KINO VESMÍR NÁCHOD
pokladna kina tel. 491 428 498
e – mail:
info@kinonachod.cz

ČERVEN 2023

 

 

  6. úterý v 17 hodin

COOL GIRL!

ČR – 2023

Tři mladé hrdinky, tři velké sny a jedna soutěž, která může všechny tyhle sny splnit. Klavíristka Anet (Kristal Shine), atletka Marta (Dominique Alagia) a tanečnice Tina (Anna Šulcová) stojí na startovní čáře dospělých životů. Mají své touhy a naděje, ale do jejich příběhů se také promítají rodinné problémy či milostné trable. Každá z trojice dívek se přihlásí do soutěže Cool Girl s nadějí, že vítězství by mohlo pomoci nasměrovat jejich život správným směrem. Postupně však zjišťují, že k tomu, aby si člověk uvědomil svou hodnotu, je třeba především věřit v sebe sama. Film vznikl na motivy stejnojmenné úspěšné knihy Leny Valenové. V dalších rolích Veronika Bellová, Kateřina Brožová, Filip Blažek, Sabina Laurinová, Jakub Jíra a Marek Dobeš.

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

  6. úterý v 19 hodin

ERHART

ČR – 2023

Mladý muž se vrací do rodného města, aby navštívil matku. Přitom však zjistí, že rodinný dům, ve kterém matka žije, se má proti jejich vůli prodávat skrze anonymní společnost v daňovém ráji. Erhart tak musí rozplétat temnou historii malého města, sahající k privatizačním podvodům. Vizuálně působivý psychologický thriller o morálním odkazu 90. let na českou současnost byl doposud uveden na mezinárodních festivalech v Evropě, Asii a nyní vstupuje do českých kin. Celovečerní debut Jana Březiny, který absolvoval FAMU pod vedením Věry Chytilové, představuje talentovaného Filipa Březinu v hlavní roli mladíka Erharta, který za pomoci kamarádky Bíby a její poručnice (Elizaveta Maximová) zjišťuje okolnosti vytunelování místní továrny. Za to byl odsouzen jeho nezvěstný otec, do případu je zapleten také otec Bíby, majitel továrny a kandidát do Senátu (Přemysl Bureš), kterého může přílišné otevírání minulosti ohrozit. Rozvíjí se tak spletitý příběh o dvou rodinách, jejichž osudy byly a jsou bytostně spjaty s privatizačními podvody 90. let. Jedná se však o příběh palčivě současný…

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

  7. středa v 17 hodin

SPIDER-MAN: NAPŘÍČ PARALELNÍMI SVĚTY

SPIDER-MAN: ACROSS THE SPIDER-VERSE – USA 2023

Miles Morales, který je nyní na plný úvazek dobrým sousedem Spider-Manem v Brooklynu, se znovu setkává s Gwen Stacyovou, se kterou se vydá na zběsilou jízdu Mnohovesmírem, v němž se setká s novou partou Pavoučích hrdinů, kteří brání samotnou podstatu paralelních světů. Když se však mezi Pavoučími hrdiny objeví rozpor, jak se vypořádat s novým nebezpečím, Miles zjistí, že bude muset přehodnotit, co pro něj znamená být hrdinou, aby zachránil ty, které na světě miluje nejvíc… Volné pokračování akčního animovaného sci-fi studia Sony a Marvel Studios, uváděné v českém znění.

Vstupné 140 Kč, děti 120 Kč

Mládeži přístupný

 

  7. středa v 19,30 hodin

AFTERSUN

AFTERSUN – Velká Británie 2022

Debut Charlotte Wells, nominovaný na Oscara, vás dostane do melancholických devadesátek, atmosféry dětství, na kterou nebudete chtít zapomenout… Někdy v devadesátých letech, kdesi v tureckém přímořském resortu tráví dovolenou rozvedený mladý otec Calum se skoro náctiletou dcerou Sophií. Pohodové vystupování táty, který žádnou legraci nezkazí a baví se tím, že jej okolí považuje za dívčina staršího bratra, však zastírá znepokojivý závoj melancholie. Debut Charlotte Wells má nádech vzpomínky z dětství a nepotřebuje okázalá gesta k vystižení nepopsatelně intenzivních životních pocitů. Díky svému křehce impresivnímu vyprávění a ohromující empatii se stal diváckým hitem desítek festivalů, včetně Cannes, Toronta i Karlových Varů. České titulky.

