KINO VESMÍR NÁCHOD
pokladna kina tel. 491 428 498
e – mail:
info@kinonachod.cz

LEDEN 2023

 

 

31. úterý v 17 hodin

VÍLY Z INISHERINU

THE BANSHEES OF INISHERIN – Irsko/Velká Británie/USA 2022

Na odlehlém ostrově západně od pobřeží Irska sledujeme celoživotní přátele Pádraica (Colin Farrell) a Colma (Brendan Gleeson), kteří se ocitnou v nejednoduché situaci, když Colm nečekaně jejich přátelství ukončí. Zaskočený Pádraic, kterému pomáhá jeho sestra Siobhán (Kerry Condon) a mladík žijící na ostrově, Dominic (Barry Keoghan), usilují o obnovu přátelství a odmítají ne jako odpověď. Pádraicovy opakované snahy však jen posilují odhodlání bývalého přítele a když dá Colm zoufalé ultimátum, události rychle eskalují s šokujícími důsledky… Drama uváděné s českými titulky. Film byl oceněn třemi Zlatými glóby za rok 2022 a má devět nominací na Oscara za rok 2022.

Vstupné 120 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

31. úterý v 19 hodin

OSM HOR

LE OTTO MONTAGNE – Itálie 2022

Opakujeme na vaše četná přání. Film podle bestselleru Paola Cognettiho o hodnotě přátelství a hledání smyslu života ve stínu majestátních hor. Pietro je chlapec z rušného italského města, Bruno je kluk ze zapomenuté alpské vesnice. Jeden se každé léto vrací do hor s rodiči, druhý kopce nikdy neopouští. Sdílí lásku k majestátním vrcholům, složitý vztah k vlastním otcům a časem i husté plnovousy. Tak jako příroda roste, usychá a znovu vzkvétá, mění se i jejich přátelství. Ztráta v Pietrově životě ho po mnoha letech zavede zpět na venkov a opětovné setkání s Brunem změní jeho pohled na svět. Za adaptaci stejnojmenné knihy Paola Cognettiho o přerodu chlapců v muže, hodnotě přátelství a hledání smyslu života v tichu spektakulárních Alp či Himálaje, získali režiséři Felix van Groeningen a Charlotte Vandermeersch Cenu poroty na festivalu v Cannes. České titulky.

Vstupné 120 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

ÚNOR 2023

  1. středa v 16,30 hodin

IL BOEMO

ČR/SR/Itálie – 2022

Historický velkofilm inspirovaný skutečným příběhem jednoho z nejvyhledávanějších hudebních skladatelů druhé poloviny 18. století – Josefa Myslivečka. Zavede diváka do slunné Itálie, kde Mysliveček žil, tvořil, stal se legendou, ale také zemřel v zapomnění. V hlavní roli Vojtěch Dyk. Film byl navržen za Českou republiku v boji o Oscara za rok 2022 a je nominován ve čtyřech kategoriích na Ceny české kritiky za rok 2022 a dále je nominován v 11 kategoriích na Českého lva za rok 2022. Uvádíme v českém znění.

Vstupné 130 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný

 

  1. středa v 19 hodin

PŘÁNÍ K NAROZENINÁM

ČR – 2023

Komedie o tom, jak se rodinná oslava zvrtne v divokou jízdu, při které si nikdo nemůže být jistý vůbec ničím… Líba – maminka, babička, ale především vládkyně rodiny – má kulaté narozeniny. V tento den ale neslaví narozeniny jenom ona… Malá lež a neplánovaná návštěva spustí lavinu nečekaných událostí, při kterých se celá velká rodina ocitne na cestě, kdy jedna nepředvídatelná situace stíhá druhou. Hrají Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Veronika Khek Kubařová, Tomáš Klus, Igor Orozovič, Jaroslav Plesl, Matěj Hádek, Simona Babčáková, David Švehlík, Valentýna Bečková a další. Režie Marta Ferencová.

