KINO VESMÍR NÁCHOD
pokladna kina tel. 491 428 498
e – mail: info@kinonachod.cz

LISTOPAD 2019

 

DOKUMENT A VÝSTAVA V KINĚ

14. čtvrtek v 19,30 hodin

TINTORETTO – REBEL Z BENÁTEK

TINTORETTO - A REBEL IN VENICE – Itálie 2019

Jak řekl David Bowie: “První 'rocková' hvězda svého druhu”, anebo jak jej popsal Jean Paul Sartre: “První filmový režisér v historii.” Dokumentární umělecký film Tintoretto – rebel z Benátek připomíná nedávných 500 let od narození geniálního benátského rodáka a jednoho z největších jmen italské renesance. Hlas Heleny Bonham Carter přibližuje malířův nespoutaný život a jeho impozantní dílo i soupeření s dalšími slavnými umělci své doby. Snímek také odhaluje, jak se v Tintorettově tvorbě obtiskla morová rána, která slavné město zasáhla uprostřed umělcova nejsilnějšího období. České titulky.

Vstupné 100 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

14. čtvrtek pouze v 16,45 hodin

16. sobota pouze ve 20 hodin

18. pondělí pouze v 19 hodin

Premiéra v ČR i v celém světě!

LE MANS '66

FORD v FERRARI – USA 2019

Strhující legendární příběh o tom, jak konstruktér aut Carroll Shelby a britský jezdec Ken Miles postaví pro automobilku Ford revoluční závodní auto Ford GT40, aby s ním mohli zvítězit nad Enzem Ferrarim v závodu 24 hodin Le Mans ve Francii roku 1966. Christian Bale, Matt Damon, Caitriona Balfe a Jon Bernthal v hlavních rolích akčního životopisného dramatu. České titulky.

Více informací o filmu na http://www.cinemart.cz a na https://www.foxmovies.com/movies/ford-v-ferrari

Vstupné 130 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

15. pátek pouze v 19,30 hodin

17. neděle pouze v 18,30 hodin

19. úterý pouze v 16,45 hodin

Premiéra v ČR!

DOKTOR SPÁNEK OD STEPHENA KINGA

STEPHEN KING'S DOCTOR SLEEP – USA 2019

Odvažte se vrátit… Další kapitola v příběhu „Osvícení“. Film navazuje na děj filmu Osvícení Stanley Kubricka, popisující hrůzné události, ke kterým došlo před 40 lety v hotelu Overlook. Hlavní role v pokračování mystického thrilleru ztvárnili Ewan McGregor a Rebecca Ferguson. Nyní dospělý Dan Torrance (McGregor) se usilovně snaží vyrovnat se svým hrůzným zážitkem z hotelu a najít klid v duši. Vše se ale změní ve chvíli, kdy se setká s Abrou, odvážnou mladou dívkou obdařenou mimořádnými mimosmyslovými schopnostmi označovanými jako „osvícení“. Abra instinktivně vycítí, že Dan má stejné tajuplné nadání jako ona, a obrátí se na něj se zoufalou prosbou o pomoc. Tato nesourodá dvojice spojí své síly a pustí se s Rose do nemilosrdného boje na život a na smrt. České titulky.

Více informací o filmu na http://www.vertical-ent.cz a na https://www.facebook.com/doctorsleepmovie/

Vstupné 130 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný

 

15. pátek pouze v 17 hodin

19. úterý pouze v 19,30 hodin

Premiéra v ČR!

AMNESTIE

ČR/SR – 2019

… svobodu si nezaslouží každý! Emotivní thriller o největší vzpouře ve vězeňské historii Československa a spolu s ní i příběh, který odráží obrovské a rychlé změny po revoluci v roce 1989.

Film jde do kin jako příspěvek k výročí Sametové revoluce, na události a dramatickou dobu se ale dívá jinak, než by mohli diváci očekávat. Očima jednoho z vězňů z prostředí věznice pro nejtěžší případy v Leopoldově, jehož příběh se uzavře během divoké vzpoury. Hrají: Anna Geislerová, Juraj Bača, Marek Vašut, Marek Majeský, Ján Jackuliak, Roman Luknár, Norbert Lichý a další. Režie Jonáš Karásek.

