PŘIPRAVUJEME PRO VÁS - MŮŽETE SE TĚŠIT...

 

 

 

21. - 26. února 2020

JEŽEK SONIC

Sonic the Hedgehog – USA 2020

Modrý superrychlý ježek Sonic patří k největším videoherním legendám. A protože o legendách se obvykle točí filmy, vznikla komedie, v níž bude hrdina rychlostí toho
nejrychlejšího blesku prchat před svým neúnavným pronásledovatelem Doktorem Robotnikem. Komedie úplně pro všechny, uváděná v českém znění.
 

 

27. února - 2. března 2020

1917

1917 – USA 2020

Čas je tvůj nepřítel… Držitel Oscara Sam Mendes, režisér bondovek „Skyfall“, „Spectre“ a filmu „Americká krása“, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr. Kromě ústřední dvojice ve filmu hrají Benedict Cumberbatch, Colin Firth a Mark Strong. Film získal dva Zlaté glóby za rok 2019 (nejlepší film a režie) a patří k největším favoritům při letošním udílení Oscarů – má celkem 10 nominací, včetně kategorie nejlepší film. České titulky.
 

 

 

24. února 2020

PORTRÉT DÍVKY V PLAMENECH

Portrait de la jeune fille en feu - Francie 2019

… někteří se ohně bojí, jiní jsou z něj stvořeni. Bretaň, Francie, rok 1760. Talentovaná malířka Marianne dostane zadání odjet do panského domu na izolovaném ostrově a namalovat tam svatební portrét Héloise – mladé dívky z bohaté rodiny, která na přání své matky právě opustila klášter, aby se provdala do Milána. Héloise domluvenému manželství vzdoruje tím, že se odmítá nechat portrétovat, Marianne proto hraje roli najaté společnice a maluje svůj objekt po večerech zpaměti. Mezi oběma dívkami postupně roste vzájemná přitažlivost umocněná blížícím se koncem svobody. Mistrovské dílo francouzské režisérky Céline Sciammy si z letošního festivalu v Cannes odneslo prestižní Queer Palm a Cenu za nejlepší scénář. České titulky.
 

 

27. února - 3. března 2020

V SÍTI

ČR - 2020

… a nevadí, že mi je dvanáct let? 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“, pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení.
 

 

 

28. února - 1. března 2020

MOSLEY

Mosley – Nový Zéland/Čína 2019

Zvládneš se s tím porvat, když máš srdce obra… Mosley a jeho rodina stejně jako ostatní kozloni slouží lidem. Nikoho ale nezajímá, že kozloni jsou inteligentní bytosti, které mluví a používají jazyk jako lidé. Mosley tvrdě pracuje celé dny na farmě, kterou ovládá výbušný farmář Simon. Když se jednoho dne Mosley vrátí po práci do své stáje, přijde jeho syn Rue s tím, že v lesích našel něco úžasného. Společně objeví starodávnou jeskyni s malbami bytostí velice podobných kozloňům – chodí ale vzpřímeně a mají ruce. Mosley se rozhodne uprchnout z farmy a vydat se najít bájné Přímáky. Jen ti mu mohou pomoct osvobodit všechny kozloně, včetně jeho rodiny. Zlý farmář však za ním posílá svého lovce… Rodinné animované dobrodružství, uváděné v českém znění.
 

 

 

 

28. února - 2. března 2020

VOLÁNÍ DIVOČINY

The Call of the Wild – USA 2020

Adaptace legendárního a nejčtenějšího románu Jacka Londona. Dobrodružný příběh odvážného psa a jeho nového přítele v časech zlaté horečky na Klondiku. V hlavní roli rodinného dobrodružného filmu Harrison Ford. České titulky.
 

 

 

4. a 10. března 2020

V SÍTI: ZA ŠKOLOU

ČR - 2020

SPECIÁLNÍ VERZE FILMU „V SÍTI“ VHODNÁ PRO DIVÁKY UŽ OD 12 LET, A TO I BEZ DOPROVODU RODIČŮ NEBO JINÉ DOSPĚLÉ OSOBY.
… a nevadí, že mi je dvanáct let? Tři dospělé herečky, které vypadají na 12 let, se připojí na sociální sítě, aby v přímém přenosu zažily, co se děje v online světě. V kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří si je na netu našli a napsali jim. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru nebo posílá erotické fotografie a videa. Herečky dokonce zažívají vyhrožování a vydírání. Nejsilnější momenty z oficiální celovečerní verze filmu jsou doplněny o praktické rady, návody a komentáře hereček, které si zkušeností se sexuálním obtěžováním na internetu samy prošly.
 

 

 

 

4. března 2020

KRÁL PETR I.

Kralj Petar I – Srbsko/Řecko 2018

Velký film z velké války… Historické válečné drama, jehož děj začíná v roce 1914, bezprostředně po atentátu Gavrila Principa na Františka Ferdinanda d´Este, kdy obvinilo Rakousko-Uhersko Srbsko z podílu na jeho přípravě. 23. července mu předalo ultimátum a vyžadovalo urychlené splnění jeho deseti bodů. Protože se tak v plném rozsahu nestalo, vypovědělo Rakousko-Uhersko 28. července, přesně měsíc po atentátu, Srbsku válku… České titulky.