bohů je však nevyhnutelné a Thut si bude muset Nefer vzít za pouhých sedm dní a přinést na svatbu starobylý prsten, který mu věnoval faraon. Mezitím na zemském povrchu lord Silvester Carnaby provádí archeologickou expedici, při níž poprvé najde něco podstatného: egyptskou hrobku, kde kromě několika trofejí najde i snubní prsten... Když Thut zjistí, že mu prsten někdo ukradl, nezbývá mu nic jiného než se vydat do světa lidí a proniknout do současného Londýna. Tři mumie se budou muset společně zorientovat v současném Londýně, získat zpět prsten, který ukradl lord Silvester Carnaby. České znění.

 

 

 

od 22. února 2023

DĚTI NAGANA

ČR - 2023

Žádný sen není příliš velký… Rodinný film inspirovaný památným vítězstvím českých hokejistů na olympiádě v Naganu. Hynek Čermák v něm vede partu kluků do důležitého hokejového zápasu s tenisákem na plácku proti rivalům z vedlejší vesnice. Hrát se bude o vítězství, o respekt a taky o první pusu a o srdce nejlepší holky ze třídy. Děti Nagana přiblíží atmosféru a dobu 90. let a hokejovou horečku, kdy každý chtěl být jako Hašek nebo Jágr. Režie Dan Pánek.

 

 

od 23. února 2023

MEDVĚD NA KOKSU

Cocaine Bear – USA 2023

Pašeráci drog, policisté, turisti, záškoláci, starostlivá matka jednoho z nich a hlavně medvěd k prasknutí nacpaný kokainem jsou hrdiny lehce šílené černé komedie, která se inspirovala skutečnými událostmi. Což je skutečně šokující! Jak si myslíte, že dopadnou, když narazí na čtvrttunové chlupaté monstrum na tripu? Špatně a většinou na několik kousků. Ačkoliv všichni sem původně dorazili z rozdílných důvodů, teď se upínají k jedinému cíli – dostat se pryč se zdravou kůží… Komediální thriller, uváděný s českými titulky.

 

 

 

od 27. února 2023

TÁR

Tár – USA, Německo 2022

Oscarová herečka Cate Blanchett září v roli Lýdie Tár, jedné z nejslavnějších světových dirigentek. Tár je impozantní studie člověka, který zjišťuje, že řídit obrovský orchestr může být paradoxně mnohem snazší než řídit vlastní život. České titulky. Film je nominován v šesti kategoriích na Oscara za rok 2022.

 

 

28. února 2023

VELRYBA

Tár – USA, Německo 2022

Lidé jsou úžasní. Tento nakažlivý optimismus je superschopností Charlieho. Vidí v lidech jen dobro a v nás tak probouzí empatii. Téměř tří set kilový osamělý učitel, se snaží najít cestu zpět ke své dceři Ellie. Pod tíhou vlastních traumat se jen složitě vyrovnává s minulostí, uzavřel se ve svém bytě, stresové situace řeší přejídáním, ale na půdorysu svého třípokojového bytu je majákem dobra pro sebe i své okolí. Darren Aronofsky (Requiem za sen, Černá labuť) natočil hluboce lidský snímek o přijetí sebe sama, který sbírá jednu cenu za druhou… Famózní comeback Brendana Frasera (známého divákům z filmu Mumie z roku 1999). České titulky.