KINO VESMÍR NÁCHOD
pokladna kina tel. 491 428 498
e – mail:
info@kinonachod.cz

PROSINEC 2022

 

 

10. sobota v 13,45 hodin

MIKULÁŠOVY PATÁLIE: JAK TO CELÉ ZAČALO

LE PETIT NICOLAS: QU'EST-CE GU'ON ATTEND POUR ÊTRE HEUREUX? – Francie 2022

Malý Mikuláš poprvé ožívá v animovaném filmu. Patálie malého Mikuláše, od rvaček na školním dvoře až po dobrodružství na letním táboře, si v průběhu let zamilovaly více než čtyři generace dětí i dospělých po celém světě. Oblíbená postavička nyní poprvé ožívá v původní ilustraci Sempého v animovaném filmu pro celou rodinu. Vzniká tak svěží a zábavný snímek, citlivě kombinující příhody rozpustilého školáka s osudy jeho dvou tvůrců, spisovatele Reného Goscinnyho a ilustrátora Jeana-Jacquese Sempého, kterým v českém znění propůjčili hlasy Ondřej G. Brzobohatý a Ondřej Brousek.

Vstupné 120 Kč, děti do 15 let 100 Kč

Mládeži přístupný

 

10. sobota v 15,15 hodin

BLACK PANTHER: WAKANDA NECHŤ ŽIJE

BLACK PANTHER: WAKANDA FOREVER – USA 2022

Pokračování marvelovského hitu! Královna Ramonda, Shuri, M’Baku, Okoye a Dora Milaje bojují o ochranu svého národa před zasahujícími světovými mocnostmi poté, co se rozšířily zprávy o smrti krále T’Chally. Zatímco se obyvatelé Wakandy snaží přijmout svou další kapitolu, hrdinové se musí spojit a s pomocí Nakii a Everetta Rosse vytvořit nový svět pro království Wakanda. Akční dobrodružný film uváděný v českém znění.

Vstupné 130 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

SATELITNÍ PŘÍMÝ PŘENOS Z METROPOLITNÍ OPERY V NEW YORKU

10. sobota v 18,45 hodin

Kevin Puts:

HODINY

V prosinci bude v rámci přímých přenosů ve světové premiéře uvedeno nastudování opery Hodiny skladatele Kevina Putse, které je adaptací slavného románu Michaela Cunninghama, jež sloužil i jako předloha stejnojmenného Oscarem ověnčeného filmu. V atmosféře nadšeného očekávání se na scénu Metropolitní opery vrací sopranistka Renée Fleming. Spolu s Kelli O’Hara, rovněž sopranistkou, a mezzosopranistkou Joyce DiDonato ztvární postavy tří žen z různých dob, které bojují s vnitřními běsy a očekáváním společnosti. Naléhavé operní drama režíruje Phelim McDermott, který v Met nedávno sklidil obrovský úspěch s inscenací Achnatona od Philipa Glasse. Provedení Putsovy podmanivé hudby bude řídit Yannick Nézet-Séguin.

Nastudováno v anglickém originále a uváděno s anglickými a českými titulky.

Základní vstupné 320 Kč, zlevněné vstupné 270 Kč (senioři a studenti), abonentní vstupné 250 Kč

 

11. neděle ve 14,30 hodin

PRINC MAMÁNEK

ČR – 2022

Veselá pohádka jako ze života… Filmová pohádka Jana Budaře o princi, který musel dospět v krále. Rozmazlený princ Ludvík se musí vydat do světa, aby na své dobrodružné cestě zjistil, jak vypadá opravdový svět mimo zdi jeho přepychového zámku. V roli milující královny se před kameru vrátila představitelka legendární Arabely Jana Nagyová. Film je srdcovým projektem Jana Budaře, jenž napsal knižní předlohu, scénář, film režíruje a sám hraje i titulní roli postaršího prince. Princova průvodce na cestě hraje Ondřej Vetchý, prostořekou holku Bětu z hospody pak Veronika Khek Kubařová. V dalších rolích Boleslav Polívka, Vladimír Javorský, Martin Huba, Kateřina Antošová a Veronika Daušová.