Více informací o filmu na http://www.bontonfilm.cz

Vstupné 120 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný

 

16. sobota pouze ve 13,15 hodin

ZLOBA: KRÁLOVNA VŠEHO ZLÉHO

MALEFICENT: MISTRESS OF EVIL – USA 2019

Přešlo pět let. Královna černé magie Zloba žije spokojeně na čarovných Blatech a její kmotřenka Růženka dospívá. Jejich vzájemný vztah, který se zrodil ze zrady a pomsty, rozkvetl a zkošatěl. Nicméně nenávist mezi lidmi a kouzelnými bytostmi nezmizela. Svatba mezi princem Filipem z království Ulstead a Růženkou ze sousedních Blat je důvodem k radosti, a mnozí doufají ve spojenectví mezi znesvářenými světy. Avšak nečekaný zvrat událostí a setkání s novými mocnými spojenci dostane Růženku a Zlobu na opačné strany Velké války, která podrobí jejich rodinná pouta náročné zkoušce. Rodinné (pohádkové) fantasy s Angelinou Jolie a Elle Fanning v hlavních rolích, je uváděno v českém znění.

Více informací o filmu na http://www.falcon.cz a na https://movies.disney.com/maleficent-mistress-of-evil

Vstupné 120 Kč (děti 100 Kč)

Mládeži přístupný

 

16. sobota pouze v 15,15 hodin

TERMINÁTOR: TEMNÝ OSUD

TERMINATOR: DARK FATE – USA 2019

Linda Hamilton jako Sarah Connorová a Arnold Schwarzenegger jako Terminátor T-800 se vracejí ve svých ikonických rolích. Pod filmem, který přímo navazuje na první dva díly, jsou podepsáni James Cameron a Tim Miller, který režíroval skvělého Deadpoola. České titulky.

Více informací o filmu na http://www.cinemart.cz a na https://www.facebook.com/Terminator6News/

Vstupné 130 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

16. sobota pouze v 17,45 hodin

20. středa pouze v 19,15 hodin

POSLEDNÍ ARISTOKRATKA

ČR – 2019

Filmová podoba knižního bestselleru Evžena Bočka v režii Jiřího Vejdělka. Komedie o tom, kterak rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka a chystá proto s rodinou velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou ale neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou... Zatímco místní osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. V hlavní roli Hynek Čermák, v dalších rolích Tatiana Vilhelmová, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Martin Pechlát, Vojtěch Kotek, Pavel Liška, Zdeněk Piškula, Tatiana Pauhofová, Zdenka Procházková, Petr Nárožný a Dana Syslová.

Více informací o filmu na https://www.ceskatelevize.cz/porady/10883780254-posledni-aristokratka/41823310006/

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

17. neděle pouze ve 14 hodin

TLAPKOVÁ PATROLA

PAW PATROL: MIGHTY PUPS – USA 2019

Nejoblíbenější seriál dnešních dětí míří do kin! Kluk Ryder a jeho psí záchranářský tým představí úplně nové epizody, ve kterých bude mít své místo a důležitý úkol každý z členů skupiny a jeho zvláštní schopnosti. Tedy požárník Marshall, technik Rubble, policista Chase, mechanik Rocky, vodní záchranář Zuma i letecká záchranářka Skye. Prostě Tlapková patrola má vždy správný směr a vždy najde řešení. Ať se stane cokoliv, Ryder a tlapkový tým nakonec zachrání situaci! Animovaný rodinný film, uváděný v českém znění.

Více informací o filmu na http://www.bontonfilm.cz

Vstupné 100 Kč

Mládeži přístupný

 

17. neděle pouze v 15,30 hodin

NABARVENÉ PTÁČE

ČR/SR/Ukrajina – 2019

Světlo je vidět jen ve tmě… Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, rodiče posílají syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě. Chlapcova teta však nečekaně umírá, a tak je dítě nuceno vydat se na cestu a protloukat se úplně samo divokým a nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Jeho snahu o doslovné fyzické přežití ale po válce střídá jiný boj. Boj, kterého si ani není vědom, boj sama se sebou, boj o svou duši, o svojí budoucnost… Film Václava Marhoula Nabarvené ptáče, adaptace stejnojmenného světového bestselleru spisovatele Jerzyho Kosińského. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Chicagu dostal kameraman Vladimír Smutný ocenění za Nejlepší kameru. České titulky.

