KINO VESMÍR NÁCHOD
pokladna kina tel. 491 428 498
e – mail:
info@kinonachod.cz

PROSINEC 2023

 

 

  6. středa v 16,45 hodin

HUNGER GAMES: BALADA O PTÁCÍCH A HADECH

HUNGER GAMES: THE BALLAD OF SONGBIRDS AND SNAKES – USA 2023

Začínají desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow čeká jen na to, jak v nich zazáří. Tentokrát jako mentor jednoho z vyvolených. Tvrdě dřel, aby dokázal naplno využít svůj šarm, znalosti a dovednosti, které mohou dovést vyvoleného k vítězství. Bohužel, štěstěna mu není nakloněna. Dostal ponižující úkol. Trénovat největšího outsidera, dívčí zástupkyni chudého dvanáctého kraje Lucy Gray. V aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo arénu se v Coriolanovi ale probouzejí city... a tak se musí rozhodnout, zda bude dodržovat pravidla nebo se bude řídit pudem sebezáchovy, který mu radí něco jiného. Boj o přežití nakonec odhalí, kdo je nevinné ptáče a kdo had, čekající na svou příležitost zaútočit. Dobrodružné akční sci – fi, uváděné s českými titulky.

Vstupné 150 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

  6. středa v 19,30 hodin

ALMA A OSKAR

ALMA & OSKAR – Rakousko/Německo/Švýcarsko/ČR – 2023

Natočeno podle skutečného milostného příběhu .. Vídeň, 1912. Skladatelce Almě Mahler (Emily Cox) leží u nohou celá vídeňská smetánka. Ona sama však její konvence nesnáší. Po smrti svého manžela, skladatele Gustava Mahlera, se setkává se začínajícím talentovaným malířem Oskarem Kokoschkou (Valentin Postlmayr). Jeho provokativní expresionistický styl malby vyvolává v tehdejší rakouské měšťácké společnosti nejeden skandál. To v Almě vzbudí zájem, ráda se obklopuje geniálními muži a požádá Oskara, aby ji portrétoval. Už při prvním sezení v ateliéru k sobě pocítí nebezpečnou přitažlivost, propadnou jí a poddají se nezkrotné vášni. Zatímco se Oskar do Almy zamiluje bezhlavě až šíleně, Almě spíše imponuje jeho talent. Několik let jejich vášnivého vztahu, jsou pro Oskara tím nejšťastnějším obdobím jeho života. I když se mu bouřlivý vztah s Almou stane téměř osudovým, díky němu vytvoří Nevěstu větru, jeden ze svých nejznámějších obrazů. Jejich vášnivý milenecký vztah v obou probudí nepoznanou touhu spojenou s uměním a posedlostí… České titulky.

Vstupné 140 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

  7. čtvrtek v 17 hodin

10. neděle v 19,30 hodin

ŠŤASTNÉ A KRVAVÉ

THERE'S SOMETHING IN THE BARN – Norsko/Finsko 2023

Hororová komedie o americké rodině, která netuší, že zapadnout mezi svérázné skandinávské venkovany bude její nejmenší problém… Každý rodilý seveřan totiž ví, že správná skandinávská usedlost má stodolu a v ní samozřejmě žije prastarý elf, který má rád svůj klid. Existují přísná pravidla, jak udržet stodolního skřeta šťastného, aby neškodil. Tím nejdůležitějším je – žádné společenské oslavy, žádné návštěvy! Když se Bill rozhodne ve stodole uspořádat velký vánoční večírek, klidumilný elf se nevítaných vetřelců rozhodne nemilosrdně zbavit za každou cenu. České titulky.

Vstupné 140 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

  7. čtvrtek v 19 hodin

  8. pátek v 18 hodin

11. pondělí v 17 hodin

DCERA DIVOČINY

THE MARSH KING’S DAUGHTER – USA 2023

Minulosti neutečeš. Najde si tě! Helena žije idylický život. Má milujícího manžela, krásnou dcerku, domov, stabilní práci. Ale má i tajemství. Jako dítě vyrůstala v divočině, naprosto odříznutá od světa, vychovávána svým tvrdým otcem tak, aby byla schopná přežít i v nejdrsnějších podmínkách. Jenže právě otec, který ji byl nejbližší, ve skutečnosti držel v lesích ji i její matku násilím. O dvacet let později se v médiích objeví zpráva, že Král bažin uprchl z vězení. Helenino těžce střežené tajemství o její minulosti je prozrazeno. To by ale nebylo to nejhorší. Helena až příliš zná svého otce. Ví, že si pro ni přijde a nikdo a nic ho nezastaví. Na to jsou jeho schopnosti přežití příliš velké. Helena se své minulosti musí postavit a otce najít dřív, než najde on ji. Anebo hůř – než najde jejího manžela a dceru. Napínavý thriller, uváděný s českými titulky.

