KINO VESMÍR NÁCHOD
pokladna kina tel. 491 428 498
e – mail:
info@kinonachod.cz

ZÁŘÍ 2020

 

28. pondělí pouze ve 14,30 hodin

MÁŠA A MEDVĚD: MÁŠINY PÍSNIČKY

MASHA'S SONGS – Rusko 2020

Okouzlující animované příběhy nerozlučné dvojice, která si získala srdce dětí i dospělých na celém světě. A tentokrát s pořádnou porcí písniček! Máša je zvědavé, chytré a neposedné děvčátko, které žije ve staré železniční stanici v lese. Její nejlepší kamarád je dobrosrdečný medvěd, který dříve býval cirkusovým artistou. Máša miluje dobrodružství a objevování světa a je doslova magnet na potíže. Takže starostlivý medvěd mívá většinou plné packy práce, aby její lumpárny napravoval.

Ve 13 příbězích se s malou nezbedou a trpělivým chlupáčem vydáme do slunné Itálie, zažijeme karnevalové rytmy či objevíme kouzlo Paříže. Díky Máše a jejím kamarádům se spolu s ní staneme šerifem na Divokém západě i Robinem Hoodem v anglických lesích. Ale hlavně s nimi zažijeme spoustu dobrodružství, vyvedeme nespočet lumpáren a zazpíváme si.

Více informací o filmu na http://www.bioscop.cz

Vstupné 120 Kč

Mládeži přístupný

 

28. pondělí pouze v 16 hodin

29. úterý pouze v 17 hodin

30. středa pouze v 17 hodin

BÁBOVKY

ČR – 2020

Film natočený podle knižního bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové vypráví o tom, že všichni jsme propojení a díky tomu i malé věci dokážou někdy otřást světem. V hlavních postavách příběhu se představí Ondřej Vetchý, Lenka Vlasáková, Jana Plodková, Marek Taclík, Barbora Poláková, Táňa Pauhofová, Rostislav Novák ml., Jiří Langmajer, které doplní i zástupci nastupující herecké generace Denisa Biskupová, Kristýna Podzimková a Brigita Cmuntová. Režie Rudolf Havlík (mj. filmy Po čem muži touží a Pohádky pro Emu).

Více informací o filmu na https://www.babovky.cz/

Vstupné 130 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

28. pondělí pouze v 18 hodin

TENET

TENET – USA/Velká Británie 2020

Hlavní zbraní hrdiny nového akčního sci-fi spektáklu filmového vizionáře Christophera Nolana (mj. filmy Batman začíná, Temný rytíř, Počátek, Interstellar a Dunkerk) je jediné slovo - TENET. V temném světě mezinárodní špionáže bojuje o záchranu celého světa. Vydává se na extrémně komplikovanou misi, ve které pro časoprostor neplatí pravidla, tak jak je známe. V hlavních rolích John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Michael Cain, a Kenneth Branagh. České titulky.

Více informací o filmu na http://www.vertical-ent.cz a na https://www.tenetfilm.net/

Vstupné 130 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

29. úterý pouze v 19 hodin

ŽALUJI!

J’ACCUSE – Francie/Itálie 2019

Historické drama Romana Polanského vypráví o slavné Dreyfusově aféře. Kapitán Alfred Dreyfus, mladý a nadějný důstojník, byl 5. ledna 1895 označen za německého špiona a odsouzen na doživotí s výkonem trestu na Ďábelském ostrově. Svědkem jeho ponížení je mimo jiné i Georges Picquart, který je povýšen na vedoucí pozici jednotky armádní kontrarozvědky, jež Dreyfuse dopadla. Když ale Picquart zjistí, že se k Němcům stále dostávají tajné informace, je vtažen do nebezpečného labyrintu přetvářky a korupce, který neohrožuje pouze jeho čest, ale také jeho život. Film získal ve Francii tři Césary (včetně toho za nejlepší režii) a také Velkou cenu poroty (Stříbrný lev) na festivalu v Benátkách 2019. České titulky.