Více informací o filmu na http://www.nabarveneptace.cz

Vstupné 120 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný

 

18. pondělí pouze v 17 hodin

PŘES PRSTY

ČR – 2019

Komedie Petra Kolečka (Vyšehrad, Lajna, Zakázané uvolnění, Padesátka, Masaryk, Okresní přebor a Most!) o lásce pod volejbalovou sítí a hlavně o tom, že člověk sice udělá hodně chyb, ale přesto vždycky přijde od života nová šance. Příběh filmu se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) jsou parťačky, které beach volejbalu obětují všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem Hynkem (Vojta Dyk) chce co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť, když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy… Všechno ale stejně nakonec zamotá Jíra, svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí (Jiří Langmajer)… V dalších rolích Jakub Prachař, Zdena Hadrbolcová, Radka Pavlovčinová, Kristína Greppelová, Marek Taclík, Leoš Noha a Igor Chmela.

Více informací o filmu na https://cs-cz.facebook.com/pg/presprsty/posts/

Vstupné 120 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

20. středa pouze v 17 hodin

JOKER

JOKER – USA 2019

Nahoď úsměv! Zkrachovalý komediant Arthur Fleck se dlouho pohybuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím. Jednoho dne se ve svém obleku klauna potuluje po ulicích Gotham City a dostává se do konfliktu s brutálními zloději. Pomalu se roztáčí spirála událostí dosahující hrozivých rozměrů. Všemi opuštěný Fleck se začne čím dál více propadat do hlubin šílenství a postupně se mění v ikonu zločinu, kterou svět brzy bude znát pod jménem Joker. V hlavní roli kriminálního dramatického thrilleru Joaquin Phoenix, v dalších rolích Zazie Beetz, Robert De Niro, Marc Maron a Brett Cullen. Film byl oceněn Zlatým lvem pro vítězný film na MFF v Benátkách. Uvádíme v českém znění.

Více informací o filmu na http://www.vertical-ent.cz a na http://www.jokermovie.net/

Vstupné 120 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný

 

ZÁZNAM KONCERTU Z BERLÍNSKÉHO LETNÍHO AMFITEATRU VE WALDBÜHNE

21. čtvrtek v 19,30 hodin

DEPECHE MODE: SPIRITS IN THE FOREST

Originální a vizuálně působivý koncertní snímek kultovní britské kapely! Hudba lidi spojuje a mění jejich životy. Kdo jiný by to měl vědět lépe, než kultovní Depeche Mode, kteří v letech 2017/18 odehráli na 115 koncertů své Global Spirit Tour pro více než 3 miliony fanoušků po celém světě. Povolali režiséra Antona Corbijna, autora klipů světoznámých hitů jako Personal Jesus nebo Enjoy the Silence, aby zachytil nezkrotnou energii jejich vystoupení a spolu s ní i příběhy šesti nejvěrnějších fanoušků. Výsledný vizuálně působivý koncertní film Depeche Mode: SPIRITS in the Forest zachycuje unikátní, vzrušující show v berlínském Waldbühne v roce 2018 společně s hlubším a intimním pohledem na to, jak se tvorba Depeche Mode promítá do života jejich příznivců.

Vstupné 250 Kč

 

FILM PROMÍTÁME DIGITÁLNĚ VE FORMÁTU 2D A VE FORMÁTU 3D S BRÝLEMI

21. čtvrtek pouze v 17 hodin – 2D VERZE

22. pátek pouze v 15 hodin – 3D VERZE

23. sobota pouze ve 14 hodin – 2D VERZE

24. neděle pouze ve 13,30 hodin – 3D VERZE

25. pondělí pouze v 17 hodin – 2D VERZE

27. středa pouze v 15 hodin – 2D VERZE

Premiéra v ČR i v celém světě!

LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ II

FROZEN II – USA 2019

Proč se Elsa narodila s kouzelnou mocí? Odpověď ji svůdně volá a zároveň hrozí, že zničí její ledové království. Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem se královna Elsa vydává na nebezpečnou a pozoruhodnou cestu. Ve filmu Ledové království se Elsa obávala, že je pro svět příliš mocná. Ve snímku Ledové království II musí doufat, že je mocná dostatečně… Pokračování rodinného animovaného filmu z roku 2013 – filmu, který se po filmu „Lví král“ z roku 2019 stal druhým nejvýdělečnějším animovaným filmem všech dob. České znění.

Více informací o filmu na http://www.falcon.cz a na https://movies.disney.com/frozen-2

Vstupné 3D verze 150 Kč (děti 130 Kč), 2D verze 130 Kč (děti 110 Kč)

Mládeži přístupný

 

22. pátek pouze v 19,45 hodin

23. sobota pouze v 16,30 hodin

24. neděle pouze v 19,15 hodin

27. středa pouze v 19,30 hodin

Premiéra v ČR!

VLASTNÍCI

ČR – 2019

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Drama pro ty, kdo tím žijí. Hrdinové filmu jsou vlastníky bytů v jednom postarším činžovním domě a právě mají společnou schůzi, na které se musí dohromady na mnohém dohodnout a rozhodnout. Najdou se mezi nimi idealisté, kteří jednají ve prospěch celku, jsou zde i vypočítaví prospěcháři nebo dokonce rafinovaní manipulátoři, ale také lidé ztracení v pocitech vlastní bezvýznamnosti. Hrají Tereza Ramba, Vojta Kotek, Dagmar Havlová, Jiří Lábus, Pavla Tomicová, Ondřej Malý, Klára Melíšková, Kryštof Hádek, Stanislav Majer, Andrej Polák, David Novotný a Ladislav Trojan. Režie Jiří Havelka.

Více informací o filmu na https://www.facebook.com/pg/filmvlastnici/

Vstupné 130 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

22. pátek pouze v 17,30 hodin

27. středa pouze v 17,30 hodin

POSLEDNÍ ARISTOKRATKA

ČR – 2019

Filmová podoba knižního bestselleru Evžena Bočka v režii Jiřího Vejdělka. Komedie o tom, kterak rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka a chystá proto s rodinou velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou ale neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou... Zatímco místní osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. V hlavní roli Hynek Čermák, v dalších rolích Tatiana Vilhelmová, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Martin Pechlát, Vojtěch Kotek, Pavel Liška, Zdeněk Piškula, Tatiana Pauhofová, Zdenka Procházková, Petr Nárožný a Dana Syslová.

Více informací o filmu na https://www.ceskatelevize.cz/porady/10883780254-posledni-aristokratka/41823310006/

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

SATELITNÍ PŘÍMÝ PŘENOS Z METROPOLITNÍ OPERY V NEW YORKU

23. sobota v 18,45 hodin

Philip Glass:

ACHNATON

Zásadní dílo soudobého operního repertoáru poprvé na prknech Met. Phelim McDermott, který režíroval například velmi úspěšnou Glassovu operu Satjágraha, se do Met vrací s novou inscenací jiného Glassova díla – opery Achnaton, kterou bude ve svém debutu v Metropolitní opeře řídit dirigentka Karen Kamensek. Anthony Roth Costanzo zpívá titulní roli egyptského faraona, který chtěl ve své říši nastolit nové náboženství a přál si, aby lid uctíval jen jediného boha. Ve svém debutu v Met se představí J’Nai Bridges v roli Achnatonovy nevěsty Nefertiti a Dísella Lárusdóttir v roli faraonovy matky, Královny Teje. Inscenace nabízí neobyčejně poutavé vizuální zpracování, k jehož vrcholům patří i umění žonglérů ze souboru Gandini, jejichž pohyby dokonale souznějí s hrou orchestru. Inscenace původně vznikla ve spolupráci LA Opera, Improbable a Anglické národní opery, kde měla světovou premiéru. V roce 2017 obdržela cenu Olivier za nejlepší operní inscenaci. Nastudováno hebrejsky a akkadsky a uváděno s anglickými a českými titulky.

Více informací o opeře na http://www.metopera.org

Základní vstupné 340 Kč, zlevněné (studenti, důchodci, ZTP) 300 Kč, abonentní 270 Kč

 

SATELITNÍ PŘENOS Z KRÁLOVSKÉHO BALETU V LONDÝNĚ

24. neděle v 16 hodin

CONCERTO/ENIGMA VARIACE/RAYMONDA ACT III

Smíšený program tří choreografií reprezentující všestrannost Královského baletu.

