PŘIPRAVUJEME PRO VÁS - MŮŽETE SE TĚŠIT...

 

 

21. - 27. března 2019

LOVEní

ČR - 2019

Hledá se láska, Zn.: Spěchá! Romantická komedie o tom, že lásky je někdy málo a někdy zase moc. Jak ale poznat toho pravého? Eliška má svatbu, čeká na svůj velký dívčí moment, ale rajské veliké „ano“ nakonec nezazní. Ženich totiž v rozhodující chvíli vezme roha a přímo od oltáře uteče. Romantické LOVEní plné lásky skončilo průšvihem. Zdrcená nevěsta má naštěstí kamarádku, která přesně ví, co dělat. Její recept je jasný, Eliška potřebuje novou známost a především přísun sexu. Ideálně v opačném pořadí… Hrají Ester Geislerová, Jakub Prachař, Martin Písařík, Eva Kramerová, Veronika Žilková, Ondřej Malý, Jaroslav Plesl, Jana Švandová a další. Režie Karel Janák.

 

21. - 27. března 2019

PAŠERÁK

The Mule – USA 2019

Nikdo neutíká věčně… Ve svém novém celovečerním snímku Clint Eastwooda poznáváme v roli Earla Stonea, muže, který je ve svých osmdesáti letech zlomený, opuštěný a navíc čelí propadnutí majetku své firmy kvůli neplacení hypotéky. V této situaci je mu nabídnuta příležitost k výdělku – místo řidiče. Brnkačka. Jenže Earl neví, že se právě upsal jako kurýr drogovému Mexickému kartelu. Earlovy potíže s nedostatkem peněz jsou tytam, jeho minulost je mu však neúprosně v patách a kartel není jediný, kdo na Earla dohlíží. Tajemný pašerák také poblikává na radaru snaživého agenta DEA Colina Batese (Bradley Cooper). Dávné hříchy na Earla doléhají a není jisté, podaří-li se mu všechny urovnat dříve než bude dostihnut strážci zákona nebo vymahači Kartelu. Kriminální dramatický thriller, inspirovaný skutečnou událostí. České titulky.

 

 

 

22. - 24. března 2019

PUTOVÁNÍ SE SOBÍKEM

Aïlo:Une odyssée en Laponie – Francie/Finsko/Norsko 2018

Vydejte se na kouzelnou cestu za dobrodružstvím… Náš hrdina je malý sob a jmenuje se Ailo. Právě se narodil v Laponsku, v krajině na severu Evropy, jejíž největší část leží až za polárním kruhem, a musí potýkat s nesčetnými výzvami a nebezpečenstvími. Průvodcem na sobíkově cestě v rodinném dobrodružném filmu bude Marek Eben, který namluvil český komentář.

 

 

 

26. března 2019

ŠŤASTNÝ LAZZARO

Lazzaro Felice – Itálie 2018

Opravdové štěstí prožijí jen dobří lidé… Magický a dojemný příběh připomínající to nejlepší z klasické italské kinematografie. Poslední snímek režisérky Alice Rohrwacher obdržel cenu za nejlepší scénář na festivalu v Cannes. Čistota, přirozenost a bezelstnost hlavního hrdiny Lazzara uchvátila diváky po celém světě svou bezprostředností v tomto melancholickém, vizuálně okouzlujícím a emocionálně hlubokém filmu. České titulky.

 

 

 

28. a 31. března 2019

MY

Us – USA 2019

Nová noční můra… Vypadají jako my. Myslí jako my. A nenechají toho, dokud nás nezabijí, nebo my nezabijeme je. Tradiční hororový koncept? Ani omylem. V podání oscarového scenáristy a režiséra Jordana Peelea jde o naprostý originál, který diváky smete stejně jako jeho předchozí horor Uteč. České titulky.

 

 

 

28. a 31. března 2019

ZRANĚNÁ SRDCE

The Aftermath – USA/Velká Británie/Německo 2019

Jedna žena a dva muži ve válkou zničeném městě. Keira Knightley v roli spořádané manželky britského důstojníka přijíždí do vybombardovaného Hamburku, kde se střetává nejen s následky válečných hrůz, ale i s pohledným německým vdovcem. Film Zraněná srdce byl natočen podle bestseleru spisovatele Rhidiana Brooka, k jehož pozoruhodnému příběhu jej inspirovalo dědečkovo vyprávění. Natáčení filmu probíhalo i v Praze a v dalších českých městech. České titulky.

 

29. - 31. března 2019

DUMBO

Dumbo – USA 2019

… všemi milovaný! Slůně Dumbo ožívá v hrané verzi slavné animované pohádky - 77 let od uvedení Disneyho animované klasiky Dumbo se na scénu vrací roztomilý sloník s velkýma ušima, který umí létat. Tentokrát pod taktovkouTima Burtona, režiséra s výjimečnou fantazií. V hlavních rolích rodinného dobrodružného filmu Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito a Eva Green. Uvádíme v českém znění.

 

1. dubna 2019

ARCTIC: LEDOVÉ PEKLO

Arctic – Island 2018

„Arctic je jedním z těch výjimečných filmových zážitků, kvůli kterým kina stále ještě existují. Je precizní, upřímný, čistý a nenajdete v něm žádné zbytečné vysvětlivky, skoro žádná slova ani psího společníka. Příběh boje o přežití vypráví tak prostě a neuvěřitelně celistvě, že výsledek je dechberoucí, a to i ve chvílích, kdy se zdá, že se film táhne rychlostí ledovce. Způsob, jakým Mads Mikkelsen (Casino Royale, Hon) ztvárnil skoro němou roli, je jednoduše mimořádný. Snímek si dozajista zaslouží ta nejvýznamnější ocenění (Oliver Jones - Observer). Arctic byl v loňském roce součástí Mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmoví kritici ho opěvují jako jeden z nejsilnějších zážitků roku a výkon Madse Mikkelsena považují za jeho životní roli. České titulky.