KINO VESMÍR NÁCHOD
pokladna kina tel. 491 428 498
e – mail:
info@kinonachod.cz

ÚNOR 2020

 

24. pondělí pouze v 17 hodin

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

ČR/SR – 2019

Láska je všude kolem, má mnoho podob a nakonec si najde každého… Zimní romantická komedie, jejíž příběh začíná těsně před Vánocemi a končí na Nový rok. Film se odehrává v pohádkově zasněžených Vysokých Tatrách, kde se na jednom místě sejde parta kamarádek, jejich blízcí i úplní cizinci. Každý z nich tu má svůj vlastní příběh. Během několika dní dovolené bude někdo z nich čelit především trapasům, jiný zase životním výzvám nebo změnám, někdo bývalým a jiný naopak budoucím láskám. Na všechny bez rozdílu ale čeká řada romantických a komických situací a nějaké překvapení. Hrají Táňa Pauhofová, Zuzana Norisová, Jakub Prachař, Jiří Bartoška, Emília Vašáryová, Ján Koleník, Petr Vaněk, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Gabriela Marcinková a Anna Kadeřávková. Režie Jakub Kroner.

Více informací o filmu na https://www.facebook.com/pages/category/Movie/%C5%A0%C5%A5astn%C3%BD-Nov%C3%BD-Rok-film-465622037336099/

Vstupné 120 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

24. pondělí pouze v 19,15 hodin

PORTRÉT DÍVKY V PLAMENECH

PORTRAIT DE LA JEUNE FILLE EN FEU  - Francie 2019

… někteří se ohně bojí, jiní jsou z něj stvořeni. Bretaň, Francie,  rok 1760. Talentovaná malířka Marianne dostane zadání odjet do panského domu na izolovaném ostrově a namalovat tam svatební portrét Héloise – mladé dívky z bohaté rodiny, která na přání své matky právě opustila klášter, aby se provdala do Milána. Héloise domluvenému manželství vzdoruje tím, že se odmítá nechat portrétovat, Marianne proto hraje roli najaté společnice a maluje svůj objekt po večerech zpaměti. Mezi oběma dívkami postupně roste vzájemná přitažlivost umocněná blížícím se koncem svobody. Mistrovské dílo francouzské režisérky Céline Sciammy si z letošního festivalu v Cannes odneslo prestižní Queer Palm a Cenu za nejlepší scénář. České titulky.

Více informací o filmu na http://www.artcam.cz a na https://www.portraitmovie.com/home/

Vstupné 110 Kč

Mládeži přístupný

 

25. úterý pouze v 17,30 hodin

VLASTNÍCI

ČR – 2019

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Drama pro ty, kdo tím žijí. Hrdinové filmu jsou vlastníky bytů v jednom postarším činžovním domě a právě mají společnou schůzi, na které se musí dohromady na mnohém dohodnout a rozhodnout. Najdou se mezi nimi idealisté, kteří jednají ve prospěch celku, jsou zde i vypočítaví prospěcháři nebo dokonce rafinovaní manipulátoři, ale také lidé ztracení v pocitech vlastní bezvýznamnosti. Hrají Tereza Ramba, Vojta Kotek, Dagmar Havlová, Jiří Lábus, Pavla Tomicová, Ondřej Malý, Klára Melíšková, Kryštof Hádek, Stanislav Majer, Andrej Polák, David Novotný a Ladislav Trojan. Režie Jiří Havelka. Film patří k největším favoritům při letošním udílení Českých lvů za rok 2019 – má celkem 12 nominací, včetně kategorie nejlepší film a získal rovněž dvě Ceny čs. filmové kritiky za rok 2019.

Více informací o filmu na https://www.facebook.com/pg/filmvlastnici/

Vstupné 120 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

SATELITNÍ PŘÍMÝ PŘENOS BALETNÍHO PŘEDSTAVENÍ Z KRÁLOVSKÉHO BALETU V LONDÝNĚ

25. úterý ve 20,15 hodin

VIOLONCELLISTKA & TANCE VE SKUPINÁCH

Hudba: Philip Feeney, Fryderyk Chopin. Choreografie: Cathy Marston, Jerome Robbins.

