PŘIPRAVUJEME PRO VÁS - MŮŽETE SE TĚŠIT...

 

 

od 4. srpna 2022

BULLET TRAIN

Bullet Train – USA 2022

… konečná je teprve začátek! Konec trati je pouze začátkem nepřetržité divoké a vzrušující jízdy napříč moderním Japonskem. Brad Pitt jako nájemný zabiják Beruška, který je odhodlán vykonávat svou práci mírumilovně, protože se mu spousta předchozích kšeftů vymkla z rukou a smůla se mu lepila jen na paty. Osud má nicméně jiné plány, protože Beruška se při své nejnovější misi v nejrychlejším vlaku světa dostane do křížku se smrtícími protivníky. Jejich cíle jsou vzájemně propojené, a zároveň protichůdné. Film režíroval David Leitche, tvůce filmu Deadpool 2 České titulky.

 

 

od 4. srpna 2022

STŘÍDAVKA

ČR - 2022

… když se z malé rodiny stane velká. Komedie režiséra Petra Nikolaeva (mj. film Báječná léta pod psa), plná rodinných a partnerských zmatků. Její hrdinové si uvědomí, že když se ze tří rodin stane jedna velká, budou potřebovat pořádný plán. Plán, jak přežít současné i minulé partnery, všechny děti v rodině, ať už jsou jejich nebo ne, plán, jak se v tom všem neztratit a udržet si zdravý rozum. Život si ale většinou dělá, co chce… a co nečekáte. Hrají Martin Hofmann, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Jiří Vyorálek, Kristina Svarinská, Eva Holubová a další.

 

 

od 5. srpna 2022

ARTHUR: PROKLETÍ

Arthur, malédiction – Francie 2022

Vaše dětské sny se promění v nejhorší noční můru! Alex je už od dětství velkým fanouškem filmu Arthur a Minimojové. K 18. narozeninám mu jeho nejlepší přátele připraví ten nejlepší dárek. Překvapení v podobě společného výletu do domu, kde se film natáčel, je pro Alexe splněným snem. Nikdo z nich netuší, že se vydávají do smrtící pasti. Z návštěvy vysněného místa se stává nejhrůzostrašnější noční můra jejich životů… Nový film slavného filmového mága Luca Bessona rozhodně není pro slabé povahy a už vůbec ne pro děti. Tentokrát jako producent a autor scénáře přináší divákům nekompromisní, čistokrevný horor, inspirovaný láskou diváků k jeho animované trilogii. České titulky.

 

od 6. srpna 2022

PLANETA PRAHA

ČR - 2022

Dobrodružná výprava do městské džungle pro celou rodinu od tvůrců filmu Planeta Česko, kterou provází Jiří Macháček. Tvůrci oceňovaného filmu Planeta Česko se tentokrát vydali na výpravu do betonové džungle hlavního města. Vedle nás lidí tu žijí nečekaní zvířecí sousedé, jejichž každodenní dobrodružství filmaři zaznamenali díky nejmodernějším technologiím z výjimečné blízkosti. Kde se v Praze vzali majestátní mufloni? Co si počne slípka zelenonohá, které nutrie bere možnost ke hnízdění? Do jaké zimní skrýše se na Petříně schová roztomilý plch? A co roháč, najde svou partnerku v nočním reji zahradní restaurace? Vydejte se na vzrušující výpravu pro celou rodinu za desítkami dalších zvířecích hrdinů, kteří tajně žijí v naší metropoli.