Vstupné 120 Kč

Mládeži přístupný

 

11. neděle v 16,15 hodin

NEJVĚTŠÍ DAR

ČR – 2022

Opravdu Božská pohádka, ve které se snoubí svět starých slovanských bohů a bohyní s životem svérázných obyvatel malé valašské vísky. Bohyně zimy Morena najde způsob, jak se vyhnout tomu, aby na zem přišlo jaro. Bohyně jara Vesna musí proto spojit své síly s obyčejnými lidmi, se svými sestrami i dalšími bohy, aby země přeci jen rozkvetla, jak má a jak potřebuje. Hrají Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Boleslav Polívka, Jiří Dvořák, Petr Vančura, Radek Melša, Anna Polívková, Chantal Poullain, Pavel Nový, Petr Čtvrtníček, Martin Stránský, Radim Fiala a další.

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

11. neděle v 18 hodin

15. čtvrtek v 16,45 hodin

VÁNOČNÍ PŘÍBĚH

ČR – 2021

Komedie s hvězdným obsazením, která se odehrává během Štědrého dne. Film režisérky Ireny Pavláskové představí celou plejádu českých herců od Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse, Karla Rodena, Hynka Čermáka nebo Jiřiny Bohdalové, až po Václava Neužila, Jaroslava Plesla, Vladimíra Polívku, Jana Nedbala, Annu Fialovou, Sáru Sandevu či francouzskou hereckou legendu Pierra Richarda. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy, odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová…

Vstupné 140 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

12. pondělí v 17 hodin

CIVILIZACE – DOBRÁ ZPRÁVA O KONCI SVĚTA

ČR – 2022

Opakujeme na vaše četná přání! Jestli v současnosti stojí před vědci celého světa nějaká společná otázka, pak je to otázka udržitelnosti civilizace. Doposud každá se zjevila, rozvinula se, kulminovala a zmizela. Co se stane, pokud zkolabuje dnešní, globální civilizace? Dokumentární film Civilizace – Dobrá zpráva o konci světa vypráví o proměnách velkých civilizací a jejich podobností s tou naší současnou. Přináší výpravnou reality show našeho vlastního kolapsu. Zatím všechny předešlé společnosti zanikly. Ale proč bychom my nemohli být první, kdo chod dějin změní? Snímek režiséra Petra Horkého (Století Miroslava Zikmunda) a archeologa a egyptologa Miroslava Bárty vznikal dlouhých 7 let ve více než 30 zemích světa. Ve filmu vystupují slavná bioložka Jane Goodall, etnolog a dobrodruh Thor Heyerdahl, astronaut Eugen Cernan, lékař a mentor Deepak Chopra či vizionář a jeden z nejvýznamnějších spisovatelů žánru sci-fi Arthur C. Clarke. Svět nikdy nezůstane stejný. Jak se bude vyvíjet, je v našich rukou. Nic neskončí jinak, než jak sami budeme chtít. Otázkou je, jestli víme, co chceme…

Vstupné 120 Kč

Mládeži přístupný

 

12. pondělí v 19 hodin

14. středa v 16,45 hodin

ŠÍLENÁ NOC

VIOLENT NIGHT – USA 2022

Dejte si na něj bacha! Štědrý večer - pro partu zločinců ideální čas na přepadení nechutně bohaté rodiny a provětrání jejího sejfu. Ve svém plánu však nepočítali s velmi nepravděpodobným vousatým hrdinou, který komínem přinese dárky… Šílená noc je drsná akční komedie z dílny producentů Johna Wicka. České titulky.

Vstupné 140 Kč

Mládeži do 15 let nepřístupný

 

SPECIÁLNÍ PŘEDSTAVENÍ POUZE PRO SENIORY ZA SNÍŽENÉ VSTUPNÉ

13. úterý v 15 hodin

ZA VŠÍM HLEDEJ ŽENU

ČR – 2022

Jsou tři kamarádky. Jednu z nich vypekl charismatický starší muž, a tak se spojí, aby na něj vymysleli past, do které se postupně chytá… Ovšem osud si občas se vztahy zahrává a přináší překvapení. Osobitá vztahová komedie, která nabízí velké herecké příležitosti pro tři skvělé herečky, a také mnoho slovního i situačního humoru. V hlavních rolích Hana Vagnerová, Tereza Rychlá a Betka Staňková, v dalších rolích Marek Vašut, Marek Němec, Zlata Adamovská, Igor Orozovič, Jiří Vyorálek, Albert Čuba, Vladimír Polák, Zuzana Pillmann, Marie Viková a další. Režie Miloslav Šmídmajer.