Dvě pokrokové choreografie v jednom komponovaném večeru! Mezinárodně vyhledávaná choreografka Cathy Marston působila v uměleckém souboru Královské opery a jako ředitelka Bernského baletu. Inspirací k její první práci pro Královský balet se staly život a kariéra violoncellistky Jacqueline du Pré. Druhou část programu tvoří dnes už klasická elegantní a elegická choreografie Jeroma Robbinse. Jeho příklady čistého tance pro pět párů na hudbu Fryderyka Chopina jsou mistrovským dílem smyslu pro detail a invence.

Více informací o baletu na https://www.roh.org.uk/showings/new-marston-new-scarlett-live-2020

Vstupné 250 Kč, zlevněné (děti, studenti, senioři, ZTP) 200 Kč

 

26. středa pouze v 15,30 hodin

JEŽEK SONIC

SONIC THE HEDGEHOG – USA 2020

Modrý superrychlý ježek Sonic patří k největším videoherním legendám. A protože o legendách se obvykle točí filmy, vznikla komedie, v níž bude hrdina rychlostí toho nejrychlejšího blesku prchat před svým neúnavným pronásledovatelem Doktorem Robotnikem. Komedie úplně pro všechny, uváděná v českém znění.

Více informací o filmu na http://www.cinemart.cz a na https://www.sonicthehedgehogmovie.com/

Vstupné 130 Kč (děti 110 Kč)

Mládeži přístupný

 

26. středa pouze v 17,30 hodin

BIRDS OF PREY (PODIVUHODNÁ PROMĚNA HARLEY QUINN)

BIRDS OF PREY (AND THE FANTABULOUS EMANCIPATION OF ONE HARLEY QUINN) – USA 2020

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda DC a Warnerů může začít!!! Akční dobrodružné krimi, uváděné v českém znění.

Více informací o filmu na http://www.vertical-ent.cz a na https://www.facebook.com/BirdsOfPreyMovie/

Vstupné 140 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný

 

26. středa pouze v 19,30 hodin

CHLAP NA STŘÍDAČKU

ČR – 2020

Perfektní plán, který se pro všechny může stát pořádnou noční můrou! Patnáct let vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá, rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plán je přímo skandální: Navrhne jí, aby si péči o Jirku rozdělily a udělaly z něj tak chlapa na střídačku. Lenka po prvotním šoku souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc… V hlavních rolích české komedie Jiří Langmajer, Ivana Chýlková a Lucie Žáčková, v dalších rolích Iva Janžurová a Pavel Nový. Režie Petr Zahrádka.

Více informací o filmu na http://www.bohemiamp.cz

Vstupné 130 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

29. sobota pouze ve 13 hodin

TLAPKOVÁ PATROLA: VŽDY VE STŘEHU

PAW PATROL: READY, RACE, RESCUE – Kanada 2019

Neohrožené tlapky znovu v kinech ve speciálním dílu! Neohrožená Tlapková patrola znovu míří do kin, tentokrát v úplně novém a speciálním závodnickém filmu. Závodnický film pak doplní i dvě nejnovější epizody, ve kterých si tlapky zkusí poradit s utrženým obrovským balónem a taky je čeká jedno pavoučí dobrodružství. Úkolů je více než dost, takže tlapky vzhůru do akce! Animovaný rodinný film uváděný v českém znění.

