PŘIPRAVUJEME PRO VÁS - MŮŽETE SE TĚŠIT...

 

 

24. - 30. září 2020

BÁBOVKY

ČR - 2020

Film natočený podle knižního bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové vypráví o tom, že všichni jsme propojení a díky tomu i malé věci dokážou někdy otřást světem. V hlavních postavách příběhu se představí Ondřej Vetchý, Lenka Vlasáková, Jana Plodková, Marek Taclík, Barbora Poláková, Táňa Pauhofová, Rostislav Novák ml., Jiří Langmajer, které doplní i zástupci nastupující herecké generace Denisa Biskupová, Kristýna Podzimková a Brigita Cmuntová. Režie Rudolf Havlík (mj. filmy Po čem muži touží a Pohádky pro Emu).

 

 

29. září 2020

ŽALUJI!

J’accuse – Francie/Itálie 2019

Historické drama Romana Polanského vypráví o slavné Dreyfusově aféře. Kapitán Alfred Dreyfus, mladý a nadějný důstojník, byl 5. ledna 1895 označen za německého špiona a odsouzen na doživotí s výkonem trestu na Ďábelském ostrově. Svědkem jeho ponížení je mimo jiné i Georges Picquart, který je povýšen na vedoucí pozici jednotky armádní kontrarozvědky, jež Dreyfuse dopadla. Když ale Picquart zjistí, že se k Němcům stále dostávají tajné informace, je vtažen do nebezpečného labyrintu přetvářky a korupce, který neohrožuje pouze jeho čest, ale také jeho život. Film získal ve Francii tři Césary (včetně toho za nejlepší režii) a také Velkou cenu poroty (Stříbrný lev) na festivalu v Benátkách 2019. České titulky.

 

30. září 2020

POSTIŽENI MUZIKOU

ČR - 2020

Film o hudební skupině The Tap Tap ukazuje, že s nadhledem, černým humorem a až nakažlivou energií je možné čelit i nejsložitějším překážkám a žít u toho život rockových hvězd. Co byste dělali, kdyby vám osud nadělil kromě radosti také celoživotní handicap? Členové The Tap Tap, kapely z Jedličkova ústavu složené ze studentů s postižením (nebo spíš „kriplů“, jak by řekli oni sami), v tom mají jasno. Jedou naplno a užívají si každou minutu. Zpívají, hrají, milují, cestují, baví se. Všechny je zároveň spojuje láska k muzice a nadšení z koncertování v orchestru, který před více než dvaceti lety založil kapelník Šimon Ornest. The Tap Tap se pod jeho vedením vypracovali na úspěšné hudební těleso, které má za sebou řadu vydaných CD, desetitisíce fanoušků a stovky odehraných koncertů u nás i po celém světě, o čemž se většině ostatních kapel jen zdá.

 

2. - 7. října 2020

PINOCCHIO

Pinocchio – Itálie 2020

Nejslavnější dřevěný kluk ožívá v rukou věhlasného maskéra Marka Couliera, který obdržel Oscara za práci na Železné Lady, vytvořil masky pro filmy Harryho Pottera, Bohemian Rhapsody, X-Men, Fantastická zvířata a kde je najít a mnoho dalších. Dobrodružný rodinný film o řezbáři Geppettovi, který vychovává oživlou loutku Pinocchia jako vlastního syna. Pinocchio však není zrovna nejvzornější klučina a nechá se lehce svést k rošťárnám, díky nimž prožívá nespočet napínavých dobrodružství. Jednoho dne je podveden, unesen a honí ho bandité tajemným světem plným neuvěřitelných nestvůr – z břicha obří ryby se přes zemi hraček dostane až na pole zázraků. Podaří se Pinocchiovi uniknout a splnit si svůj sen stát se opravdickým klukem? České znění.

 

 

 

7. října 2020

LÉTO 85

Été 85 – Francie 2020

Pobřeží Francie, léto 1985, v rádiích zní The Cure, Bananarama a Rod Stewart. Šestnáctiletý Alexis potkává staršího charismatického Davida. Společné zážitky nabývají na intenzitě, než se vše osudově zvrtne a Alexis se stává hlavním podezřelým v policejním vyšetřování… Režie François Ozon. České titulky.