Vstupné 140 Kč

Mládeži přístupný

 

  2. čtvrtek v 17 hodin

  4. sobota v 19,15 hodin

  5. neděle v 19,15 hodin

  7. úterý v 16,30 hodin

OSTROV

ČR – 2023

„Dovolená za trest…!“ Náš příběh začíná v luxusním resortu, kde jsou Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) konečně po letech na exotické dovolené, jenže věci se zvrtnou. Richard Alici oznámí, že se chce rozvést. Alice je překvapena, exotická dovolená okamžitě končí a Alice chce odjet ihned, je jedno jak. Richard tedy sežene odvoz nákladním letadlem, protože nic jiného neletí. Jejich let ale ztroskotá a Richard s Alicí uvíznou na opuštěném ostrově uprostřed Jižního Pacifiku. Katastrofa je sice katastrofa, ale i tak se Alice rozhodne, že budou žít odděleně a rozdělí ostrov na dvě poloviny. Jedna je Richardova a druhá její. Netrvá to dlouho a oba dva si uvědomí, že musí začít spolupracovat, aby na ostrově přežili, a také si musí spoustu věcí vyříkat… Komedie Ostrov vypráví o tom, že když se z rozhádaných manželů nečekaně stanou osamělí trosečníci na tropickém ostrůvku, pak jim pro záchranu a přežití nezbývá nic jiného, než začít si znovu naslouchat a najít k sobě cestu zpátky. Režie Rudolf Havlík (mj. filmy Pohádky pro Emu, Po čem muži touží nebo Prezidentka).

Vstupné 140 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

  2. čtvrtek v 19 hodin

  4. sobota v 17 hodin

  8. středa v 19 hodin

MUŽ JMÉNEM OTTO

A MAN CALLED OTTO – USA 2022

Má rád lidi … , ale když od nich má a pokoj! Film, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller Muž jménem Ove, vypráví příběh mrzouta Otta Andresona, který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Otto je připraven všechno ukončit, ale plány mu naruší mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Dojemný a vtipný příběh o lásce, ztrátě a životě ukazuje, že rodinu lze najít na nejneočekávanějších místech. V hlavní roli výborný Tom Hanks. České titulky.

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

  3. pátek v 15 hodin

  5. neděle ve 14 hodin

  6. pondělí v 17 hodin

  8. středa v 17 hodin

ASTERIX A OBELIX: ŘÍŠE STŘEDU

ASTÉRIX ET OBÉLIX: L’EMPIRE DU MILIEU – Francie 2023

Píše se rok 50 př. n. l. Za devatero horami a devatero řekami… Tedy velmi, velmi daleko od malé galské vesnice, kterou tak dobře známe, leží země zvaná Čína. Zde proradný generál, bažící po moci, právě zajal a uvěznil čínskou císařovnu… A protože věhlas nepřemožitelných Galů překvapivě sahá až do Asie, princezna Fu Yi neomylně ví, na koho se obrátit. Se svou věrnou strážkyní Na Ban Čim a synovcem fénického kupce Popkornise prchá ze země. Samozřejmě požádá o pomoc ty nejlepší z nejlepších, udatné válečníky, Asterixe a Obelixe. Naši dva nerozluční hrdinové se s princeznou vydávají na dobrodružnou výpravu za záchranou císařovny i celé Číny… Páté dobrodružství dvou nezdolných Galů v rodinné dobrodružné komedii, uváděné v českém znění.

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

  3. pátek v 17 hodin

  6. pondělí v 19,15 hodin

NĚKDO KLEPE NA DVEŘE

KNOCK AT THE CABIN – USA 2023

Byli byste ochotní učinit neuskutečnitelné, kdyby to byl jediný způsob, jak zachránit svět? Režisér M. Night Shyamalan, tvůrce skvělých thrillerů s šokujícími koncovkami, natočil intenzivní film o jednom nepředstavitelném dilematu… Rodinná dovolená v chaloupce utopené v lesích, daleko od veškeré civilizace, probíhala skvěle. Než se na jejich prahu objevili ti čtyři. Vypadají jako členové šílené náboženské sekty a snaží se nebohým dovolenkářům vysvětlit, že svět, jak ho znají, skončí, pokud ho právě oni nezachrání. Nechtějí po nich vlastně nic složitého. Stačí, aby se mezi nimi našel dobrovolník, který pro spásu planety ochotně udělá to, co by nikdo dobrovolně neudělal… Napínavý, téměř až hororový thriller, uváděný s českými titulky.