Více informací o filmu na http://pilot-film.cz/

Vstupné 110 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

HUDEBNÍ DOKUMENT

30. úterý v 19,15 hodin

POSTIŽENI MUZIKOU

ČR - 2020

Film o hudební skupině The Tap Tap ukazuje, že s nadhledem, černým humorem a až nakažlivou energií je možné čelit i nejsložitějším překážkám a žít u toho život rockových hvězd. Co byste dělali, kdyby vám osud nadělil kromě radosti také celoživotní handicap? Členové The Tap Tap, kapely z Jedličkova ústavu složené ze studentů s postižením (nebo spíš „kriplů“, jak by řekli oni sami), v tom mají jasno. Jedou naplno a užívají si každou minutu. Zpívají, hrají, milují, cestují, baví se. Všechny je zároveň spojuje láska k muzice a nadšení z koncertování v orchestru, který před více než dvaceti lety založil kapelník Šimon Ornest. The Tap Tap se pod jeho vedením vypracovali na úspěšné hudební těleso, které má za sebou řadu vydaných CD, desetitisíce fanoušků a stovky odehraných koncertů u nás i po celém světě, o čemž se většině ostatních kapel jen zdá.

Vstupné 110 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

ŘÍJEN 2020

  1. čtvrtek pouze v 17 hodin

AFTER: PŘIZNÁNÍ

AFTER WE COLLIDED – USA 2020

Dokáže láska překonat minulost? Druhý díl podle stejnojmenné knižní série bestsellerů Anny Todd. Osudová láska Tessy a Hardina projde divokým vývojem i zradou a čeká ji opravdová zkouška ohněm. Po nečekaném odhalení a přiznání už jejich život a vášnivý vztah nebude nikdy takový, jako před tím… Romantika i odvážnější podívaná, uváděná s českými titulky.

Více informací o filmu na http://www.bontonfilm.cz a na https://www.facebook.com/afterwecollided.movie/

Doporučená přístupnost: od 12 let

Vstupné 120 Kč

 

1. čtvrtek pouze v 19,15 hodin

NOVÍ MUTANTI

THE NEW MUTANTS – USA 2020

Twentieth Century Studios ve spolupráci s Marvel Entertainment uvádějí akční hororové sci – fi. Rahne Sinclairová (Williamsová), Illyana Rasputinová (Taylor-Joyová), Sam Guthrie (Heaton) a Roberto De Costa (Zaga) jsou čtyři mladí mutanti, které drží v odlehlé nemocnici dr. Cecilia Reyesová (Bragaová) za účelem jejich psychiatrického pozorování. Je přesvědčená, že tito mladí lidé představují nebezpečí sami sobě a celé společnosti. Má je neustále na očích a snaží se je naučit ovládat jejich mutantní schopnosti. Když se však osazenstvo rozroste o Danielle “Dani” Moonstarovou (Huntová), začnou se v nemocnici dít zvláštní věci. Pacienty začnou ovládat halucinace a vzpomínky z minulosti. Nepotrvá dlouho a jejich mutantní schopnosti – a vzájemné přátelství – podstoupí zkoušku, při které budou muset svést bitvu o to, aby vyvázli živí. Uvádíme v českém znění.

Více informací o filmu na http://www.falcon.cz a na https://www.20thcenturystudios.com/movies/the-new-mutants

Vstupné 100 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

  2. pátek pouze v 17 hodin

  4. neděle pouze v 15 hodin

  7. středa pouze v 17 hodin

Premiéra v ČR!

PINOCCHIO

PINOCCHIO – Itálie 2020

Nejslavnější dřevěný kluk ožívá v rukou věhlasného maskéra Marka Couliera, který obdržel Oscara za práci na Železné Lady, vytvořil masky pro filmy Harryho Pottera, Bohemian Rhapsody, X-Men, Fantastická zvířata a kde je najít a mnoho dalších. Dobrodružný rodinný film o řezbáři Geppettovi, který vychovává oživlou loutku Pinocchia jako vlastního syna. Pinocchio však není zrovna nejvzornější klučina a nechá se lehce svést k rošťárnám, díky nimž prožívá nespočet napínavých dobrodružství. Jednoho dne je podveden, unesen a honí ho bandité tajemným světem plným neuvěřitelných nestvůr – z břicha obří ryby se přes zemi hraček dostane až na pole zázraků. Podaří se Pinocchiovi uniknout a splnit si svůj sen stát se opravdickým klukem? České znění.