Vstupné 140 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

  8. pátek v 16 hodin

KOUZELNÁ BERUŠKA A ČERNÝ KOCOUR VE FILMU

LADYBUG & CAT NOIR: THE MOVIE – Francie/USA 2023

Zrození hrdinů! Populární seriál Kouzelná Beruška a Černý kocour se poprvé představí na plátnech kin jako celovečerní film. Přinese úplně nové dobrodružství, napětí, zábavu a hodně písniček. Především ale ukáže, jak to kdysi celé začalo, jak se z obyčejných a celkem nenápadných dětí stali superhrdinové Kouzelná Beruška a Černý kocour. Animovaná dobrodružná muzikálová komedie, uváděná v českém znění.

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

  9. sobota ve 14,30 hodin

PŘÁNÍ

WISH – USA 2023

Dávej si pozor na to, co si přeješ… Mladá a důvtipná dívka Aša vysloví tak mocné přání, že jej vyslyší samotný vesmír. Nebo spíše živoucí kouzelná koule s nezměrnou energií zvaná Hvězda. Společně s Hvězdou musí Aša čelit hrozivému nepříteli, králi Magnificovi, který je vládcem říše Rosas, a který ohrožuje Ašiny přátele a blízké. Aša a Hvězda dokážou, že když se vůle odvážného člověka spojí s magií hvězd, mohou se dít zázraky. Nejnovější animovaný dobrodružný fantasy film ze studia Disney, který uvádíme v českém znění.

Vstupné 2D verze 140 Kč, děti 120 Kč

Mládeži přístupný

 

  9. sobota v 16,30 hodin

13. středa v 15,45 hodin

PERINBABA A DVA SVĚTY

ČR/SR – 2023

Velkolepé filmové rozloučení režisérské legendy Juraje Jakubiska. Pokračování jeho slavné pohádky Perinbaba je plné fantazie, náročných triků i humoru a přináší příběh pro všechny generace. Lukáš, syn původních hrdinů Alžběty a Jakuba, se vydává na strastiplnou cestu do bájné země hojnosti za dobrodružstvím a pravou láskou. Perinbaba je pevně spojená se zimou, její jméno totiž znamená Peřinová bába a peřím ze svých duchen posílá na zem sníh. Hlavní postavou filmu je Lukáš, syn Alžběty a Jakuba z kultovní pohádky Perinbaba. Rozhodne se vydat do světa na zkušenou. Touží najít pravou lásku a své vlastní štěstí. Od počátku jeho putování mu tu a tam pomůže najít správnou cestu hodná Perinbaba, zatímco smrtka Zubatá se mu snaží škodit a klade mu do cesty nebezpečné nástrahy.

Vstupné 140 Kč

Mládeži přístupný

 

SATELITNÍ PŘÍMÝ PŘENOS Z METROPOLITNÍ OPERY V NEW YORKU

  9. sobota v 18,45 hodin

Daniel Catán:

FLORENCIE V AMAZONII

Opera inspirovaná magickým realismem Gabriela Garcíi Márqueze od španělského skladatele Daniela Catána z roku 1996, vypráví o operní divě Florencii Grimaldi. Slavná pěvkyně se vrací do rodné Brazílie kvůli vystoupení, a také aby pátrala po dávném milenci, který zmizel v džungli. V první inscenaci v Metropolitní opeře vystoupí Ailyn Pérez v roli Florencie v režii Mary Zimmerman, která přenese kouzlo a tajemství Amazonie na scénu Met. Obsazení se pyšní dalšími slavnými jmény – v rolích cestovatelů, kteří divu provázejí na plavbě po řece do Manausu, uvidíte Gabriellu Reyes jako novinářku Rosalbu, basbarytonistu Greera Grimsleyho jako kapitána parníku, barytonistu Mattiu Olivieriho jako tajemného prvního důstojníka, tenorista Mario Chang se představí v roli kapitánova synovce Arcadia, mezzosopranistka Nancy Fabiola Herrera a barytonista Michael Chioldi ztvární hádavý pár, Paulu a Álvara. Orchestr povede Yannick Nézet-Séguin.