Vstupné 60 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

ZÁZNAM BALETNÍHO PŘEDSTAVENÍ Z KRÁLOVSKÉHO BALETU V LONDÝNĚ

13. úterý v 17,30 hodin

DIAMANTOVÁ OSLAVA

Choreografie: Christopher Wheeldon, Valentino Zucchetti, Pam Tanowitz, George Balanchine, Joseph Toonga.

Oslnivý komponovaný večer Královského baletu oslaví 60. výročí Friends of Covent Garden a připomene úžasnou podporu přátel Royal Opera House v historii i současnosti.

Program ukáže šíři a rozmanitost repertoáru Královského baletu klasických, moderních i historických děl. Uvede světové premiéry krátkých baletů Pam Tanowitzové, Josepha Toongy a Valentina Zucchettiho. Poprvé v Royal Opera House bude uveden balet For Four Christophera Wheeldona a program doplní i Diamanty George Balanchina.

Vstupné 250 Kč, děti a senioři 200 Kč

 

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZAHÁJEN

14. středa v 19 hodin – 3D VERZE DABING - HFR - PŘEDPREMIÉRA FILMU

15. čtvrtek v 19 hodin – 2D VERZE TITULKY

16. pátek v 16 hodin – 2D VERZE DABING

16. pátek v 19,30 hodin – 3D VERZE DABING – HFR

17. sobota v 16 hodin – 3D VERZE DABING – HFR

17. sobota v 19,30 – 2D VERZE TITULKY

18. neděle v 16 hodin – 3D VERZE DABING – HFR

19. pondělí v 16,30 hodin – 2D VERZE DABING

20. úterý v 16 hodin – 3D VERZE DABING – HFR

21. středa v 18,30 hodin – 3D VERZE TITULKY – HFR

22. čtvrtek v 18,30 hodin - 2D VERZE DABING

AVATAR: THE WAY OF WATER

AVATAR: THE WAY OF WATER – USA 2022

Zpátky do nádherného světa Pandory ve velkolepém a strhujícím dobrodružství plném akce! Ve filmu Avatar: The Way of Water se po více jak deseti letech znovu setkáváme s Jackem Sully, Neytiri a jejich dětmi, kteří stále bojují za to, aby se udrželi v bezpečí a naživu. Hrají Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement a Kate Winslet. Režie se opět ujal tvůrce jedničky a dalších velkofilmů James Cameron.

Uvádíme v českém znění i s českými titulky, ve verzích 2D i 3D. Verze 3D uvádíme ve formátu HFR (HIGH FRAME RATE), tj. ve vysokorychlostní projekci – jde o revoluční pokrok ve zpracování filmového obrazu, které nabízí dvojnásobný počet snímků za vteřinu oproti běžnému promítaní – tj. 48 snímků za vteřinu namísto standardních 24 snímků za vteřinu. Jde o doposud nepoznanou ostrost obrazu, přirovnávanou k realitě, jak ji skutečně vidí a vnímá lidské oko.

Vstupné 2D verze 150 Kč

Vstupné 3D verze 170 Kč

Mládeži přístupný

UPOZORNĚNÍ PRO 3D PROJEKCI. Se zvyšováním kvality promítání přecházíme od listopadu na nový formát promítání 3D filmů a pro diváky dochází ke změně: Od nás již 3D brýle nedostanete, ale zakoupíte si v pokladně své vlastní v ceně 30 Kč. Ty zůstanou Vaším majetkem a budete je moci opětovně použít při dalším 3D představení. V případě ztráty, poškození nebo z důvodu, že jste je zapomněli doma, budou v pokladně kina připraveny pro Vás brýle nové za cenu 30 Kč.