Více informací o filmu na http://www.bohemiamp.cz

Vstupné 120 Kč

Mládeži přístupný

 

  2. pátek pouze v 19,30 hodin

ŠARLATÁN

ČR/Irsko/Polsko/Slovensko – 2020

Strhující životopisné drama inspirované skutečným příběhem výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc statisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Mikolášek je člověk bez odborného lékařského vzdělání, ale s nevšedním a nevysvětlitelným nadáním diagnostikovat a pomocí bylinek léčit nemoci, se kterými si ani doktoři nevědí rady. Jeho mimořádné schopnosti jsou však vykoupeny bojem s vlastními démony. Léčitelství je jeho vnitřní spásou a ochranou před sebou samým… Nejnovější snímek uznávané režisérky Agnieszky Holland odráží odvěký boj dobra a zla, lásky a nenávisti, víry a zrady. To vše v jednom člověku na pozadí dobových událostí a zvratů. Hrají Ivan Trojan, Josef Trojan, Juraj Loj, Jaroslava Pokorná, Martin Myšička, Miroslav Hanuš, Jiří Černý, Tomáš Jeřábek, Jan Budař, Martin Sitta, Jan Vlasák a další.

Více informací o filmu na https://www.ceskatelevize.cz/porady/10969442736-sarlatan/21751212031/

Vstupné 120 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

  3. sobota pouze v 15,15 hodin

VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ MALÉ PANDY

THE BIG TRIP – USA 2019

Našla se panda. Neznáte ji? Velký hnědý medvěd Brum-Brum si žije svůj spokojený život, do té doby, kdy mu jednoho dne popletený čáp doručí omylem zvláštní zásilku – malou pandu. Jako všechny mláďata, i tato panda je roztomilá, ale hodně pláče, a rozhodně nepatří do Brum-Brumova lesa. Nezbývá mu nic jiného, než s pomocí kamarádů najít pandě správný domov. Medvěda, malou pandu, tygra s poetickou duší, bojácného vlka a pelikána, kterému se nikdy nezavře zobák, čeká dlouhá a nebezpečná cesta, která prověří skutečnou sílu jejich přátelství. Animované dobrodružství, uváděné v českém znění.

Více informací o filmu na http://www.forumfilm.cz

Vstupné 100 Kč

Mládeži přístupný

 

  3. sobota pouze v 17 hodin

PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE

ČR – 2020

Česká fantasy pohádka. Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit. Hrají Natalia Germani, Eliška Křenková, Marek Lambora, Martin Dejdar, Martin Písařík, Roman Zach a Jan Révai. Režie Petr Kubík.

Více informací o filmu na https://www.facebook.com/ZakletaPrincezna/

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

  3. sobota pouze v 19,15 hodin

BÁBOVKY

ČR – 2020

Film natočený podle knižního bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové vypráví o tom, že všichni jsme propojení a díky tomu i malé věci dokážou někdy otřást světem. V hlavních postavách příběhu se představí Ondřej Vetchý, Lenka Vlasáková, Jana Plodková, Marek Taclík, Barbora Poláková, Táňa Pauhofová, Rostislav Novák ml., Jiří Langmajer, které doplní i zástupci nastupující herecké generace Denisa Biskupová, Kristýna Podzimková a Brigita Cmuntová. Režie Rudolf Havlík (mj. filmy Po čem muži touží a Pohádky pro Emu).

Více informací o filmu na https://www.babovky.cz/

Vstupné 130 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

  4. neděle pouze v 17,15 hodin

Obnovená premiéra strhujícího uměleckého dokumentu

FLORENCIE A GALERIE UFFIZI

Cesta do samotného srdce umění, která vás pohltí a poskytne takový zážitek, na který jen tak nezapomenete… Fascinující cesta do města, které je kolébkou italské renesance. Prostřednictvím nejkrásnějších uměleckých děl té doby od autorů jako Michelangelo, Brunelleschi, Raphael, Leonardo a Boticelli nabízí pohlcující zážitek ze samotné Florencie. Za jediný večer v kině stihnete navštívit 10 muzeí a prohlédnout si na 150 světových uměleckých děl… České titulky.

Vstupné 120 Kč

 

  5. pondělí pouze v 17 hodin

ŽENSKÁ POMSTA

ČR – 2020

Tři ženy mají stejný problém: jejich deprese a trápení mají totiž společného jmenovatele - nevěru manželů, kterým obětovaly desítky i nelehkých let společného života. Spontánně je to sblíží a rozhodnou se, že lepší, než drahé sezení u psychoterapeuta, bude pomsta. S tou si vzájemně pomůžou a pro své nevěrné manžely připraví skutečné peklo na zemi… Mahulena Bočanová,

Robert Jašków, Eva Vejmělková, Miroslav Etzler, Jana Paulová a Petr Rychlý v hlavních rolích české komedie režiséra Dušana Rapoše.

