KONCERT V KINĚ
ZÁZNAM KONCERTU RAMMSTEIN: PARIS

Koncertní film RAMMSTEIN: PARIS zachycuje vystoupení legendární kapely v pařížské aréně Bercy v roce 2012. Režie filmu se ujal renomovaný švédský hudebník a tvůrce videoklipů Jonas Åkerlund. Nositel tří cen Grammy a spolupracovník Rolling Stones, U2, Madonny, Paula McCartneyho či Metallicy strávil na jeho tvorbě více než rok a výsledkem je unikátní hostina pro smysly, které se již nyní přezdívá „kandidát na nejlepší koncertní film všech dob.“

 

 

ČTVRTEK
23. března 2017 v 19,15 hodin

 

 

koncertní film, Německo 2017

režie: Jonas Åkerlund

v původním znění bez titulků

délka: 98 min

přístupnost 15+

 

více na http://www.rammstein-paris.co.uk/

 

Lepší než být na koncertě
„Koncertní filmy jsou vždy velkou výzvou,” říká režisér Jonas Åkerlund. „Je to, jako kdybyste chtěli natočit ohňostroj. Snažíte se zprostředkovat energii, která na místě vládne a využít jakýchkoli triků, aby zážitek následně zapůsobil na diváky stejně jako na návštěvníky koncertu.” A zdá se, že mu to vyšlo. Výsledkem jeho snahy je vizuální hostina jménem RAMMSTEIN: PARIS. Film, který je dokonalým spojením výjimečné hudební show, ze které vzlíná benzinový opar, a řemeslně skvělé filmařiny.
„Natáčeli jsme dva večery v Bercy Aréně v Paříži a měli jsme 30 kamer, což nám umožnilo filmovat z 60 různých úhlů. To dá dohromady velkou spoustu materiálu. Show trvá dvě hodiny a dvacet minut a já ji stříhám se stejnou precizností, jako bych stříhal 3minutový hudební klip. Trvalo nám rok, než jsme se tím materiálem prokousali,” dodává Åkerlund.
Mluví-li Jonas Åkerlund o videoklipech, rozhodně má o čem. Proslavil se už v roce 1997 ostrým videem ke skladbě „Smack My Bitch Up“ kapely Prodigy. Mezi další jeho diskutovaná díla patří kontroverzní pornografický klip k písni „Pussy“ Rammsteinů nebo videoklip k singlu „Telephone“ Lady Gaga. Za videoklip k Madonnině písni „Ray of Light“ získal v 90. letech ocenění Grammy.

Světově proslulí východoněmečtí rodáci
Kapela Rammstein, dodnes nedotknutá původní sestava šesti rodáků z východního Německa, hraje už od roku 1994. Během několika málo let se stala jedním z nejvýraznějších jmen světové hudební scény. Prodeje jejich alb a DVD stoupají do milionových čísel a jejich turné se vyprodávají v rekordních časech – v rámci letošního turné odehrají v květnu v pražském Edenu dva koncerty a oba jsou již několik týdnů beznadějně vyprodané. Fanouškům, kterým se nepodařilo ukořistit lístek, se tak nyní naskýtá příležitost vidět legendární kapelu na velkém plátně.