PŘIPRAVUJEME PRO VÁS - MŮŽETE SE TĚŠIT...

 

 

 

od 1. května 2024

KASKADÉR

The Fall Guy – USA 2024

Je zvyklý padat z výšek, bourat v autě, hořet a dostávat pořádně nařezáno. Existují ale situace, které ani otřískaný kaskadér nezvládne... David Leitch, bývalý kaskadér a režisér hitu Bullet Train, natočil akčními kousky nadupanou komedii s Ryanem Goslingem a Emily Blunt. Uvádíme v českém znění i s českými titulky.

 

 

 

 

od 2. května 2024

TAROT

Tarot – USA 2024

Tvůj osud je v kartách! Když skupina přátel neuváženě poruší nejzásadnější pravidlo tarotů, které vykladačům zapovídá použití balíčku jiného vykladače, přivolají na sebe nevědomky hněv nepředstavitelného zla, které bylo v prokletém balíčku karet uvězněno. Jeden po druhém jsou tak nuceni čelit svému osudu a stávají se nedobrovolnými účastníky smrtící hry ve snaze uniknout věštbě, kterou jim taroty předpověděly… Napínavý horor, uváděný s českými titulky.

 

 

 

 

od 3. května 2024

DJANGO

ČR - 2024

Životní příběh Petra Jandy a skupiny Olympic. Frontman skupiny Olympic Petr Janda, zpěvák, skladatel a kytarista, jedna z největších legend v historii české populární hudby, oslavil v květnu 2022 osmdesáté narozeniny a koncem téhož roku šedesáté výročí kapely Olympic. V rámci dvojitého jubilea vznikl celovečerní dokumentární film o mimořádném muzikantovi a otci čtyř dcer. Režisérka Olga Malířová Špátová (mj. dokument Karel) vytvořila poutavý příběh o lásce k hudbě, o posedlosti a zápalu, o skládání a hraní. O krásách a trápení, které přináší tvorba a muzikantský život…

 

 

 

 

od 6. května 2024

MEDVÍDEK PÚ: KREV A MED II

Winnie-the-Pooh: Blood and Honey 2 – USA 2024

Medvídek Pú a Prasátko jsou zpět a tentokrát se k jejich pomstě přidávají i Tygr a Sova! Od masakru ve Stokorcovém lese uplynulo pět měsíců. Kryštůfek Robin navštěvuje psychologa a snaží se vyrovnat s hrůznými událostmi. Mezitím pátrací tým marně pátrá po domnělých příšerách v lese a nic nenachází, takže Kryštůfkovi Robinovi už nikdo moc nevěří. Psycholog se během terapeutických sezení snaží vyvolat vzpomínky z dětství, kdy si Kryštůfek Robin vzpomene na své páté narozeniny, což je výchozím bodem pomsty zvířat. Horor pro diváky pevných nervů. České titulky.

 

 

9. května 2024

MALBY MODERNÍCH ZAHRAD – MONET AŽ MATISSE

Painting the Modern Garden. Monet to Matisse – Velká Británie 2016

Pro mnoho velkých umělců představovaly zahrady vhodný motiv k vyjádření barev, světla a atmosféry. Claude Monet je možná nejslavnějším malířem zahrad, ale i další velikáni jako Van Gogh, Pissarro, Matisse nebo Sargent jim věnovali zvláštní pozornost. Umění nejen těchto světoznámých malířů obsáhla v roce 2016 unikátní výstava „Painting the Modern Garden“ v Royal Academy of Arts v Londýně. Tento film podniká magickou cestu přímo z londýnské galerie do zahrad v Giverny, Seebüllu a na další úchvatná místa, která si umělci oblíbili. Společně zjistíte, jak umělci z počátku 20. století stylizovali a upravovali své vlastní zahrady k prozkoumání soudobých utopických myšlenek a motivů barev a forem. Monet říkal: „Kromě malování a zahradničení nejsem v ničem dobrý...“ České titulky.