Hudba: Dmitrij Šostakovič / Edward Elgar / Alexander Glazunov

Choreografie: Kenneth MacMillan / Frederick Ashton / Rudolf Nurejev podle Maria Petipy

Smíšený program tří choreografií prezentuje všestrannost baletního souboru Královské opery od klasických začátků, jaké položil svým dílem Marius Petipa, po domácí choreografy, kteří prosadili britský balet na světové scéně. Petipův balet v úpravě slavného Rudolfa Nureyeva – Raymonda Act III je jiskřivou a precizní technikou naplněnou ukázkou ruského klasického baletu v jednom dějství. Ashtonovy Enigma variace jsou v každém směru britské – od Elgarovy partitury a dobové výpravy Julie Trevelyan Oman až po Ashtonův rukopis představují esenci britského baletu. Program doplňuje choreografie nazvaná Concerto, MacMillanova fúze klasické techniky s moderním myšlením a ukazuje tak celou šíři dědictví Královského baletu.

Vstupné 250 Kč, zlevněné (studenti, senioři, ZTP) 230 Kč

 

25. pondělí pouze v 19,30 hodin

ŽENSKÁ NA VRCHOLU

ČR – 2019

Zimní romantická komedie. Trochu svérázná svobodná majitelka biokavárny Helena odjíždí na popud své tety Ely s osmiletým synem Mikulášem strávit advent v klidu na horách. Díky hře osudu se však místo v luxusním hotelu ocitá ve vysokohorské chatě, kde samotářský horal Richard provozuje adrenalinové sporty a žije tu se svou malou dcerkou Zuzou a živelným bratrem Mišem, uznávaným členem horské služby, milovníkem žen a zábavy. Celá tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena netuší, že v tu samou dobu její starostlivá milující matka donutí protestujícího otce, aby se za nimi na hory vydali. Jsou přece Vánoce a rodina musí být pohromadě! Hrají Anna Polívková, Boleslav Polívka, Martin Dejdar, Jana Preissová, Marek Němec, Jana Krausová, Danica Jurčová, Roman Pomajbo, Marek Adamczyk a Marek Taclík. Režie Lenka Kny.

Více informací o filmu na https://www.facebook.com/zenskanavrcholu/

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

26. úterý pouze v 17 hodin

TERMINÁTOR: TEMNÝ OSUD

TERMINATOR: DARK FATE – USA 2019

Linda Hamilton jako Sarah Connorová a Arnold Schwarzenegger jako Terminátor T-800 se vracejí ve svých ikonických rolích. Pod filmem, který přímo navazuje na první dva díly, jsou podepsáni James Cameron a Tim Miller, který režíroval skvělého Deadpoola. České titulky.

Více informací o filmu na http://www.cinemart.cz a na https://www.facebook.com/Terminator6News/

Vstupné 130 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

26. úterý pouze v 19,30 hodin

BITVA U MIDWAY

MIDWAY – USA/Čína 2019

Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film - Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další, působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity… Akční historické drama uváděné s českými titulky.

Více informací o filmu na http://www.vertical-ent.cz a na https://midway.movie/

Vstupné 130 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

28. čtvrtek pouze v 16,45 hodin

LE MANS '66

FORD v FERRARI – USA 2019

Strhující legendární příběh o tom, jak konstruktér aut Carroll Shelby a britský jezdec Ken Miles postaví pro automobilku Ford revoluční závodní auto Ford GT40, aby s ním mohli zvítězit nad Enzem Ferrarim v závodu 24 hodin Le Mans ve Francii roku 1966. Christian Bale, Matt Damon, Caitriona Balfe a Jon Bernthal v hlavních rolích akčního životopisného dramatu. České titulky.

Více informací o filmu na http://www.cinemart.cz a na https://www.foxmovies.com/movies/ford-v-ferrari

Vstupné 130 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

28. čtvrtek pouze v 19,30 hodin

29. pátek pouze v 17 hodin

30. sobota pouze v 19,30 hodin

PROSINEC 2019

  1. neděle pouze ve 20 hodin

Premiéra v ČR i v celém světě!