Více informací o filmu na https://www.facebook.com/zenskapomsta/

Vstupné 130 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

UMĚLECKÝ DOKUMENT

  5. pondělí pouze v 19 hodin

SVĚT PODLE MUCHY

ČR - 2020

Představujeme osud jednoho z nejslavnějších českých malířů. Příběh Alfonse Muchy vypráví jeho syn Jiří, který se psaním otcovy biografie vyrovnává s jeho odkazem a otázkou, proč otec na vrcholu slávy opustil Paříž, bohatství i současné umělecké prostředí a usiloval o návrat do Čech. Jiří Mucha se pohybuje v prostorách starobylého bytu na Hradčanském náměstí, který je plný odkazů na Alfonse Muchu. Na všem navíc leží stín otcovy slávy a tíha komunistického režimu. Dosud nepublikované rodinné archivy a Alfonsovy paměti doplňujeme námi vytvořenými dobovými záběry a animacemi. V dokumentu vystoupí Stanley Mouse, výtvarník a autor plakátů pro hudebníky jako Janis Joplin, Grateful Dead, Jimi Hendrix a další. Dále americký graffiti umělec Mear One, který je autorem nadživotního portrétu Alfonse Muchy na fasádě domu v Los Angeles. Japonskou linku bude prezentovat ilustrátor Yoshitaka Amano, mimo jiné výtvarník designu globální digitální hry Final Fantasy. Zásadní úlohu ve filmu hrají místa Muchova života ukázaná současným pohledem. To je hlavně Praha, Paříž, Ivančice, Zbiroh, USA a Japonsko.

Více informací o filmu na https://www.ceskatelevize.cz/porady/11787232070-svet-podle-muchy/31829434018/

Vstupné 100 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

  6. úterý pouze v 17 hodin

KRAJINA VE STÍNU

ČR – 2020

Místo plné křivd. Doba plná hněvu. Lidé proti lidem... Historické drama režiséra Bohdana Slámy, je kronikou lidí a jedné malé vesnice v pohraničí vláčené dějinami třicátých, čtyřicátých a padesátých let minulého století. Hrdinové filmu čelí nacismu i komunismu, každý z nich se s jejich přísliby a hrůzami vyrovnává jinak. V popředí příběhu pak stojí osud jedné rodiny, na kterou předválečná doba, válka i události po válce dopadají vždy plnou silou. Život ve vsi probíhal vždy v pospolitosti, v těžkých pohraničních podmínkách bylo pro všechny důležité zasadit, sklidit, přežít zimu a vychovat děti. Pak ale přichází doba, kdy je nutné si vybrat, kdo je Rakušan, Němec a kdo je Čech. Najednou je potřeba zvolit, kdo z celoživotních sousedů je spojenec a kdo je vlastně nepřítel. Do každodenního života lidí zasáhla historie a s ní také bezpráví, lidské slabosti a násilí. Ze sousedů se v takovém okamžiku mohou stát i vrazi… Hrají Magdaléna Borová, Stanislav Majer, Bára Poláková, Csongor Kassai, Petra Špalková, Zuzana Kronerová, Pavel Nový, Cyril Drozda, Tomáš Jeřábek, Robert Mikluš, Ondřej Malý, Marek Taclík a další.

Více informací o filmu na https://www.ceskatelevize.cz/porady/11030116481-krajina-ve-stinu/

Vstupné 120 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný

 

HUDEBNÍ DOKUMENT

  6. úterý pouze v 19,30 hodin

RONNIE WOOD: NĚKDO TAM NAHOŘE MĚ MÁ RÁD

Režisér Mike Figgis přináší intimní portrét umělce a hudebníka Ronnieho Wooda, kytaristy legendárních The Rolling Stones. Dokument vypráví jeho divoký a nespoutaný životní příběh od skromných začátků v severním Londýně, až po jeho více než 50 let trvající neuvěřitelnou kariéru. Ronnie nás provede cestou svého života – uvidíte jeho obrazy a produkce doprovázené rozhovory s jeho přáteli, hudebníky a umělci, kteří se stali důležitou součástí jeho života. Nechybí mezi nimi Mick Jagger, Keith Richards, Rod Stewart, Imelda May nebo Damien Hirst. České titulky.

Vstupné 120 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let