 

 

 

8. - 12. října 2020

PRO BALÍK PRACHŮ

Honest Thief – USA 2020

Nikdy neber člověku druhou šanci! Akční thriller o nechvalně proslulém zloději, který chce napravit staré hříchy a nechat za sebou život zločince. Především nechce svůj nový vztah postavit na lžích. Rozhodne se vzdát FBI a odevzdat státu peníze, které ukradl, výměnou za dohodu a čistý trestní rejstřík. Tak začíná napínavá hra na kočku a myš… V hlavní roli Liam Neeson. České titulky.

 

 

9. - 14. října 2020

SMEČKA

ČR/SR/Lotyšsko – 2020

Když chceš s vlky být, tak je musíš porazit… Holky, právo silnějšího a hokej. V partě dnešních teenagerů se žije podle zákonů vlčí smečky. Ve škole i v hokejové kabině, kam přichází nováček David. Autorita dospělých sem nedosáhne, platí tu tvrdá pravidla a rivalita. Pokud chce někdo přežít, musí se podvolit – nebo se vzepřít a o svoje místo bojovat… Hrají Tomáš Dalecký, Tomáš Mrvík, Anastasia Chocholatá, Denisa Biskupová, Jiří Vyorálek, Vlastina Svátková, Václav Vašák, Patrik Děrgel, Michal Dluhoš a další.

 

15. - 21. října 2020

KAREL

ČR – 2020

Celovečerní dokumentární film, který přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta. Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu celého jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní až intimní pohled na život slavného zpěváka, jaký se doposud široké veřejnosti, ani jeho skalním příznivcům, nenaskytl. Zároveň v něm nechybí Gottův nadhled a humor. Film Karel není a nemá být přehlídkou nesporné slávy Karla Gotta a jeho pěveckého talentu a úspěchů. Režisérka vstoupila se svou kamerou tam, kde sláva končí a kde se z fenomenálního Zlatého slavíka stává pouze Karel, nadšený malíř, milující manžel a táta svých dcer. Tvůrci totiž zachytili Karla Gotta nejen při jeho vystoupeních nebo při setkáních s fanoušky, ale především v jeho domácím prostředí.

 

 

 

15. - 19. října 2020

GREENLAND: POSLEDNÍ ÚKRYT

Greenland – Velká Británie/USA 2020

K zemi se rychle blíží obrovská kometa. Uprostřed děsivých zpráv o tom, že města po celém světě jsou ničena úlomky komety, lidé bojují s rostoucí panikou a bezprávím, které je obklopuje. Jak dopadne zběsilý útěk do bezpečí – podaří se najít poslední úkryt před globální apokalypsou a najít nový bezpečny domov? Gerard Butler v hlavní roli akčního thrilleru. České titulky.

 

17. - 18. října 2020

ČERVENÝ STŘEVÍČEK
A 7 STATEČNÝCH

Red Shoes and the 7 Dwarfs – Jižní Korea/USA 2019

Žádná otřepaná pohádka, ani nudný princ s princeznou… Baculka Sněhurka najde pár kouzelných červených střevíčků, které ji promění na hubeňoučkou krasotinku. Má to ale jeden háček! Střevíce patří zlé čarodějnici a ta, když zjistí, že zmizely, použije veškerá kouzla a čáry, aby je dostala nazpět. Jakoby nestačilo, že má Sněhurka plné ruce práce s ježibabou, do cesty se jí musí ještě připlést sedm neodbytných trpaslíků, kteří od ní chtějí pusu. Pokud totiž tito zelení mrňousové dostanou polibek od krásné ženy, bude zrušena jejich kletba a z nich se znovu stanou udatní princové Merlin, Artuš, Jiřík, Honza, Pino, Noki, Kio. Jenže co je vlastně krása? Pochopí Sněhurka a jejích sedm statečných společníků, co krása doopravdy znamená? Rodinná animovaná pohádka od tvůrců filmů Ledové království a Na vlásku. České znění.