PŘIPRAVUJEME PRO VÁS - MŮŽETE SE TĚŠIT...

 

 

6. - 13. března 2020

FRČÍME

Onward – USA 2020

Nový animovaný film studia Disney Pixar. Zábava, dobrodružství a dojemný lidský příběh pro celou rodinu! Zavedeme vás do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, na které s pomocí kouzel hledají svého otce, aby nakonec zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického. České znění.

 

 

12. - 18. března 2020

3BOBULE

ČR - 2020

Léto začíná v kinech. Už 12 března! Letní atmosféra Pálavy, skvělá hudba, známí hrdinové… a spousta vína. Volné pokračování letní komedie z prostředí prosluněných moravských vinic. Stejně jako v předešlých dvou filmech se děj točí kolem Terezy Ramba, Kryštofa Hádka, Lukáše Langmajera a Miroslava Táborského. Ve třetím pokračování jsou už hrdinové o více než deset let starší a řeší i „dospělé“ problémy jako chod vinařství, rodinu a vlastní vztah. V dalších rolích Braňo Deák, Michal Isteník, Marian Roden, Radim Novák, Lumíra Přichystalová a Tomáš Měcháček. Režie Martin Kopp.

 

 

12. - 17. března 2020

BLOODSHOT

Bloodshot – USA 2020

Vin Diesel ztvárňuje podle komiksového bestselleru vojáka Raye Garrisona, který byl zabit v boji a znovu oživen korporací RST jako superhrdina Bloodshot. Nanotechnologie v jeho žilách z něj činí nezastavitelného bojovníka obdařeného nadlidskou silou a schopností okamžitě se uzdravovat. Korporace RST však neovládá pouze Bloodshotovo tělo, ale i jeho mysl a vzpomínky. Ray neví, co je skutečné a co je lež, a tak se rozhodne to zjistit… Akční fantasy film, uváděný s českými titulky.

 

16. března 2020

ZAPOMENUTÝ PRINC

Le prince oublié – Francie 2020

Okouzlující Omar Sy (Nedotknutelní, I dva jsou rodina) v další z nezapomenutelných rolí. Tentokrát ho čekají neobyčejná dobrodružství kouzelného dětského světa… Všechno v Djibiho životě se točí kolem jeho milované sedmileté dcerky Sofie. Oddaný otec samoživitel nikdy nepřijde pozdě na jejich večerní pohádku. Každou noc, když Sofia usíná, ji bere do “Pohádkolandu”, smyšleného filmového studia, kde se stávají hlavními hrdiny světoznámých dobrodružných filmů, v nichž má Djibi hlavní roli prince Krasoně. O pět let později se ze Sofie pomalu stává puberťačka, příběhy jejího otce jí už tak neberou a Djibi je ve své roli prince vyměněn. Protože se jeho postavení ve skutečném světě i v “Pohádkolandu” mění, Djibi musí vymyslet, jak v životě své zůstat důležitou postavou. Dobrodružná rodinná komedie, uváděná v českém znění.

 

 

19. - 23. března 2020

ANDÍLCI ZA ŠKOLOU

ČR - 2020

Filmový muzikál s hudbou Michala Davida. Původní český muzikál z hudební dílny Michala Davida, který se úspěšně hrál v Divadle Broadway. Film obsahuje na rozdíl od divadelního muzikálu mnoho dalších dějových linek a také zcela nové písně a hudbu, psanou speciálně pro tento film! Hrají Petr Kolář, Nelly Řehořová, Vojtěch Drahokoupil, Filip Blažek, Kateřina Brožová, Pavel Kikinčuk, Ines
Ben Ahmed, Pavel Trávníček, Dana Morávková, Michal David, Karolína Mališová, Eva Matějovská, Václav Upír Krejčí a další. Režie Jan Lengyel, texty písní: Lou Fanánek Hagen. V neděli 22.3.2020 filmové představení za účasti tvůrců filmu.

 

 

 

19. - 24. března 2020

TICHÉ MÍSTO: ČÁST II

A Quiet Place: Part II – USA 2020

Přežijete, jen když budete potichu - díky respektování jednoduchého, ale životně důležitého pravidla dokázali Abbottovi (tedy skoro všichni) přežít Tiché místo I. A nyní … už nestačí být potichu! Pokračování úspěšného hororu jim do cesty postaví nové, mnohem náročnější výzvy. České titulky.

 

 

20. - 22. března 2020

PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE

ČR - 2020

Česká fantasy pohádka. Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit. Hrají Natalia Germani, Eliška Křenková, Marek Lambora, Martin Dejdar, Martin Písařík, Roman Zach a Jan Révai. Režie Petr Kubík.

 

 

19. - 25. března 2020

MŮJ KÁMOŠ ŠPIÓN

My Spy – USA 2020

… to má skoro pod kontrolou! Povedená akční i rodinná komedie o tom, jak může dopadnout setkání agenta CIA jménem JJ, kterého hraje oblíbený drsňák s dobrým srdcem Dave Bautista a devítileté Sophie, která odhalí probíhající tajnou operaci. JJ z toho není nadšený, ale aby se vyhnul prozrazení, musí mazané Sophii slíbit, že ji bude učit, jak se stát neohroženou špionkou. Díky svému odzbrojujícímu šarmu ho prohnaná Sophie dostane do množství situací, ve kterých se hromotluk JJ necítí zrovna pohodlně. To však ještě netuší, že brzy bude nucen poznat i její okouzlující matku. České znění.