Více informací o filmu na http://www.bontonfilm.cz

Vstupné 110 Kč

Mládeži přístupný

 

SATELITNÍ PŘÍMÝ PŘENOS Z METROPOLITNÍ OPERY V NEW YORKU

29. sobota v 18,45 hodin

Georg Friedrich Händel:

AGRIPPINA

Poprvé v historii uvede Metropolitní opera Händelovu Agrippinu, satirické dílo pojednávající o vztahu sexu, moci a politiky. Sir David McVicar se vrací k inscenaci, kterou původně vytvořil pro bruselský operní dům La Monnaie v roce 2000. Ukazuje nám děsivý svět, v němž nikdy nedošlo k rozpadu Římské říše, která se tím pádem udržela do dnešní doby. Nastavuje tak zrcadlo současné společnosti stejně, jako to s Agripinnou kdysi udělal Händel. Inscenace odhaluje korupční praktiky vládnoucí třídy, kterou ztělesňuje Joyce DiDonato v roli titulní postavy, mocichtivé císařovny Agrippiny. Brenda Rae ztvární intrikánskou svůdnici Poppeu a Kate Lindsey mladého a bezradného Nerona. Iestyn Davies se představí v roli ambiciózního důstojníka Ottoneho a Matthew Rose zpívá císaře Claudia, na jehož uvolněný trůn chce Agrippina za každou cenu dosadit svého syna. Orchestr bude řídit známý mistr barokního repertoáru, maestro Harry Bicket.

Nastudováno v italském originále a uváděno s anglickými a českými titulky.

Více informací o opeře na http://www.metopera.org

Základní vstupné 340 Kč, zlevněné (studenti, důchodci, ZTP) 300 Kč, abonentní 270 Kč

 

27. čtvrtek pouze v 17 hodin

29. sobota pouze ve 14,30 hodin

BŘEZEN 2020

  3. úterý pouze v 17 hodin

Premiéra v ČR!

V SÍTI

ČR – 2020

… a nevadí, že mi je dvanáct let? 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“, pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení.

Více informací o filmu na https://www.ceskatelevize.cz/porady/12360773574-v-siti/21856227079/

Vstupné 100 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný

 

27. čtvrtek pouze v 19,15 hodin

28. pátek pouze v 19,45 hodin

BŘEZEN 2020

  1. neděle pouze v 19,15 hodin

  2. pondělí pouze v 17 hodin

Premiéra v ČR!

1917

1917 – USA 2019

Čas je tvůj nepřítel… Držitel Oscara Sam Mendes, režisér bondovek „Skyfall“, „Spectre“ a filmu „Americká krása“, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr. Kromě ústřední dvojice ve filmu hrají Benedict Cumberbatch, Colin Firth a Mark Strong. Film získal dva Zlaté glóby za rok 2019 (nejlepší film a režie) a z 10ti nominací na Oscara získal tři. České titulky.

Více informací o filmu na http://www.vertical-ent.cz a na https://www.1917.movie

Vstupné 130 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný

 

28. pátek pouze v 16 hodin

BŘEZEN 2020

  1. neděle pouze ve 13,30 hodin

Premiéra v ČR!

MOSLEY

MOSLEY – Nový Zéland/Čína 2019

Zvládneš se s tím porvat, když máš srdce obra… Mosley a jeho rodina stejně jako ostatní kozloni slouží lidem. Nikoho ale nezajímá, že kozloni jsou inteligentní bytosti, které mluví a používají jazyk jako lidé. Mosley tvrdě pracuje celé dny na farmě, kterou ovládá výbušný farmář Simon. Když se jednoho dne Mosley vrátí po práci do své stáje, přijde jeho syn Rue s tím, že v lesích našel něco úžasného. Společně objeví starodávnou jeskyni s malbami bytostí velice podobných kozloňům – chodí ale vzpřímeně a mají ruce. Mosley se rozhodne uprchnout z farmy a vydat se najít bájné Přímáky. Jen ti mu mohou pomoct osvobodit všechny kozloně, včetně jeho rodiny. Zlý farmář však za ním posílá svého lovce… Rodinné animované dobrodružství, uváděné v českém znění.

Více informací o filmu na https://www.fenixdistribution.cz/ a na https://www.kirbyatkins.com/

Vstupné 120 Kč

Mládeži přístupný

 

28. pátek pouze v 17,45 hodin

29. sobota pouze v 16,30 hodin

BŘEZEN 2020

  1. neděle pouze v 17 hodin

  2. pondělí pouze v 19,15 hodin

Premiéra v ČR!