Vstupné 120 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

  8. čtvrtek v 19,30 hodin

11. neděle v 19,30 hodin

KOSTLIVEC

THE BOOGEYMAN – USA 2023

Nechte rozsvíceno! Režisér Rob Savage zpracoval jeden z nejděsivějších příběhů nejslavnějšího hororového spisovatele Stephena Kinga. Ačkoli myšlenka monstra, které se skrývá ve skříních, může znít poněkud fádně, King v roce 1973 proměnil tento koncept v nervy drásající příběh. Středoškolačka Sadie Harper a její mladší sestra Sawyer se vzpamatovávají z nedávné smrti své matky a od svého otce Willa, terapeuta, který se potýká s vlastní bolestí, se jim nedostává příliš podpory. Když se u nich doma nečekaně objeví zoufalý pacient hledající pomoc, zanechá za sebou děsivou nadpřirozenou bytost, která se přiživuje na rodinách a živí se utrpením svých obětí. Napínavý horor pro diváky pevných nervů. České titulky.

Vstupné 140 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný

 

  8. čtvrtek v 17 hodin

  9. pátek v 18,30 hodin – 3D VERZE

10. sobota v 17 hodin

11. neděle v 17,15 hodin

13. úterý v 17 hodin – 3D VERZE

14. středa v 16,45 hodin

TRANSFORMERS: PROBUZENÍ MOSTER

TRANSFORMERS: RISE OF THE BEASTS – USA 2023

Spojte se, nebo padnete… Když je ohrožen osud naší planety, je nutné, aby jí Transformeři znovu přišli na pomoc. A nejen oni. Do kin se vrací jedna z nejoblíbenějších akčních sérií současnosti a s ní i jeden nový mimozemský transformační druh. Akční dobrodružné sci – fi, uváděné ve 2D i 3D verzi v českém znění.

Vstupné 2D verze 150 Kč

Vstupné 3D verze 160 Kč

Mládeži přístupný

 

  9. pátek v 17 hodin

10. sobota v 15,30 hodin

SUPRÁKOVI

HELT SUPER – Norsko 2022

… a jaké jsou tvé superschopnosti? Jedenáctileté herní nadšenkyni Hedvice se obrátí život vzhůru nohama, když je nucena nahradit svého otce a stát se superhrdinkou ve městě, kde společně žijí. Hedvika však není předurčena kráčet v jeho šlépějích – je krátkozraká a nešikovná. Otec si brzy uvědomí, že se v tréninku na nového superhrdinu musí soustředit na svého atletického synovce Adriana. Smutná a zklamaná dívka navštíví svou babičku. Společně s ní se snaží, přes všechny nástrahy, naplnit rodinný odkaz. Podaří se Hedvice stát se novou superhrdinkou? Rodinný animovaný dobrodružný film, uváděný v českém znění.

Vstupné 120 Kč

Mládeži přístupný

 

10. sobota v 19,30 hodin

STRÁŽCI GALAXIE: VOLUME 3

GUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 3 – USA 2023

Nejnovější pecka od od Marvel Studios! Oblíbená parta vesmírných ztroskotanců se zabydluje na Kdovíkde. Jejich spokojený život však brzy naruší ozvěny Rocketovy bouřlivé minulosti. Peter Quill, který se stále trápí ztrátou milované Gamory, musí vypravit svůj tým na nebezpečnou misi s cílem zachránit Rocketův život, přičemž nezdar v této misi může znamenat konec Strážců tak, jak je známe… Akční dobrodružná komedie, kterou uvádíme v českém znění.