Vstupné 140 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný

 

  3. pátek v 19 hodin – 3D VERZE DABING – HFR

AVATAR: THE WAY OF WATER

AVATAR: THE WAY OF WATER – USA 2022

Zpátky do nádherného světa Pandory ve velkolepém a strhujícím dobrodružství plném akce! Ve filmu Avatar: The Way of Water se po více jak deseti letech znovu setkáváme s Jackem Sully, Neytiri a jejich dětmi, kteří stále bojují za to, aby se udrželi v bezpečí a naživu. Hrají Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement a Kate Winslet. Režie se opět ujal tvůrce jedničky a dalších velkofilmů James Cameron. Uvádíme v českém znění. Film je nominován ve čtyřech kategoriích na Oscara za rok 2022. Verzi 3D uvádíme ve formátu HFR (HIGH FRAME RATE), tj. ve vysokorychlostní projekci – jde o revoluční pokrok ve zpracování filmového obrazu, které nabízí dvojnásobný počet snímků za vteřinu oproti běžnému promítaní – tj. 48 snímků za vteřinu namísto standardních 24 snímků za vteřinu. Jde o doposud nepoznanou ostrost obrazu, přirovnávanou k realitě, jak ji skutečně vidí a vnímá lidské oko.

Vstupné 3D verze 170 Kč

Mládeži přístupný

UPOZORNĚNÍ PRO 3D PROJEKCI. Se zvyšováním kvality promítání přecházíme od listopadu na nový formát promítání 3D filmů a pro diváky dochází ke změně: Od nás již 3D brýle nedostanete, ale zakoupíte si v pokladně své vlastní v ceně 30 Kč. Ty zůstanou Vaším majetkem a budete je moci opětovně použít při dalším 3D představení. V případě ztráty, poškození nebo z důvodu, že jste je zapomněli doma, budou v pokladně kina připraveny pro Vás brýle nové za cenu 30 Kč.

 

  4. sobota v 15 hodin

KOCOUR V BOTÁCH: POSLEDNÍ PŘÁNÍ

PUSS IN BOOTS: THE LAST WISH – USA 2022

Do kin se vrací jeden z nejoblíbenějších hrdinů z pohádek o Shrekovi. Má ten nejroztomilejší kukuč, před alkoholem dává přednost mléku a jako šermíř je přímo geniální… Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Takové zjištění by zamávalo s mnohem odolnějším charakterem. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí kočičího útulku jako obyčejný chlupatý mazlíček. To by ovšem nesměl mít v patách drsnou Zlatovlásku a její tři drsné medvědí parťáky, kteří s ním mají nevyrovnané účty, a také tajemného Vlka, který šermuje jako ďábel… Animovaná rodinná komedie, uváděná v českém znění. Film je nominován na Oscara za rok 2022 za nejlepší animovaný film.

Vstupné 140 Kč, děti do 15 let 120 Kč

Mládeži přístupný

 

ZÁZNAM BALETNÍHO PŘEDSTAVENÍ Z KRÁLOVSKÉHO BALETU V LONDÝNĚ

  5. neděle v 16 hodin

JAKO VODA NA ČOKOLÁDU

Hudba: Joby Talbot, choreografie: Christopher Wheeldon

Moderní mexická klasika magického realismu poskytuje předlohu pro nové dílo choreografa Christophera Wheeldona. Ten stejně jako u jeho předchozích produkcí pro Královský balet „Alenka v říši divů“ a „Zimní pohádka“ spolupracoval se skladatelem Joby Talbotem a designerem Bobem Crowleym. Balet inspirovaný románem Laury Esquivelové – strhující rodinnou ságou o lásce plné překážek. V této koprodukci s American Ballet Theatre působí mexická dirigentka Alondra de la Parra také jako hudební konzultant k nové Talbotově hudbě. Wheeldon úzce spolupracoval přímo s autorkou knižní předlohy na přetvoření jejího bohatě vrstveného příběhu do zábavného a strhujícího nového baletu.

Vstupné 250 Kč, děti a senioři 200 Kč

 

  7. úterý v 18,30 hodin

BABYLON

BABYLON – USA 2023

Nejdivočejší místo na Zemi. Místo, kde vycházejí hvězdy a zase rychle hasnou. Hollywood. Tři příběhy – příběh o muži na vrcholu, o dívce, která na něj šplhá, a o klukovi, který šel kolem, rámují bláznivou a velkolepou filmovou jízdu Damiena Chazella. V hlavních rolích jeho Babylonu excelují Brad Pitt, Margot Robbie a nováček Diego Calva. České titulky. Film byl oceněn Zlatým glóbem za rok 2022 za hudbu a je nominován ve třech kategoriích na Oscara za rok 2022.

Vstupné 150 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný