Počátky alternativních programů v kině Vesmír v Náchodě se datují do roku 2010. Za dvacetčtyři let jsme našim divákům nabídli více jak 900 programů, z toho téměř 260 satelitních přenosů...
Přenosy či záznamy oper z Metropolitní opery v New Yorku, baletů z Royal Opera Hause v Londýně, koncerty z Berlínské filharmonie či divadla z londýnských scén - to už je naprostá samozřejmost. K nim postupně přibyly další koncerty rockové či vážné hudby, komentované prohlídky světových výstav, hudební dokumenty a mnoho dalších zajímavých projektů...
Na tomto místě Vás chceme seznamovat s připravovanými programy, tak, jak je budeme postupně nasazovat do našeho programu. Některé zde najdete s velkým časovým předstihem, o jiných se v naší nabídce dozvíte téměř na poslední chvíli. Proto náš alternativní program budeme velmi často aktualizovat...

 


 

7. února 2024 ve 20 hodin             TADY VARY 23/24 V KINĚ
ŽELEZNÍ BRATŘI

Cyklus 10 předpremiérových projekcí od října 2023 do června 2024

Skutečný příběh nerozlučných bratrů Von Erichových, kteří se na počátku 80. let 20. století zapsali do historie profesionálního wrestlingu. Srdcervoucí příběh o píli, dřině a bratrské lásce inspirovaný skutečnými událostmi. V rolích wrestlerských legend z rodiny Von Erichů září Zac Efron, Jeremy Allen White a Harris Dickinson. Režie Sean Durkin. České titulky.

Předprodej vstupenek od 1.10.2023

 


 

27. února 2024 v 19 hodin             DIVADLO V KINĚ
MANŽELSKÁ HISTORIE

Záznam Divadelního spolku Jedl z Divadla Rokoko v Praze

Zábavný kabaret o pekelném partnerském soužití. Jeden geniální autor, jedna špatná herečka, jedna dobrá herečka… Groteskní opereta inspirovaná životními i tvůrčími peripetiemi slavného švédského spisovatele a dramatika Augusta Strindberga, světově proslulého “nepřítele žen”… JEDL nabízí velice zábavný, ale sžíravý pohled na jeho manželství se Siri von Essen. Záznam jedinečné inscenace jednoho z nejoceňovanějších českých souborů pro Dramox Originals natočil uznávaný režisér Robert Sedláček. I představení se pyšní zvučnými jmény. Režiséra Jana Nebeského a herce Davida Prachaře a Lucii Trmíkovou doplňuje talentovaná Anna Fialová. Živě představení doprovází slavný jazzový pianista Emil Viklický. Oceněno Cenou divadelní kritiky 2021 za nejlepší mužský herecký výkon, hudbu i divadlo roku.

Předprodej vstupenek od 1.2.2024

 


 

29. února 2024 v 15 hodin             DIVADLO V KINĚ
HURVÍNKOVA NEBESÍČKA

Záznam divadelního představení z Divadla Spejbla a Hurvínka v Praze

outková pohádka pro děti i dospělé. Co se stane, když se Hurvínek rozhodne naučit svého psího kamaráda Žeryka mluvit lidskou řečí? Spolu s Máničkou se všichni tři ocitnou v podivuhodném domě zvaném Nebesíčka, který se tu a tam zjevuje na Malé Straně. Seznámí se se svérázným znalcem zvířat doktorem Kytlem, s jeho kocourem Petrklíčem a hubatou kavkou Francim a také podivnou skříní Kostitřaskou. Jak dopadlo jejich dobrodružství, se dozvíte v loutkové pohádce Divadla Spejbla a Hurvínka.

Předprodej vstupenek od 12.2.2024

 


 

9. března 2024 v 17,50 hodin        OPERA V KINĚ
Giuseppe Verdi:
SÍLA OSUDU

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Yannick Nézet-Séguin bude řídit orchestr Metropolitní opery ve Verdiho Síle osudu s hvězdnou sopranistkou Lise Davidsen, která v Met po sérii nedávných úspěchů opět debutuje v nové roli, tentokrát jako šlechetná Leonora. Nového nastudování Síly osudu po téměř třiceti letech se v Met zhostí režisér Mariusz Treliński, který děj vnímá jako příběh ze současnosti. Po boku Lise Davidsen vystoupí tenorista Brian Jagde jako Don Alvaro, barytonista Igor Golovatěnko jako Don Carlo, mezzosopranistka Judit Kutasi v roli Preziosilly, basbarytonista Patrick Carfizzi v roli Bratra Melitoneho a basista Soloman Howard ztvární nejen Leonořina otce, ale také Otce Guardiana.
Nastudováno v italském originále a uváděno s anglickými a českými titulky.

Předprodej vstupenek od 1.10.2023

 


 

13. března 2024 ve 20 hodin         TADY VARY 23/24 V KINĚ
PANENKY NA ÚTĚKU

Cyklus 10 předpremiérových projekcí od října 2023 do června 2024

... příběh holek, které sjely z cesty. Dvě holky, které potřebují změnu, a banda gangsterů, která potřebuje kufr, jenž se nedopatřením dostal těm dvěma do rukou. To jsou aktéři hříšné komedie Panenky na útěku oscarového režiséra a scenáristy Ethana Coena. České titulky.

Předprodej vstupenek od 1.10.2023

 


 

23. března 2024 v 17,45 hodin      OPERA V KINĚ
Charles Gounod:
ROMEO A JULIE

Satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

Dvě pěvecké hvězdy na vrcholu svých sil – sopranistka Nadine Sierra a tenorista Benjamin Bernheim – ztvární osudové milence v Gounodově operní adaptaci Shakespearovy tragédie. Yannick Nézet-Séguin bude řídit pěvce, sbor a orchestr v jednom z nejromantičtějších titulů operního repertoáru. V režii Bartletta Shera dále vystoupí barytonista Will Liverman a tenorista Frederick Ballentine jako zapřisáhlí nepřátelé Merkucio s Tybaltem, mezzosopranistku Samanthu Hankey uslyšíme v roli rošťáckého pážete Stefana a basbarytonista Alfred Walker ztvární Otce Lorenza.
Nastudováno ve francouzském originále a uváděno s anglickými a českými titulky.

Předprodej vstupenek od 1.10.2023

 


 

24. března 2024 v 15,45 hodin             BALET V KINĚ
MANON

Záznam baletního představení z Královského baletu v Londýně

Hudba: Jules Massenet, choreografie: Kenneth MacMillan, dirigent: Koen Kessels

Rozpolcená mezi svou touhou po životě plném bohatství a oddaností ke své skutečné lásce zaplatí rozmarná Manon cenu nejvyšší. Kenneth MacMillan přináší ostrý vhled do lidské psychologie a mistrovskou narativní choreografii ve vášnivých duetech ústřední dvojice. Hrdinčina snaha uniknout chudobě dělá z Manon jeden z nejdramatičtějších a nejničivějších baletů v repertoáru. Inscenace je v této sezóně uváděna u příležitosti jejího 50. výročí od premiéry. V roli Manon Natalia Osipova.

Předprodej vstupenek od 1.3.2024