Vstupné 140 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

11. neděle ve 14 hodin

MALÁ MOŘSKÁ VÍLA

THE LITTLE MERMAID – USA 2023

Oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící po dobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce. Nový fantasy dobrodružný příběh studia Disney, uváděný v českém znění.

Vstupné 140 Kč, děti do 15 let 120 Kč

Mládeži přístupný

 

12. pondělí v 17 hodin

MUŽ, KTERÝ STÁL V CESTĚ

ČR – 2023

Zlu se nesmí ustupovat. Nikdy! Historický film Petra Nikolaeva (mj. „Báječná léta pod psa“ nebo „Lidice“) o muži, který se vzepřel moci sovětského impéria a postavil se mu do cesty. Lékař a vrcholný politik František Kriegel byl jednou z tváří pražského jara. Po srpnu 1968 se jako jediný z československých politiků vzepřel Brežněvovi a přes silný nátlak odmítl podepsat souhlas se vstupem okupantů. Hlavní roli ve strhujícím příběhu hraje Tomáš Töpfer, aktuálnost filmu podtrhuje fakt, že část filmu tvůrci natočili na podzim 2021 v ukrajinské Buči… V hlavní roli Tomáš Töpfer, v dalších rolích Zuzana Mauréry, Adrian Jastraban, Alois Švehlík, Jiří Ployhar, Daniel Heriban, Miroslav Táborský a Zuzana Kajnarová.

Vstupné 140 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

12. pondělí v 19,15 hodin

DUNGEONS & DRAGONS: ČEST ZLODĚJŮ

DUNGEONS & DRAGONS: HONOR AMONG THIEVES – USA 2023

Není nad pořádné dobrodružství! Ve filmu, který vychází z jedné z celosvětově nejoblíbenějších her Dračí doupě, si ho užijete měrou vrchovatou. Čekají vás fantastické světy plné monster, kouzla, humor a hlavně svérázná partička hrdinů, které nejde nemilovat. Když se vám podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. A protože pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů i bývalý kamarád, potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry Dračí doupě, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice, ušlechtilý rytíř, mág nebo druidka. Hrají Chris Pine, Michelle Rodriguez, Regé-Jean Page, Justice Smith, Sophia Lillis, Chloe Coleman, Daisy Head, Hugh Grant a další. Dobrodružná fantasy komedie, kterou uvádíme v českém znění.

Vstupné 140 Kč

Mládeži přístupný

 

13. úterý v 19,30 hodin

NOC 12.

LA NUIT DU 12 – Francie 2022

Každý policejní vyšetřovatel se dříve či později setká s případem, který zůstává nevyřešený a který jej pronásleduje. Pro Yohana se takovým případem stala vražda Clary. To, co začíná důkladným vyšetřováním života oběti, se brzy změní v posedlost. Jeden výslech stíhá druhý, o podezřelé není nouze a Yohan má stále více pochybností. Jistá je jen jedna věc, zločince stal v noci na dvanáctého. Noc 12. je nejlepším francouzským filmem roku 2022. Tento napínavý kriminální thriller, který byl v premiéře uveden na prestižním filmovém festivalu v Cannes, je zčásti inspirován skutečným zločinem. Jeho divácký úspěch ve francouzských kinech i získání celkem 6 národních filmových cen César udělovaných Filmovou uměleckou akademií dává tušit, že francouzská kinematografie nerovná se jen třeskuté komedie či vysoce umělecké artové snímky. Francouzský „temný případ“ v režii Dominika Molla je toho důkazem… České titulky.

Vstupné 120 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný

 

14. středa v 19,15 hodin - DABING

15. čtvrtek v 19,15 – TITULKY

17. sobota v 18,30 hodin – DABING

18. neděle v 17 hodin – DABING

21. středa v 18 hodin - DABING

FLASH

THE FLASH – USA 2023

Střet světů… Ezra Miller se představí v roli Barryho Allena alias Flashe, který ve vůbec prvním samostatném filmu o superhrdinovi DC překonává hranice svých superschopností. Barry Allen použije svou superrychlost, aby změnil minulost, ale jeho pokus o záchranu rodiny vytvoří svět bez superhrdinů a donutí ho závodit o život, aby zachránil budoucnost… Dobrodružný akční fantasy DC komiks, uváděný v českém znění i s českými titulky.

