PŘIPRAVUJEME PRO VÁS - MŮŽETE SE TĚŠIT...

 

 

17. října 2019

GAUGUIN NA TAHITI – ZTRACENÝ RÁJ

Gauguin a Tahiti. Il paradiso perduto - Itálie 2019

“Zavírám oči, abych viděl.” – Paul Gauguin. Z ráje na Tahiti a Markézách až do nejslavnějších muzeí v amerických metropolích. Příběh geniálního malíře i životního rebela Paula Gauguina přibližuje nový snímek Gauguin na Tahiti – ztracený ráj. Nezkrotná touha po svobodě přivedla talentovaného umělce až na druhý konec světa, aby nakonec zemřel všemi opuštěný v odlehlé vesnici Hiva Oa. Jeho odkaz nyní uchovávají nejslavnější muzea světa – Metropolitní muzeum v New Yorku, Institut umění v Chicagu, Národní galerie ve Washingtonu a Muzeum výtvarného umění v Bostonu. České titulky.

 

 

 

17. - 18. října 2019

STAŘÍCI

ČR/SR - 2019

… tahle cesta je jen pro starý! Jeden z nejlepších českých filmů roku a špičkové herecké výkony – to je drama o dvou bývalých politických vězních ve stařeckém věku, kteří se vydávají v obytném voze napříč republikou. Jejich cílem je vypátrat a zabít komunistického prokurátora z 50. let, který nebyl za své činy nikdy oficiálně potrestán. V hlavních rolích Jiří Schmitzer a Ladislav Mrkvička.

 

18. - 23. října 2019

ZLOBA: KRÁLOVNA VŠEHO ZLÉHO

Maleficent: Mistress of Evil – USA 2019

Přešlo pět let. Královna černé magie Zloba žije spokojeně na čarovných Blatech a její kmotřenka Růženka dospívá. Nicméně nenávist mezi lidmi a kouzelnými bytostmi nezmizela. Svatba mezi princem Filipem z království Ulstead a Růženkou ze sousedních Blat je důvodem k radosti, a mnozí doufají ve spojenectví mezi znesvářenými světy. Avšak nečekaný zvrat událostí a setkání s novými mocnými spojenci dostane Růženku a Zlobu na opačné strany Velké války, která podrobí jejich rodinná pouta náročné zkoušce. Rodinné (pohádkové) fantasy s Angelinou Jolie a Elle Fanning v hlavních rolích, je uváděno v českém znění.

 

 

 

19. října 2019

HURÁ NA POHÁDKY

ČR - 2019

Hurá na pohádky je pásmo krátkých animovaných filmů pro nejmenší diváky, jejich bystré sourozence a zvědavé rodiče. Pásmem vás provedou dva zábavní a věčně hladoví nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška z připravovaného filmu a večerníčkového seriálu Mlsné medvědí příběhy.

 

21. října 2019

AQUARELA

Aquarela – Francie/Velká Británie/Německo 2019

Je to její svět. My v něm pouze žijeme... Voda, krásná i děsivá, smrtící i životodárná. Fascinující živel se ve výpravném dokumentu Viktora Kossakovského stává protagonistou, zatímco člověku připadá epizodní role v odvěkém koloběhu vzniku a zániku. Kamera v Aquarele cestuje kolem světa, ze zamrzlé hladiny Bajkalu, přes ledové hradby Antarktidy, do útrob hurikánu Irma či mocných venezuelských Andělských vodopádů. Sytými barvami vykresluje portrét tvořivé i ničivé síly ve všech jejích formách a zachycuje důsledky dramatických proměn klimatu . Voda v křehkých lidských bytostech vyvolává úctu, euforii a zoufalství. Dechberoucí záběry doprovází bouřlivý metalový soundtrack zakládajícího člena kapely APOCALYPTICA, cellisty Eiccy Toppinena. České titulky.

 

 

 

22. října 2019

PARAZIT

Gisaengchung – Jižní Korea 2019

Vypadá to jako podvod, ale jde o mnohem víc... Černá komedie a nejzábavnější vítěz Cannes od dob Pulp Fiction. Parazit je mistrovským dílem režiséra Bong Joon-hoa o střetu dvou odlišných a přitom tak blízkých rodin. České titulky.

 

24. - 30. října 2019

POSLEDNÍ ARISTOKRATKA

ČR - 2019

Filmová podoba knižního bestselleru Evžena Bočka v režii Jiřího Vejdělka. Komedie o tom, kterak rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka a chystá proto s rodinou velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou ale neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou... Zatímco místní osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. V hlavní roli Hynek Čermák, v dalších rolích Tatiana Vilhelmová, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Martin Pechlát, Vojtěch Kotek, Pavel Liška, Zdeněk Piškula, Tatiana Pauhofová, Zdenka Procházková, Petr Nárožný a Dana Syslová. 24.10.2019 FILMOVÉ PŘEDSTAVENÍ ZA ÚČASTI REŽISÉRA JIŘÍHO VEJDĚLKA.

 

 

25. - 28. října 2019

SNĚŽNÝ KLUK

Abominable – USA 2019

Najdi cestu domů! Jestli chcete zažít parádní dobrodružství, běžte se podívat na střechu vašeho domu. Možná se tam skrývá ztracený a vyděšený yetti, který neví, kudy se vrátit k rodičům. Tvůrci slavné série Jak vycvičit draka natočili další pohádkový příběh, který vás chytne za srdce. Dobrodružný animovaný film pro celou rodinu, uváděný v českém znění.

 

 

 

25. - 30. října 2019

ZOMBIELAND: RÁNA JISTOTY

Zombieland: Double Tap – USA 2019

Deset let poté, co se Zombieland stal hitem a kultovní klasikou projde naše čtveřice zabijáků komickým zmatkem přes Bílý dům a srdce země. Střetnou se nejen se spoustou nových zombie, kteří od prvního filmu vznikli, ale i s některými přeživšími lidmi. Ze všeho nejvíc je ale ohrožují narůstající problémy jejich vlastní, chatrné improvizované rodiny. Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone a Abigail Breslin v hlavních rolích akční hororové komedie. České titulky.

 

 

 

31. října - 3. listopadu 2019

TERMINÁTOR: TEMNÝ OSUD

Terminator: Dark Fate – USA 2019

Linda Hamilton jako Sarah Connorová a Arnold Schwarzenegger jako Terminátor T-800 se vracejí ve svých ikonických rolích. Pod filmem, který přímo navazuje na první dva díly, jsou podepsáni James Cameron a Tim Miller, který režíroval skvělého Deadpoola. České titulky.

 

2. listopadu 2019

ŽENSKÁ NA VRCHOLU

ČR - 2019

Zimní romantická komedie. Trochu svérázná svobodná majitelka biokavárny Helena odjíždí na popud své tety Ely s osmiletým synem Mikulášem strávit advent v klidu na horách. Díky hře osudu se však místo v luxusním hotelu ocitá ve vysokohorské chatě, kde samotářský horal Richard provozuje adrenalinové sporty a žije tu se svou malou dcerkou Zuzou a živelným bratrem Mišem, uznávaným členem horské služby, milovníkem žen a zábavy. A to Helena netuší, že v tu samou dobu její starostlivá milující matka donutí protestujícího otce, aby se za nimi na hory vydali. Jsou přece Vánoce a rodina musí být pohromadě! Hrají Anna Polívková, Boleslav Polívka, Martin Dejdar, Jana Preissová, Marek Němec, Jana Krausová, Danica Jurčová, Roman Pomajbo, Marek Adamczyk a Marek Taclík. Režie Lenka Kny. FILMOVÉ PŘEDSTAVENÍ ZA ÚČASTI DELEGACE TVŮRCŮ + AUTOGRAMIÁDA.