 

 

 

 

od 9. května 2024

KRÁLOVSTVÍ PLANETA OPIC

Kingdom of the Planet of the Apes – USA 2024

Nikdo nepřekazí vládu… Režisér Wes Ball přichází s čerstvým a strhujícím příběhem z Planety opic, který se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Cézara. V té době jsou opice na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Zatímco nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí a učinit náročná rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí. Dobrodružné akční sci-fi, uváděné s českými titulky.

 

 

 

 

10. května 2024

JEDNA NOC

ČR - 2024

A co byste pro lásku udělali vy? Mají jedinou šanci – odrazit se ode dna. Ve vztahu už zažili leccos, ale navzdory tomu jsou pořád spolu. Jenže to, co se stane jedné noci, bude možná dosud nejtěžší zkouškou jejich společného života. Kam až jsou ochotni zajít? Odvážná lovestory od autora tragikomedie Spolu Davida Laňky, který i tentokrát otevírá téma, o němž se příliš nemluví. Ale mělo by! Na sexuálních livechatech jsou totiž možná i vaši blízcí.

 

 

 

 

12. května + od 18. května 2024

GARFIELD VE FILMU

The Garfield Movie – USA 2024

Světoznámý kocour Garfield, který nesnáší pondělky, miluje lasagne a nejraději by prospal život uvnitř v pohodlí, se vydá ven do nepohody na velké dobrodružství! Po nečekaném návratu jeho dlouho pohřešovaného otce Vica se Garfield a jeho psí kamarád Odie musí zříci spokojeného života v suchu a pomoci Vicovi provést jednu velice riskantní loupež… Animovaná dobrodružná rodinná komedie, uváděná v českém znění.

 

 

 

 

13. května 2024

SLONÍ MUŽ

The Elephant Man – USA/Velká Británie 1980/2024

Slavný film režiséra Davida Lynche, na motivy skutečných událostí, obdržel osm nominací na Oscara, získal skvělé ohlasy u diváků i kritiků a celospolečensky poukázal na předpojatost vůči odlišným lidem… Mladý lékař Frederick Treves (Anthony Hopkins) nachází v kabaretním cirkusu viktoriánského Londýna tělesně silně deformovaného muže. Jmenuje se John Merrick (John Hurt) a je předurčen k degradovanému životu jako cirkusová atrakce. Treves v něm přes jeho děsivý handicap vidí inteligentního a citlivého člověka. Ačkoliv Merricka vyléčit nelze, pokouší se jej Treves zachránit z bídy a dopřát mu plnohodnotný a důstojný život… České titulky.

 

 

 

14. května 2024

SPOLEČNĚ SAMI

ČR - 2024

Čerstvě vystudovaný učitel Petr Jílek dostává příležitost učit na soukromém gymnáziu, který vlastní matka jeho přítelkyně. Jeho idealizovaná představa o výuce mladých studentů brzy narazí na tvrdou realitu: Je překvapen současnou smutnou generací, problémy, se kterými se musí mladí lidé v dnešní době vypořádat i s jejich přístupem ke studiu… Hrají Natálie Grossová, Zlata Adamovská, Jakub Moulis, Miroslav Šimůnek, Ladislav Ondřej, Jindřich Žampa, Štěpán Tuček, Alexandra Bucki, Markéta Hrubešová, Lukáš Langmajer, Denisa Pfauserová, Ivan Vyskočil, Dana Syslová, Lubomír Nymburský, Martin Dejdar, Petra Molnárová, Hana Čížková, Jana Krausová, Dominika Býmová, Dominika Hrazdílková, Tomáš Magnusek, Zdeněk Godla a Yvetta Kornová. Předpremiéra filmu za účasti tvůrců filmu.

 

 

 

16. května 2024

BOSS BABIŠ

ZÁZNAM DIVADELNÍHO PŘEDSTAVENÍ Z DIVADLA REPUBLIKA Z ROCK CAFÉ V PRAZE.

Úspěšná politická satira. Je Andrej mafián, nebo oběť? Největší polistopadový podvodník, který zdecimoval tuto zemi, nebo jsme všichni letadlo? Na tyto otázky se s nadhledem a humorem snaží najít odpovědi herci a herečky Divadla Republika v satirickém kabaretu. Sledujte divadelní dramatizaci jedné z nejprodávanějších knih investigativního novináře Jaroslava Kmenty.

 

 

 

od 17. května 2024

BACK TO BLACK

Back to Black – USA/Velká Británie 2024

Její hudba. Její život. Její odkaz… Byla zjevením a jedním z největších pěveckých talentů 21. století. Mohla dokázat neuvěřitelné věci. Ale nestihla to. Prožijete krátký, ale o to intenzívnější životní příběh Amy Winehouse. Marisa Abela v hlavní roli hudebního životopisného filmu, uváděného s českými titulky.

 

 

od 19. května 2024

CIZINCI: KAPITOLA 1

The Strangers: Chapter 1 – USA 2024

První díl hororové trilogie od studia, které přineslo sérii SAW. O mladém páru, který cestuje napříč zemí, aby spolu začal nový život. Cestou se jim porouchá auto a jsou nuceni strávit noc v odlehlé chatce v lese, kde se stávají kořistí tajemné skupiny maskovaných cizinců… Režisér Renny Harlin (Cliffhanger, Smrtonosná past 2, Noční můra v Elm Street 4, Vymítač: Počátek) představuje novou hororovou trilogii, která vychází ze snímku Oni, inspirovaného skutečným příběhem. Hlavní hrdinka se stane obětí bez jakékoliv zjevné příčiny, nejspíš proto, že byla ve špatný čas na špatném místě. Jak se s tím vypořádá a kdo jsou ti maskovaní cizinci a jaká je jejich motivace, to nám postupně odhalí tato napínavá hororová série. České titulky.

 

 

20. května 2024

ZAKÁZANÁ TOUHA

Heaven in Hell – Polsko 2023

Příběh vášně, který se nikdy neměl stát… Smí se zralá žena bláznivě zamilovat a vrhnout se do víru vášně? Může atraktivní mladý muž hledat něhu a blízkost, která mu tak chyběla, u ženy staršího věku? Ona je úspěšná žena s vybudovanou kariérou a postavením, matka dospělé dcery. On je pohledný mladý muž, který žije naplno a nechce promarnit ani chvíli. Osud je spojil a zapletl do vášnivého vztahu provázeného mnoha nástrahami. Zakázaná touha je další z filmů od tvůrců celosvětového hitu 365 dní. Polský film 365 dní je stokrát lechtivější než 50 odstínů šedi. Oba filmy jsou nabité erotickými scénami a hlavní hrdina Simone Susinna je hvězdou Instagramu s více jak 3,5 milionů sledovatelů. České znění.

 

21. května 2024

NESMRTELNÍ – ZÁZRAKY EGYPTSKÉHO MUZEA

Uomini e Dei: Le meraviglie del Museo Egizio - Itálie 2024

Oscarem oceněný britský herec Jeremy Irons zve diváky na fascinující cestu po sbírkách Egyptského muzea v italském Turíně. Dokument ukazuje v nevídaných detailech vybrané exponáty z Egyptského muzea v Turíně – nejstaršího egyptologického muzea na světě, založeného v roce 1824, jehož sbírka v současnosti obsahuje přes 30 tisíc předmětů. Sfingy, kolosální sochy, drobné amulety a sarkofágy vyprávějí příběh téměř 4000 let staré historie a připomínají ty nejvýznamnější objevy, které nám dodnes pomáhají poodkrývat život a rituály starověkého Egypta. Snímek představuje nejenom krásy turínského muzea, ale společně s odborníky nahlédneme i do muzea v Káhiře, Berlíně a Londýně. I tam se totiž nachází největší egyptské poklady, maska faraona Tutanchamona, Rosettská deska nebo busta královny Nefertiti, jejíž tajemná krása fascinuje dodnes. České titulky.

 

 

 

22. května 2024

PRISCILLA

Priscilla - USA 2023

TADY VARY 9 - Cyklus 10 předpremiérových projekcí od října 2023 do června 2024.

V roce 1959 potkává čtrnáctiletá Priscilla Beaulieu (Cailee Spaeny) na vojenské základně o deset let staršího Elvise Presleyho (Jacob Elordi). Jejich setkání je osudové. Po boku krále rock’n’rollu na ni čeká život plný pozlátka a večírků, ale i hádek a citové manipulace. Držitelka Oscara Sofia Coppola (Ztraceno v překladu) představuje odvrácenou tvář popové ikony ve stylovém portrétu jednoho z největších milostných příběhů dvacátého století. České titulky.