 

od 11. srpna 2022

CESTA DO TVOJZEMÍ

ČR/SR/Belgie 2022

Svět fantazie tě potřebuje! Daleko za hranicemi dětských hřišť existuje úžasný svět fantazie – Tvojzemí. Opice a krkavci tu mluví lidskou řečí a po zlatých pouštích se procházejí neskutečné stroje, které fungují v dokonalém souladu s přírodou. Desetiletý Riki uteče do Tvojzemí ze svého domova ve skutečném světě, protože zachytí signál vysílaný tajemným zářivým kamínkem. Tento kamenný zdroj velké síly, který chce každý získat, se ukryje v Rikiho srdci. S kým může Riki sdílet toto tajemství? Se svou novou drzou kamarádkou Emmou? S opičím generálem Tidlingem? S Kovomanem, mocným robotem a poradcem Prezidenta Tvojzemí či s kapitánem parní lodi? Rikiho dobrodružná výprava za záchranou nejen vlastního života, ale i celého světa fantazie, může začít. Animovaná podívaná pro všechny věkové kategorie.

 

 

 

od 11. srpna 2022

BESTIE

Beast – USA 2022

Vyvézt rodinu na Safari vypadá na první pohled jako báječný nápad. Snadno se ale může stát, že to bude poslední nápad, který budete v životě mít. Stačí zkřížit cestu naštvanému lvu… Idris Elba v hlavní roli hodně napínavého thrilleru. České titulky.

 

 

 

od 11. srpna 2022

SIROTEK: PRVNÍ OBĚŤ

Orphan: First Kill – USA 2022

Lena Klammerová zorganizuje skvělý plán na útěk z ruské psychiatrické léčebny, kde byla uvězněna, a cestuje do Spojených států, aby se vydávala za nezvěstnou dceru bohaté rodiny. Ale Lenin nový život jako Esther nabere nečekaný směr a ona se bude muset postavit matce, která je ochotná za každou cenu ochránit svou rodinu… Kriminální hororové drama, uváděné s českými titulky.

 

 

 

od 12. srpna 2022

KRÁSKY Z DUBAJE

Dziewczyny z Dubaju – Polsko 2021

Nejkrásnější vůně je vůně luxusu! Erotické drama plné vysokých podpatků, šampaňského, značkových kabelek, neřestně upnutých šatů a samozřejmě sexu. Některé dívky se nespokojí s obyčejným šedivým životem. Chtějí žít v přepychu a luxusu a jsou taky schopné vzít štěstí do vlastních rukou a něco pro něj udělat. Stejně jako mladá žena, které se díky soutěži miss otevře kariéra luxusní společnice a možnost vypadnout z běžného života… České znění.

 

 

 

od 18. srpna 2022

PRINCEZNA REBELKA

Pil – Francie 2021

Animované dobrodružství z jednoho království, kde se malá uličnice a rebelka začne vydávat za princeznu. Přepych na hradě si ale dlouho neužívá, protože vyráží na dobrodružnou cestu za záchranou korunního prince. Pro filmové dobrodružství a lumpárny princezny rebelky jsou prázdniny tou nejlepší dobou… České znění.

 

 

 

od 21. srpna 2022

NENE

Nope – USA 2022

Malá koňská farma uprostřed kalifornské pouště a na ní dva sourozenci, kteří zažívají věci, nad nimiž byste jen nevěřícně kroutili hlavou a říkali „Nene“. Mistr hororových překvapení a držitel Oscara za film Uteč Jordan Peele natočil další film, který vás spolehlivě překvapí, šokuje a vyděsí. Sci-fi horor, uváděný s českými titulky.

 

22. srpna 2022

JAN KOLLER: PŘÍBĚH OBYČEJNÉHO KLUKA

ČR - 2022

Příběh Jana Kollera se řadí mezi světový unikát. Spousty prestižních zahraničních serverů se mu v minulosti věnovalo a shodli se na tom, že story “Českého Honzy“ je skutečnou pohádkou. Sympatický obr totiž celé dětství, mládí a začátek plnoletosti nastupoval za amatérské kluby na vesnické úrovni. Honza se shodou náhod dokázal dostat do rezervního mužstva tehdejší Sparty Praha, protože byl v Praze na brigádě a neměl kde trénovat. Přes rezervu se dokázal prokousat do kabiny prvního mužstva, kde se to jen hemžilo hvězdami a reprezentanty... Poté odešel do Belgického Lokerenu a nakonec přestoupil do nejslavnějšího belgického a královského klubu Anderlecht Brusel. Zde vyhrál dva tituly. Poté následovala Borussia Dortmund a titul v Bundeslize. Více než dvoumetrový obr se dokázal dostat až na vrchol.