NA NOŽE

KNIVES OUT – USA 2019

K čertu, … který z nich to byl? Satirická krimi komedie zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Daniel Craig, Chris Evans, Michael Shannon, Don Johnson, Jamie Lee Curtis, Toni Collette a Christopher Plummer. České titulky.

Více informací o filmu na http://www.vertical-ent.cz a na https://knivesout.movie/

Vstupné 130 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

ZÁZNAM KONCERTU Z VÍDEŇSKÉHO KONCERTHAUS

29. pátek v 19,30 hodin

BÉSAME MUCHO: JUAN DIEGO FLÓREZ

Jeho vášeň pro latinskoamerickou hudbu začala v raném věku, když byl ještě dítě. Byla to hluboká a trvalá vášeň a jeho počáteční setkání s ní se proměnilo v celoživotní vášeň. "Vyrostl jsem s nádhernými písněmi z Latinské Ameriky," říká tenorová hvězda Juan Diego Flórez. Jeho babička hrála na klavír a jeho otec Rubén je v Peru slavným lidovým zpěvákem, jehož velkou oblíbenkyní je slavná Chabuca Granda, která dosáhla svého úspěchu klasickými písněmi jako „José Antonio“. Také písně z Kuby a Mexika (zejména písně Josého Alfreda Jiméneze) a dalších latinskoamerických zemí, Flóreze také fascinovaly od útlého věku. „Tato hudba jde přímo do srdce,“ přiznává Flórez, „protože se zabývá věcmi, které nás přímo ovlivňují, jako je domov, rodina, radost z lásky a bolest z lásky.“ Flórez chce přiblížit divákům krásu a velkolepost latinskoamerických písní, které reprezentují krajinu, odkud tato hudba pochází společně s jejími lidmi.

Vstupné 190 Kč

 

30. sobota pouze ve 14,15 hodin

POHÁDKY PRO NEJMENŠÍ

Hodinové kreslené pásmo pro nejmenší diváky s oblíbenými pohádkovými postavičkami.

Vstupné 30 Kč

 

30. sobota pouze v 17,30 hodin

ŽENSKÁ NA VRCHOLU

ČR – 2019

Zimní romantická komedie. Trochu svérázná svobodná majitelka biokavárny Helena odjíždí na popud své tety Ely s osmiletým synem Mikulášem strávit advent v klidu na horách. Díky hře osudu se však místo v luxusním hotelu ocitá ve vysokohorské chatě, kde samotářský horal Richard provozuje adrenalinové sporty a žije tu se svou malou dcerkou Zuzou a živelným bratrem Mišem, uznávaným členem horské služby, milovníkem žen a zábavy. Celá tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena netuší, že v tu samou dobu její starostlivá milující matka donutí protestujícího otce, aby se za nimi na hory vydali. Jsou přece Vánoce a rodina musí být pohromadě! Hrají Anna Polívková, Boleslav Polívka, Martin Dejdar, Jana Preissová, Marek Němec, Jana Krausová, Danica Jurčová, Roman Pomajbo, Marek Adamczyk a Marek Taclík. Režie Lenka Kny.

Více informací o filmu na https://www.facebook.com/zenskanavrcholu/

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

30. sobota pouze v 15,30 hodin

PROSINEC 2019

  1. neděle pouze v 15,45 hodin

Premiéra v ČR!

VALHALLA: ŘÍŠE BOHŮ

VALHALLA – Dánsko 2019

Osud světa je v jejich rukou… Výpravná dobrodružná fantasy založená na severských bájích a mýtech o Valhalle, kam za doprovodu valkýr přicházejí padlí bojovníci. Odin, Thor, Loki a další bohové z Valhally se musí postavit svému osudu a odvrátit Ragnarok, zánik svůj i celého světa. Ze zajetí se totiž osvobodil obrovský vlk Fenrir a bohům hrozí ta úplně poslední bitva s odvěkým nepřítelem, s divokými obry. Svou roli v jejich boji sehrají i dvě děti, které si ze světa lidí přivedl Thor jako své sluhy. Po zpracování od Marvelu přinášejí pohled na severské báje samotní seveřané, v opravdovějším, drsnějším a temnějším stylu Vikingů. České znění.