VOLÁNÍ DIVOČINY

THE CALL OF THE WILD – USA 2020

Adaptace legendárního a nejčtenějšího románu Jacka Londona. Dobrodružný příběh odvážného psa a jeho nového přítele v časech zlaté horečky na Klondiku. V hlavní roli rodinného dobrodružného filmu Harrison Ford. České titulky.

Více informací o filmu na http://www.cinemart.cz a na https://family.foxmovies.com/movies/call-of-the-wild

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

  1. neděle pouze v 15,15 hodin

SUPERMAZLÍČCI

PETS UNITED - Německo/Čína/Velká Británie 2019

Robo City je široko daleko nejmodernější město ze všech. Jeho obyvatelé si žijí šťastně, protože téměř všechno obstarávají roboti. Jenže bezstarostné dny právě končí. Starosta města zešílel. Rozhodl se všechny lidi a zvířata vyhnat a z jejich domova udělat město robotů. Toulavý pes Roger, nebojácná kočičí dáma Belle, zhýčkaný pudl Ronald, nemotorný pes Walter a domácí prasátko Sophie a k nim se přidá robot Bob, který má o kolečko víc - tahle nesourodá partička se musí pokusit zachránit své domovy a snad i celé město… Animované rodinné dobrodružství od tvůrců animáku „Hurá do Afriky“, uváděné v českém znění.

Více informací o filmu na http://www.bioscop.cz a na https://www.timelessfilms.co.uk/programme/pets-united

Vstupné 120 Kč

Mládeži přístupný

 

  3. úterý pouze v 19 hodin

BIRDS OF PREY (PODIVUHODNÁ PROMĚNA HARLEY QUINN)

BIRDS OF PREY (AND THE FANTABULOUS EMANCIPATION OF ONE HARLEY QUINN) – USA 2020

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda DC a Warnerů může začít!!! Akční dobrodružné krimi, uváděné v českém znění.

Více informací o filmu na http://www.vertical-ent.cz a na https://www.facebook.com/BirdsOfPreyMovie/

Vstupné 130 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný

 

  4. středa pouze v 17 hodin

10. úterý pouze v 17 hodin

V SÍTI: ZA ŠKOLOU

ČR – 2020

SPECIÁLNÍ VERZE FILMU „V SÍTI“ VHODNÁ PRO DIVÁKY UŽ OD 12 LET, A TO I BEZ DOPROVODU RODIČŮ NEBO JINÉ DOSPĚLÉ OSOBY.

… a nevadí, že mi je dvanáct let? Tři dospělé herečky, které vypadají na 12 let, se připojí na sociální sítě, aby v přímém přenosu zažily, co se děje v online světě. V kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří si je na netu našli a napsali jim. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru nebo posílá erotické fotografie a videa. Herečky dokonce zažívají vyhrožování a vydírání. Nejsilnější momenty z oficiální celovečerní verze filmu jsou doplněny o praktické rady, návody a komentáře hereček, které si zkušeností se sexuálním obtěžováním na internetu samy prošly.

Více informací o filmu na  https://www.ceskatelevize.cz/porady/12360773574-v-siti/21856227079/

Vstupné 100 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

  4. středa pouze v 18,30 hodin

KRÁL PETR I.

KRALJ PETAR I – Srbsko/Řecko 2018

Velký film z velké války… Historické válečné drama, jehož děj začíná v roce 1914, bezprostředně po atentátu Gavrila Principa na Františka Ferdinanda d´Este, kdy obvinilo Rakousko-Uhersko Srbsko z podílu na jeho přípravě. 23. července mu předalo ultimátum a vyžadovalo urychlené splnění jeho deseti bodů. Protože se tak v plném rozsahu nestalo, vypovědělo Rakousko-Uhersko 28. července, přesně měsíc po atentátu, Srbsku válku… České titulky.

Více informací o filmu na na https://www.balkanfilm.cz/

Vstupné 100 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let