 

 

od 25. srpna 2022

AFTER: POUTO

After Ever Happy – USA 2022

Čtvrtá kapitola filmového a knižního fenoménu After zavede Hardina a Tessu na životní křižovatku, ze které se vydávají každý jinou cestou. Byli si souzeni, ale Hardinovy běsy jsou příliš divoké a Tessa prahne po svém osobním štěstí. Bude mít jejich žhavá, nespoutaná a nekonečná láska z minulosti také někdy budoucnost? Oba se změnili, kdysi nesmělá Tessa je teď sebevědomá mladá žena a Hardin už není ten sebejistý cynický kluk, do kterého se zamilovala. Jejich bouřlivý vztah má poslední šanci. Romantické drama, uváděné s českými titulky.

 

 

od 25. srpna 2022

POZVÁNKA DO PEKLA

The Invitation – USA 2022

… jste srdečně zváni k noční můře tvořené generacemi! Po smrti své matky a bez příbuzných podstoupí Evie test DNA… a objeví dlouho ztraceného bratrance, o jehož existenci neměla tušení. Její nově nalezená rodina ji pozve na okázalou svatbu na anglickém venkově, kde se nejprve nechá svést svůdným aristokratickým hostitelem. Když však odhalí zvrácená tajemství v historii své rodiny a znepokojivé úmysly skrývající se za jejich hříšnou štědrostí, promění se její návštěva v noční můru a boj o přežití… Napínavý hororový thriller, uváděný s českými titulky.

 

od 26. srpna 2022

ARVÉD

ČR/SR - 2022

Hra s ďáblem se nedá vyhrát! Jiří Arvéd Smíchovský byl významný hermetik, okultista, vyznavač černé magie a mimořádně vzdělaný člověk s geniální pamětí. Život a smrt Jiřího Arvéda Smíchovského jsou dodnes obestřeny mnoha tajemstvími. Za války jako nacistický konfident zachránil před koncentračním táborem Štěpána Plačka. Po válce se jejich role otáčí, Plaček splácí dluh a zařídí, že soud za spolupráci s nacisty nepožaduje pro Arvéda smrt, ale odsuzuje jej pouze na doživotí. Tím však vzájemné služby nekončí. Plaček jako vyšetřovatel státní bezpečnosti využívá Arvéda ke svým cílům, k usvědčování nepohodlných osob. Za jeho služby mu oplácí výhodami prominentního vězně a především Arvédovou největší drogou – vzácnými okultistickými knihami ze zkonfiskovaných knihoven... V hlavní roli Michal Kern, v dalších rolích Saša Rašilov, Martin Pechlát, Jaroslav Plesl, Vojtěch Vodochodský, Marian Labuda ml. a Petr Čtvrtníček.

 

 

31. srpna 2022

DÍRA

Il buco – Itálie/Francie/Německo 2021

Píše se rok 1961. Zatímco sever Itálie je v průmyslovém rozpuku, jih zůstává stále opuštěným venkovem. Skupina jeskyňářů z bohatého severu přijíždí do vesnice kousek od Neapole, aby se nepozorovaně vydala prozkoumat jeden z nejhlubších jeskynních systémů v celé Evropě. Výprava vybavená nejnovějšími technickými vymoženostmi, která se rozhodla svést odvěký boj člověka s přírodou, však zraku okolní krajiny a místních obyvatel může uniknout jen těžko. Film Michelangela Frammartina je meditativním zážitkem, v kterém z hlubin tajemné propasti vyvstávají mementa minulosti a čas plyne v poklidném tempu zelených kalábrijských plání. Z filmového festivalu v Benátkách si snímek odnesl Zvláštní ocenění poroty. České titulky.