Vstupné 140 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

15. čtvrtek v 17 hodin

20. úterý v 17 hodin

NOVÁ HRAČKA

LE NOUVEAU JOUET – Francie 2022

Nová hračka je adaptací francouzské komediální klasiky Hračka (1976) a představuje vtipnou, dojemnou a duchaplnou zábavu pro celou rodinu, v níž se malý chlapec naučí, že některé věci si za peníze koupit nelze… Komedie o rozmazleném jedináčkovi, který si v oddělení s hračkami, které bohatý otec otevřel jen pro něho, může vybrat cokoliv, co si zamane. A on si jako svou novou hračku vybere nočního hlídače Samyho… České znění.

Vstupné 140 Kč

Mládeži přístupný

 

SATELITNÍ PŘÍMÝ PŘENOS KONCERTU Z BERLÍNA

16. pátek v 19,30 hodin

KONCERT BERLÍNSKÉ FILHARMONIE

Dirigent: Zubin Mehta, sólo na klavír Yefim Bronfman.

Další z pravidelných letních koncertů berlínských filharmoniků do kin po celé Evropě…

Program koncertu:

Robert Schumann: Předehra k romantické opeře Genoveva

Béla Bartók: Koncert pro klavír a orchestr č. 2

Petr Iljič Čajkovskij: Symfonie č. 4 f moll

Vstupné 250 Kč, studenti a senioři 200 Kč

 

ZÁZNAM BALETNÍHO PŘEDSTAVENÍ Z KRÁLOVSKÉHO BALETU V LONDÝNĚ

25. neděle v 15,45 hodin

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

Hudba: Petr Iljič Čajkovskij, choreografie: Marius Petipa, dodatečná choreografie: Frederick Ashton, Anthony Dowell a Christopher Wheeldon.

Pohádková Šípková Růženka má v srdci a historii Královského baletu speciální místo. Jednalo se o první představení, které se v Royal Opera House uskutečnilo po jeho znovuotevření po 2. světové válce v roce 1946. V roce 2006 byla tato původní inscenace obnovena a znovu těší své diváky. Nechte se unést úchvatnou Čajkovského hudbou a přepychovou pohádkovou scénou Olivera Messela, s tímto skutečným klenotem baletního repertoáru. České titulky.

Vstupné 250 Kč, děti a senioři 200 Kč

Mládeži přístupný

 

PŘÍMÝ PŘENOS Z DIVADLA NA ZÁBRADLÍ V PRAZE

27. úterý v 19 hodin

KORESPONDENCE V+W

„Život herecký je strašný - někdy vůbec ne.“ Legendární inscenace Divadla Na zábradlí se loučí přímým přenosem derniéry do kin přímo z kultovního divadla.

Korespondence Voskovce a Wericha je silnou výpovědí o životě dvou mimořádných lidí v nelehké době. Vzájemné listy legendárních tvůrců Osvobozeného divadla, jejichž cesty se po únoru 1948 rozešly, jsou strhujícím svědectvím nejen jejich originality a umělecké zralosti, ale současně odhalují i osudy těchto významných osobností v bipolárním světě, plném železných opon a studených válek. Tyto dopisy, které například u Jiřího Voskovce představují vrchol jeho poválečné literární tvorby, jsou neocenitelným dokladem duchovního světa V+W. „Forma zkratky, krátká spojení, divadelní narážky, privátní kódy, k tomu brilantní stylizace a neuvěřitelná oslovení i podpisy“ – tak velice výstižně charakterizuje tuto korespondenci kritika. Režie Jan Mikulášek. Hrají Jiří Voskovec - Václav Vašák,

Jan Werich - Jiří Vyorálek, Zdenička - Anežka Kubátová

Vstupné 350 Kč

Mládeži přístupný