Více informací o filmu na http://www.bontonfilm.cz a na http://profilepictures.dk/portfolio/valhalla/

Vstupné 120 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

FILM PROMÍTÁME DIGITÁLNĚ VE FORMÁTU 3D S BRÝLEMI

  1. neděle pouze ve 13,15 hodin

LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ II

FROZEN II – USA 2019

Proč se Elsa narodila s kouzelnou mocí? Odpověď ji svůdně volá a zároveň hrozí, že zničí její ledové království. Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem se královna Elsa vydává na nebezpečnou a pozoruhodnou cestu. Ve filmu Ledové království se Elsa obávala, že je pro svět příliš mocná. Ve snímku Ledové království II musí doufat, že je mocná dostatečně… Pokračování rodinného animovaného filmu z roku 2013 – filmu, který se po filmu „Lví král“ z roku 2019 stal druhým nejvýdělečnějším animovaným filmem všech dob. České znění.

Více informací o filmu na http://www.falcon.cz a na https://movies.disney.com/frozen-2

Vstupné 150 Kč (děti 130 Kč)

Mládeži přístupný

 

  1. neděle pouze v 17,45 hodin

POSLEDNÍ ARISTOKRATKA

ČR – 2019

Filmová podoba knižního bestselleru Evžena Bočka v režii Jiřího Vejdělka. Komedie o tom, kterak rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka a chystá proto s rodinou velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou ale neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou... Zatímco místní osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. V hlavní roli Hynek Čermák, v dalších rolích Tatiana Vilhelmová, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Martin Pechlát, Vojtěch Kotek, Pavel Liška, Zdeněk Piškula, Tatiana Pauhofová, Zdenka Procházková, Petr Nárožný a Dana Syslová.

Více informací o filmu na https://www.ceskatelevize.cz/porady/10883780254-posledni-aristokratka/41823310006/

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

ZAHÁJENÍ PŘEDPRODEJE 11.11.2019

Prosinec 2019

15. neděle pouze v 16,30 hodin

ZAKLETÉ PÍRKO

ČR - 2019

Pohádka o lásce a dobrém srdci, které pomohou překonat všechna protivenství. Předpremiéra nové pohádky režiséra Zdeňka Trošky o chudé dívce, která se vydává do světa vysvobodit zakletého prince. Jejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace. A přestože vodnická kouzla dokáží téměř nemožné, k záchraně prince před zlou princeznou bude potřeba především pravá láska... Hrají Anastasia Chocholatá, Lukáš Pavlásek, Petr Urban, Lucie Polišenská, Šárka Vaculíková, Sara Sandeva, Dana Syslová, Marek Lambora, Andrea Hoffmannová, Martin Stránský a další. Filmové představení za účasti režiséra Zdeňka Trošky a herců z filmu + autogramiáda!

Více informací o filmu na http://www.zakletepirko.cz/

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

ZAHÁJENÍ PŘEDPRODEJE 11.11.2019

Prosinec 2019

18. středa pouze v 19,15 hodin - 2D VERZE + TITULKY - Mimořádná předpremiéra pro nedočkavé!

19. čtvrtek pouze v 16,45 hodin - 3D VERZE + DABING

20. pátek pouze v 16,45 hodin - 3D VERZE + DABING

20. pátek pouze v 19,45 hodin - 2D VERZE + DABING

21. sobota pouze v 16,45 hodin - 2D VERZE + DABING

22. neděle pouze v 18,30 hodin - 3D VERZE + TITULKY

23. pondělí pouze v 19,30 hodin - 2D VERZE + DABING

STAR WARS: VZESTUP SKYWALKERA

STAR WARS: EPISODE IX - THE RISE OF SKYWALKER – USA 2019

Přijměte pozvání na devátou epizodu dobrodružného akčního sci-fi filmu. Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie... Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie. Uvádíme v českém znění i s českými titulky.

Více informací o filmu na http://www.falcon.cz a na https://www.starwars.com/films/star-wars-episode-ix-the-rise-of-skywalker

Vstupné 3D verze 150 Kč, 2D verze 130 Kč, předpremiéra 18.12. 140 Kč

Mládeži přístupný