 

 

21. a 25. března 2020

LEDOVÁ SEZÓNA: ZTRACENÝ POKLAD

Norm of the North: King Sized Adventure – USA 2019

Medvědí dobrodružství s ledovým klidem. Lední medvěd a polární lumíci v exotické džungli? Proč ne, když to situace v animované komedii vyžaduje! A dovolená to rozhodně nebude. Po vzoru slavných hrdinů Indiana Jonese, Lary Croft a především Johnyho Englishe se roztržitý lední medvěd Norm vydává z pohodlí domova kolem světa na velké a zábavné dobrodružství. Po svém boku má nezničitelné chlupaté kámoše lumíky a společně se pokusí vrátit starobylý ztracený poklad tam, kam patří. Měli by zabránit katastrofě, ale sami přitom obrátí džungli vzhůru nohama. České znění.

 

23. března 2020

CURIOSA

Curiosa – Francie 2019

Paříž, rok 1895. Pierre Louy¨s je spisovatel a básník na pokraji slávy. On i jeho přítel Henri De Re´gnier jsou zamilovaní do Marie, drzé dcery jejich učitele. Přestože by Marie s největší radostí opětovala city Pierrovi, provdá se za Henriho, který je lépe zabezpečený. Pierra to velmi raní a odjíždí do Alžírska, kde potkává Zohru - okouzlující místní dívku, s níž má bouřlivý vztah a sdílí vášeň pro erotické fotografie. Rok poté… Marie ke svému manželovi stále nechová nijak velké city. Pierre se vrací do Paříže, přijíždí s ním Zohra. Jakmile se to Marie dozví, spěchá za Pierrem a přiznává, že na něj čekala. Okamžitě se mezi nimi rozvine milostná aféra a začíná hra na kočku a myš s mnoha hráči, plná touhy, žárlivosti a fotografování. Jak daleko jsou ochotni zajít? Celovečerní debut francouzské režisérky Lou Jeunet nás zavede do pařížského světa bohémů a počátků erotické umělecké fotografie. České titulky.

 

26. - 29. března 2020

TÉMĚŘ DOKONALÁ TAJEMSTVÍ

Das perfekte Geheimnis – Německo 2019

7 přátel, 7 telefonů, 1 nevinná hra. Režisér bláznivých komedií „Fakjů pane učiteli“ a jejich tři hlavní tváře se znovu sešli u jednoho filmu a natočili spolu jiskřivou komedii. Na společné večeři se sejde několik párů a po pár sklenkách se rozhodnou, že svoje telefony položí na stůl a všechny zprávy, vzkazy i telefonáty budou ten večer sdílet. Zprávy se přečtou nahlas, hovory budou nahlas. Vždyť o nic nejde, bude zábava. Jenže právě naši chytří a mobilní kamarádi o nás vědí úplně všechno, znají naše tajnosti, druhé životy, drobné lži, milenky i milence. Nevinná hra se nejdříve vyvíjí jako báječná legrace, pak ale začnou chodit zprávy, které se svými partnery či přáteli raději nesdílíte. Rozjede se série šílených situací a trapasů, někomu u stolu bude nepříjemně horko a brzo bude horko úplně všem. Odejdou domů partnerské páry, které přišly, nebo budou v jiném složení nebo budou po večeři všichni single? České znění.

 

 

 

26. - 31. března 2020

EMMA.

Emma. – Velká Británie 2020

Láska ví všechno nejlíp… Adaptace nesmrtelné romantické klasiky Jane Austenové o dívce, která si tak dlouho zahrávala s city jiných lidí, až sama onemocněla citem nejzáludnějším, tedy láskou. Romantická komedie o tom, že toho pravého si každý musí najít sám a že to hledání paradoxně nemusí být až tak těžké, protože někdy ho můžete mít celý život přímo před očima. Jen nesmíte být slepí. České titulky.

 

27. března - 1. dubna 2020

MULAN

Mulan – USA 2020

Další filmová předělávka oblíbené klasické animované disneyovky. Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. Dobrodružný animovaný film, uváděný v českém znění.

 

27. - 30. března

ŠARLATÁN

ČR/Irsko/Polsko/Slovensko – 2020

Strhující životopisné drama inspirované skutečným příběhem výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi. Příběh je inspirován osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc statisíce lidí ze všech společenských vrstev. Mikolášek je člověk bez odborného lékařského vzdělání, ale s nevšedním a nevysvětlitelným nadáním diagnostikovat a pomocí bylinek léčit nemoci, se kterými si ani doktoři nevědí rady. Jeho mimořádné schopnosti jsou však vykoupeny bojem s vlastními démony. Nejnovější snímek uznávané režisérky Agnieszky Holland odráží odvěký boj dobra a zla, lásky a nenávisti, víry a zrady. Hrají Ivan Trojan, Josef Trojan, Juraj Loj, Jaroslava Pokorná, Martin Myšička, Miroslav Hanuš, Jiří Černý, Tomáš Jeřábek, Jan Budař, Martin Sitta, Jan Vlasák a další.

 

 

31. března

AFRIKOU NA PIONÝRU

SR – 2019

Cestovatelský dokument Afrikou na Pionýru ukáže dobrodružství, které nezná hranice a možnosti vlastního těla i svobodu ducha žene až do nejvyšších otáček. A zároveň úchvatné záběry a pohled na přírodu a život Afriky, jaký nemá obdoby. Pět jezdců strávilo v sedle Jawy Pionýr pět měsíců, ze střední Evropy ke Kapskému městu ujelo přes 15 000 kilometrů. Celovečerní road movie Afrikou na Pionýru přináší ještě bláznivější a odvážnější výpravu, než jaké známe díky žlutým trabantům Dana Přibáně. Právě jedné z kultovních expedic žlutých trabantů se vedoucí výpravy motorek do Afriky, dobrodruh a režisér Marek Slobodník sám na své Jawě 250 účastnil.