 

17. sobota ve 14 hodin

NEJVĚTŠÍ DAR

ČR – 2022

Opravdu Božská pohádka, ve které se snoubí svět starých slovanských bohů a bohyní s životem svérázných obyvatel malé valašské vísky. Bohyně zimy Morena najde způsob, jak se vyhnout tomu, aby na zem přišlo jaro. Bohyně jara Vesna musí proto spojit své síly s obyčejnými lidmi, se svými sestrami i dalšími bohy, aby země přeci jen rozkvetla, jak má a jak potřebuje. Hrají Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Boleslav Polívka, Jiří Dvořák, Petr Vančura, Radek Melša, Anna Polívková, Chantal Poullain, Pavel Nový, Petr Čtvrtníček, Martin Stránský, Radim Fiala a další.

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

4. ADVENTNÍ NEDĚLE - MIMOŘÁDNÁ PŘEDPREMIÉRA POHÁDKY

18. neděle ve 14 hodin

KOCOUR V BOTÁCH: POSLEDNÍ PŘÁNÍ

PUSS IN BOOTS: THE LAST WISH – USA 2022

Do kin se vrací jeden z nejoblíbenějších hrdinů z pohádek o Shrekovi. Má ten nejroztomilejší kukuč, před alkoholem dává přednost mléku a jako šermíř je přímo geniální… Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Takové zjištění by zamávalo s mnohem odolnějším charakterem. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí kočičího útulku jako obyčejný chlupatý mazlíček. To by ovšem nesměl mít v patách drsnou Zlatovlásku a její tři drsné medvědí parťáky, kteří s ním mají nevyrovnané účty, a také tajemného Vlka, který šermuje jako ďábel… Animovaná rodinná komedie, uváděná v českém znění.

Vstupné 150 Kč

Mládeži přístupný

 

VÝSTAVA V KINĚ

20. úterý v 19,30 hodin

PISSARRO – OTEC IMPRESIONISMU

PISSARRO - FATHER OF IMPRESSIONISM – Velká Británie 2021

Dokument z cyklu Exhibition on Screen.

Bez „otce impresionismu“ Camilla Pissarra by nebylo žádné impresionistické hnutí. Pissarro se narodil v Západní Indii, vášeň v malbě ale našel až v Paříži. Později spojil skupinu umělců do nového hnutí. Jejich první výstava byla kritiky opovrhována, získali ale nové jméno – impresionisté. Následujících 40 let byl Pissarro hnací silou toho, co se dnes stalo nejpopulárnějším uměleckým hnutím všech dob. Tým Exhibition on Screen získal přístup do Ashmoleova muzea (nejstaršího muzea ve Velké Británii), kde se nachází rozsáhlá sbírka Pissarrova umění. Film tak nabízí jedinečný pohled na biografii, tvorbu a důležitý přínos tohoto velkého umělce. České titulky.

Vstupné 150 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

21. středa v 16,30 hodin

25. neděle v 18 hodin

VÁNOČNÍ PŘÍBĚH

ČR – 2021

Komedie s hvězdným obsazením, která se odehrává během Štědrého dne. Film režisérky Ireny Pavláskové představí celou plejádu českých herců od Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse, Karla Rodena, Hynka Čermáka nebo Jiřiny Bohdalové, až po Václava Neužila, Jaroslava Plesla, Vladimíra Polívku, Jana Nedbala, Annu Fialovou, Sáru Sandevu či francouzskou hereckou legendu Pierra Richarda. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy, odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová…

Vstupné 140 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

22. čtvrtek v 16 hodin

PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE 2

ČR – 2022

Volné pokračování úspěšné pohádkové fantasy komedie. Mladá alchymistka Amélie (Eliška Křenková) získává zakázanou kouzelnou moc: dokáže částečně ovlivňovat tok času. Zneužívání nových schopností ji však rozštěpí v čase a Amélie ze současnosti se tak setkává s Amélií z minulosti, která ji od té chvíle provází na každém kroku. Z dávno zapomenutých temnot času navíc povstává nová hrozba, alchymista nazývaný Pán run (Ján Jackuliak), jenž touží získat vládu nad veškerou magií v Oberonu. Aby se mu to podařilo, musí Amélii připravit o vládu nad časem. Amélie se spolu se svými nerozlučnými přáteli princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princem Janem z Calderonu (Marek Lambora) vydává do kouzelného města jménem Ayra, kde sídlí Společenstvo alchymistů, které se zapřísáhlo magii ochránit. Po jejich boku se Amélie musí postavit nejen dosud nejmocnějšímu protivníkovi, ale také svojí vlastní touze po zakázané moci.

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný