PŘIPRAVUJEME PRO VÁS - MŮŽETE SE TĚŠIT...

 

20. září 2018

KING SKATE

ČR - 2018

„To bylo něco úplně jinýho, úplně novýho.“ „Nekonečnej mejdan, adrenalin, odlišení.“ Tak vzpomínají protagonisté filmu King Skate, průkopníci skateboardingu v Československu, na období 70. a 80. let, kdy si za železnou oponou vytvořili vlastní svobodný svět. Na podomácku sestavených prkýnkách brázdili ulice, klouzali se v bazénech i u-rampách a organizovali vlastní závody. Partu nadšenců, do které patřili například Petr Forman, Ivan „Zobák“ Pelikán, či budoucí mistr světa Luděk Váša, představuje režisér Šimon Šafránek s pomocí unikátních archivních záběrů. Nesoustředí se přitom jen na skateboarding jako takový, ale především na zachycení dobové atmosféry, emocí a mimořádných lidských příběhů. Film King Skate byl ve světové premiéře uveden na MFF Karlovy Vary, odkud si veze nadšené ohlasy diváků a umístění v TOP 10 diváckého hlasování.
 

 

20. - 26. září 2018

PO ČEM MUŽI TOUŽÍ

ČR - 2018

Jak vyřešit problémy po chlapsku? Stačí se společně s nejlepším kamarádem opít a v dobrodružné noci si přát, že se chcete stát ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší… Ráno pak zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy se stal skutečně ženou, ovšem pouze fyzicky. Musí se vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší? Scénář napsal režisér úspěšné romantické komedie „Pohádky pro Emu“ Rudolf Havlík společně se spisovatelkou Radkou Třeštíkovou, která je jednou z nejprodávanějších domácích knižních autorek. V hvězdném obsazení Anna Polívková, Jiří Langmajer, Matěj Hádej, Táňa Pauhofová, Jiří Havelka, Lenka Vlasáková, Sara Sandeva, Lucie Polišenská, Andrea Hoffmannová, Oldřich Navrátil, Naďa Konvalinková a další.
 

 

 

 

24. září 2018

ROCKY HORROR PICTURE SHOW

The Rocky Horror Picture Show – Velká Británie/USA 1975

Projekt 100 – 2018 – MUZIKÁL. „Vítejte v domě transvestitů z transsexuální Transylvánie!“ Největší muzikálová bizarnost všech dob, parodie na béčkové horory a sci-fi snímky se Susan Sarandonovou v jedné z hlavních rolí. Režie Jim Sharman České titulky.
 

 

 

27. září - 3. října 2018

YETI: LEDOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Smallfoot – USA 2018

Připravte se: Ať je ti, jak je ti, je tady YETI! Rodinná komedie, ve které je Yeti přesvědčen, že záhadné bytosti známí jako „lidé” nebo "pidinožky" opravdu existují! Velká zábava pro celou rodinu, uváděná v českém znění.
 

 

 

 

28. září - 2. října 2018

HELL FEST: PARK HRŮZY

Hell Fest – USA 2018

Ven se dostanete jen přes svou mrtvolu! Pojďte si užít do zábavného parku hrůzy. Co když vás ale uprostřed strašidelných atrakcí začne terorizovat a pronásledovat skutečná hrozba v podobě maskovaného zabijáka? Jak se dovoláte pomoci v místě, kde si všichni myslí, že šílenec, který se vás pokouší zabít a likviduje vaše kamarády, je součástí show? Hororový vyvražďovací festival zabijáka v masce právě začíná! České titulky.
 

 

 

1. října 2018

STUDENÁ VÁLKA

Zimna wojna – Polsko 2018

V období budování stalinského Polska, ale také moderní západní Evropy, se odehrává příběh velké osudové lásky zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora. Nedokážou žít spolu, ale zároveň se fatálně přitahují a nevydrží být bez sebe. V kulisách Varšavy, Berlína a Paříže zní jazzová a folklorní hudba a Zula s Wiktorem rozehrávají nádhernou, ale hořkou baladu, svoji vlastní studenou válku. Kunderovsky laděným milostným eposem navazuje Pawel Pawlikowski na úspěch oscarové Idy. Za dílo nabité elektrizující hudbou i obrazovou krásou byl na festivalu v Cannes odměněn Cenou za nejlepší režii. České titulky.