PŘIPRAVUJEME PRO VÁS - MŮŽETE SE TĚŠIT...

 

 

16. - 22. listopadu 2017

LIGA SPRAVEDLNOSTI

Justice League – USA 2017

V jednotě je síla! Film režiséra Zacka Snydera, natočený na motivy komiksů z vydavatelství DC Comics o stejnojmenném superhrdinském týmu. Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot, Ezra Miller, Jason Momoa a Amy Adams v hlavních rolích akčního dobrodružného fantasy, které uvádíme v českém znění i s českými titulky.
 

 

 

17. - 22. listopadu 2017

ZAHRADNICTVÍ: NÁPADNÍK

ČR - 2017

Romantická komedie o cestě do pelíšku. Třetí, závěrečná kapitola trilogie Zahradnictví, rodinné ságy Jana Hřebejka a Petra Jarchovského, tentokráte o představách rodičů, jak by mělo vypadat štěstí jejich dětí… Příběh filmu se odehrává na konci 50. let a s tragikomickým nadhledem vykresluje střet mezi předválečnou a poválečnou generací. Hrají Anna Fialová, Ivan Lupták, Tereza Hladíková, Aňa Geislerová, Martin Finger, Filip Březina, Gabriela Míčová, Klára Melíšková, Karel Dobrý, David Novotný, Lenka Krobotová, Sabina Remundová, Vendula Svobodová, Miroslav Táborský, Jáchym Kučera, Kryštof Michal, Jan Kalina, Zdeněk Pecháček, Rozálie Peřinová a další.
 

 

 

 

23. - 27. listopadu 2017

HRÁČI SE SMRTÍ

Flatliners – USA 2017

Nesnažte se překročit hranici. V mysteriózním thrilleru se skupina studentů medicíny snaží získat odpověď na otázku, zda existuje život po smrti. Opakovaně se dostávají do stavu klinické smrti, avšak stále nebezpečnější experimenty si na každém z nich vybírají svou daň… Stejnojmenná předělávka kultovního filmu z roku 1990, remake režíroval Niels Arden Oplev, dánský režisér Mužů, kteří nenávidí ženy. České titulky.
 

 

 

 

23. - 27. listopadu 2017

TÁTA JE DOMA 2

Daddy’s Home 2 – USA 2017

Další tátové. Další potíže… Rozhodnutí, že letošní vánoce stráví všichni pohromadě jako jedna velká šťastná rodina, i s oběma manželkami a všemi svými i vyženěnými potomky, dostane zásadní trhliny ve chvíli, kdy se na svátky pozvou jejich otcové a jejich přítomnost promění idylické Vánoce ve válečnou vřavu. Komedie uváděná s českými titulky.
 

 

 

24. listopadu 2017

JMENUJI SE HLADOVÝ BIZON

ČR - 2016

„Postižený člověk v Evropě je jako indián v Americe, protože ho ostatní lidé často neberou vážně,“ říká hlavní hrdina filmu Jan alias Hladový Bizon americkým domorodcům. Od narození nevidí a bohužel postupně přichází i o sluch. To mu ale nebrání užívat si života – miluje svoji ženu, kovbojky, tramping, táborákové písně a klobásy. Za navrácení zraku se Bizon nemodlí. Za to, aby nadobro neztratil sluch, už ano. Chce si udržet možnost komunikovat se svojí ženou. Dokumentarista Pavel Jurda s laskavým humorem sleduje zamilovanou a neustále dobře naladěnou manželskou dvojici na jejich velké výpravě do Ameriky za náčelníkem kmene Navajo, který má Bizona zachránit před pádem do věčného ticha.
 

 

 

 

24. listopadu 2017

DAVID HOCKNEY V KRÁLOVSKÉ AKADEMII UMĚNÍ

David Hockney at the Royal Academy of Arts

David Hockney je považován za nejpopulárnějšího vizuálního umělce ve Velké Británii. Jeho výstavy jsou senzací v Londýně, New Yorku i Paříži a přitahují do galerií milióny návštěvníků. Film se zaměřuje na Hockneyho výstavy konané v letech 2012 a 2016 v Royal Academy of Arts v Londýně. České titulky.
 

 

 

29. listopadu 2017

HOKUSAI Z BRITSKÉHO MUZEA

British Museum Presents: Hokusai - Velká Británie 2017

Jedinečný snímek nabídne divákům pohled na tvorbu nejslavnějšího japonského malíře Kacušika Hokusaie - "Leonarda Východu" a jeho nadčasové malby a grafiky, který inspiroval například Moneta či van Gogha. Výstava, která byla instalována ve slavném Britském muzeu od května do srpna 2017, byla brzy po zahájení kompletně vyprodána. Film je tak jedinečnou příležitostí, jak se přiblížit nejslavnějším klenotům japonského mistra, které vznikly v posledních 30 letech jeho života. Hokusai (1760 – 1849) prožil dramatický excentrický život plný zvratů i chudoby, nikdy se však ve svém umění nevzdal představy o dokonalosti a touhy proniknout k samé podstatě světa. České titulky.
 

 

 

 

30. listopadu - 3. prosince 2017

KVARTETO

ČR - 2017

Co je štěstí, láska, touha? Příběh o tom, jak těžké je v životě nalézt štěstí… Hráli jste někdy v kapele? Je to jako druhá rodina, s jejímiž příslušníky prahnete po štěstí a prožíváte nečekaná dobrodružství… Barbora Poláková, Jaroslav Plesl, Lukáš Melník, Zdeněk Julina, Lenka Krobotová, Pavlína Štorková, Jiří Schmitzer, Jana Štěpánková a další ve filmu Miroslava Krobota.
 

 

 

 

30. listopadu - 3. prosince 2017

7 ŽIVOTŮ

Seven Sisters – USA 2017

Sedm životů, sedm sester, jedna společná identita. Originální akční sci-fi thriller o sedmi identických sestrách, které tají svou existenci před okolním světem. Dokud jedna z nich nezmizí… V hlavních rolích Noomi Rapace, Willem Dafoe, Glenn Close a Marwan Kenzari. České titulky.
 

 

 

 

1. - 3. prosince 2017

PADDINGTON 2

Paddington 2 – Velká Británie 2017

Další dobrodružství neobyčejného medvídka! Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvem a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce každého… Rodinná komedie, uváděná v českém znění, je inspirovaná slavnými romány Michaela Bonda.