Nastudováno ve španělském originále a uváděno s anglickými a českými titulky.

Základní vstupné 320 Kč, zlevněné vstupné 270 Kč (senioři a studenti), abonentní vstupné 250 Kč

 

MIMOŘÁDNÁ PŘEDPREMIÉRA!

10. neděle ve 13,30 hodin

WONKA

WONKA – USA 2023

Objevte, jak se z Willyho stal Wonka… Wonka - výjimečná postava, která je ústřední postavou knihy Karlík a továrna na čokoládu, nejkultovnější dětské knihy Roalda Dahla a jedné z nejprodávanějších dětských knih všech dob, vypráví podivuhodný příběh o talentovaném Willy Wonkovi, který se s očima dokořán ocitne v centru světa čokolády, nemá nic než pár mincí v kapse a plný klobouk snů – jedním z nich je otevřít si vlastní čokoládovnu, která by se vyrovnala největším čokoládovnám světa. Ale v tomto velkolepém, i když nelítostném městě se Willyho skromné peníze rychle utratí a zavedou ho na cestu strádání a otroctví v nedaleké prádelně. Ačkoli se zdá, že Willyho vyhlídky jsou zmařeny,

jeho naděje nikoli, přestože podnikání ve výrobě čokolády je mnohem těžší, než se zdá, a Willyho genialita není vítána cukrářským kartelem, který se nezastaví před ničím, aby si udržel svou klientelu pro sebe. Nicméně díky své osobité značce geniálního vynálezu, troše neotřelého myšlení a pomoci několika nejlepších přátel - zejména bystré mladé dívky jménem Noodle - se Willy stane odhodlanějším než kdy jindy a využije svého talentu a houževnatosti k tomu, aby si splnil svůj sen. Během následujícího kouzelně lahodného, někdy nebezpečného a život potvrzujícího dobrodružství Willy zjistí, že ačkoli většina lidí, které potká, dá přednost chamtivosti před dobrem, každý mrak má stříbrný okraj... stačí jen nepřestávat snít. Rodinná dobrodružná komedie, uváděná v českém znění.

Vstupné 140 Kč

Mládeži přístupný

 

ZÁZNAM BALETNÍHO PŘEDSTAVENÍ Z KRÁLOVSKÉHO BALETU V LONDÝNĚ

10. neděle v 15,45 hodin

DON QUIJOTE

Hudba: Ludwig Minkus, choreografie: Carlos Acosta podle Maria Petipy.

Energický balet založený na stejnojmenném epickém románu Miguela de Cervantese provází dobrodružstvími excentrického šlechtice Dona Quijota a jeho věrného druha Sancha Panzy, kteří pomáhají dát dohromady mladý temperamentní pár Kitri a Basilio. Inscenace Carlose Acosty vytvořená před deseti lety pro Královský balet překypuje vtipem i bravurní choreografií a věrně zachycuje kouzlo a romantiku horkého Španělska.

Vstupné 270 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

11. pondělí v 19 hodin

OTEC A SYN

TIRAILLEURS – Francie 2023

Píše se rok 1917. Bakary Diallo (Omar Sy) narukuje do francouzské armády, aby se připojil ke svému sedmnáctiletému synovi Thiernovi (Alassane Diong), který byl odvlečen do armády násilím. Otec a syn jsou posláni na frontu a společně se postaví válce. Thierno, povzbuzen nadšením svého velícího důstojníka, který ho chce vzít do samého ohniska boje, se osamostatní a naučí se být mužem, zatímco Bakary dělá vše pro to, aby ho vytáhl z bojů a přivedl živého a zdravého zpět… Válečné drama, uváděné s českými titulky.