 

 

 

od 22. května 2024

FURIOSA: SÁGA ŠÍLENÉHO MAXE

Furiosa: A Mad Max Saga – USA 2024

Zběsilost se zrodila… Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. Dobrodružný akční sci – fi film, uváděný v českém znění i s českými titulky.

 

 

od 26. května 2024

HAVĚŤ

Vermines – Francie/USA 2024

Obyvatelé zchátralého bytového domu musí bojovat proti armádě smrtících, rychle se rozmnožujících pavouků. Osamělému šmelináři Kalebovi táhne na třicet, pořádná práce nikde a do toho se po smrti matky hádá se svou sestrou o dědictví. Je vášnivým milovníkem exotických zvířat, a tak jednoho dne přitáhne do svého pokoje plného zářivých vivárií pavouka, jenže ten mu nešťastnou náhodou uteče. Předměstí se záhy ocitne v chaosu, když se smrtelně nebezpeční tvorové začnou nevídanou rychlostí rozmnožovat. Obyvatelé činžáku, v němž je nařízena karanténa, jsou nuceni žít v izolaci s dravými monstry, která se přímou úměrou zvětšují a zvětšují… Díky úžasným efektům a příběhu jde o nejlepší pavoučí horor posledních let, který nadchl diváky i recenzenty. Uvádíme v českém znění.

 

 

28. května 2024

CHIMÉRA

La chimera – Itálie 2023

Lovci pokladů, vykradači hrobů a komedianti. To jsou členové party „Tombaroli”. Jeden z nich, Arthur ale vyniká zvláštním darem – schopností najít místa, kde jsou ukryty staré etruské poklady. Zatímco on sám urputně hledá ztracenou lásku, ostatní přátelé využívají jeho jedinečný talent k dosažení bohatství. Hon za chimérami je však dovede až na hranici mezi živými a mrtvými světy. Režisérka Alice Rohrwacher přináší ve svém nezaměnitelném stylu magický snímek zasazený do prosluněných italských scenérií. V hlavních rolích Isabella Rossellini, Josh O'Connor, Alba Rohrwacher. České titulky.

 

 

od 31. května 2024

IMAGINÁRNÍ PŘÁTELÉ

IF – USA 2024

Příběh, který uvidíte…, až uvěříte! Dobrodružný příběh o dívce Bee s mimořádnými schopnostmi a srdcem na pravém místě. Režisér John Krasinski natočil rodinný film, který hledá odpověď na otázku: „Kam se poděli fiktivní hrdinové našeho dětství a co právě dělají?“ Fiktivními hrdiny filmu jsou právě ti imaginární přátelé, jimž už jejich dětští parťáci dospěli a zapomněli na ně. A právě Bea, která je díky své unikátní schopnosti všechny vidí, se těmhle „sirotkům“ rozhodne najít nové kamarády. Pomáhá jí v tom trochu podivínský soused, jenž má stejný dar. Improvizovaná seznamka pro imaginární přátele se záhy promění v dobrodružnou výpravu do světa naplněného bezbřehou fantazií, kde se může stát opravdu cokoliv. České znění.

 

 

od 1. června 2024

PRINCEZNA NA HRÁŠKU

ČR/Kanada 2024

Bylo nebylo, v daleké Francii žila princezna Agnès de Sully de Montana Bleue. Nikdo by přitom nehádal, že se doopravdy jmenuje Anežka a narodila se v Čechách. Náhle se ale musí kvůli velkému nebezpečí do rodné země vrátit a o urozeném původu přesvědčit nejen svého vyvoleného, ale hlavně Hraběnku. A stejně jako v původní pohádce ji čeká mimořádně tvrdá zkouška… Hrají Jasmína Houf, Dagmar Havlová, Martina Adamcová, Pavel Kříž, Ladislav Korbel, David Šír, Lucie Vondráčková, Zuzana Velichová, Simonetta Hladká, Lenka Šourková, Jiří Kadet, Milan Ečněv. Režie Martina Adamcová.