Vstupné 120 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

SPECIÁLNÍ PŘEDSTAVENÍ POUZE PRO SENIORY ZA SNÍŽENÉ VSTUPNÉ

12. úterý v 15 hodin

PŘIŠLA V NOCI

ČR – 2023

Kde končí rodinná návštěva a začíná domácí invaze? Komedie o tom, jak maminka a tchýně v jedné osobě přijíždí na nečekaný a časově asi neomezený pobyt ke svému synovi a jeho družce… Když si pár třicátníků pustí přes práh matku jednoho z nich, netuší, že se právě ocitl v komorním očistci. Poklidný městský život se pomalu mění v chaotické trosky. Pěstěná šedesátnice Valerie je energická diva, která si krok za krokem podmaňuje nejen prostor bytu, ale i mysl jeho obyvatel. Plíživá domácí invaze nabírá na síle, jistoty se otřásají, hranice soukromí bortí. Mají matky a tchýně vždycky pravdu? Myslí to s námi dobře? A nejsou někdy právě proto těmi největšími monstry??? V hlavní roli Simona Peková. Režie Jan Vejnar a Tomáš Pavlíček.

Vstupné 70 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

12. úterý v 17 hodin

JAK PŘEŽÍT SVÉHO MUŽE

ČR – 2023

Kolik mužů a žen musíme v životě přežít, než potkáme toho pravého? Komedie, která je adaptací stejnojmenného úspěšného bestselleru Jany Bernáškové. Mladá herečka Lucie (Jana Bernášková) se po mateřské dovolené snaží vrátit do práce, ale setkává se s klasickými starostmi svobodných matek a současně se zamotává do bláznivých situací při hledání nové lásky. Hlavní hrdinku na její nelehké životní cestě doprovázejí extrovertní potrhlé kamarádky (Iva Pazderková, Mahulena Bočanová, Pavla Dostálová) a její zhmotnělý vnitřní hlas Šedivka (Ivana Chýlková), se kterou má velmi komplikovaný vztah… V hlavních mužských rolích se představí Marek Němec, Roman Zach a Tomáš Měcháček.

Vstupné 140 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

13. středa v 17,45 hodin – VERZE OD 18 LET

JEJÍ TĚLO

ČR – 2023

Inspirováno skutečným a neuvěřitelným životním příběhem Andrey Absolonové, v příběhu ženy a jejího těla… Třiadvacetiletá vrcholová sportovkyně Andrea tvrdě dře a připravuje se na olympijské hry v Atlantě. Jako mistryně republiky ve skoku do vody nezná nic jiného než svět tréninků a závodů. Až do chvíle, než si poraní páteř a její sportovní kariéra náhle skončí. Zničehonic se jí celý svět zhroutí. Touha po úspěchu ji následně přivede až ke kariéře pornoherečky a stane se úspěšnou a známou pornoherečkou s přezdívkou Lea De Mae.  I zde hraje hlavní roli její tělo, dříve ho ovládala a využívala ve sportu, nyní ho využívá při natáčení pornofilmů. Andrea si naplno užívá slávu, peníze, komfortní život, nezávislost. Nakonec ale přece jen musí zpomalit… V hlavní roli exceluje Natália Germáni, v dalších rolích Denisa Barešová, Zuzana Mauréry, Martin Finger, Cyril Dobrý, Zuzana Stivínová, Tereza Švejdová, Karolína Krézlová a Andrej Polák. Režie Natálie Císařovská.

Vstupné 140 Kč

Mládeži do 18 let nepřístupný

 

TADY VARY - Cyklus 10 předpremiérových projekcí od října 2023 do června 2024

13. středa ve 20 hodin

LÁSKA NEBESKÁ

LOVE ACTUALLY – USA 2003/2023

Po 20ti letech od své premiéry se do kin vrací remasterovaný veleúspěšný filmový hit o různých podobách lásky. Hvězdné herecké obsazení (Bill Nighy, Gregor Fisher, Colin Firth, Sienna Guillory, Liam Neeson, Emma Thompson, Kris Marshall, Heike Makatsch, Martin Freeman, Joanna Page, Chiwetel Ejiofor, Andrew Lincoln, Keira Knightley, Hugh Grant a další) a s úžasným soundtrackem v remasterované verzi. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají nejednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. Režie Richard Curtis. České titulky.

Vstupné 170 Kč, předplatné na celou přehlídku (10 filmů) je 1 200 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let