PŘIPRAVUJEME PRO VÁS - MŮŽETE SE TĚŠIT...

 

 

od 1. února 2024

JEDEN ŽIVOT

One Life – Velká Británie 2023

„Kdo zachrání jeden život, zachrání celý svět“. Britský životopisný film o britském humanitárním pracovníkovi Nicholasi Wintonovi. Hlavní role ve filmu ztvárnili Anthony Hopkins a Johnny Flynn. Film sleduje Wintona, který se ohlíží za svou minulostí, kdy pomáhal skupinám židovských dětí v Němci okupovaném Československu, aby se mohly ukrýt a uprchnout v letech 1938-39, těsně před začátkem druhé světové války. Ve vedlejších rolích se dále objevují Lena Olin, Romola Garai, Alex Sharp, Jonathan Pryce a Helena Bonham Carter. Historické životopisné drama, uváděné s českými titulky.

 

od 2. února 2024

NEROZLUČNÁ DVOJKA

The Inseparables – Francie 2023

Když ve starém divadle v Central Parku zhasnou světla, teprve pak všechny loutky doopravdy ožívají. Mezi nimi i dobrácký rytíř Don, kterého už nebaví pořád dokola hrát blázna. Jednoho dne sebere odvahu žít svůj vlastní život a vydává se objevit velký svět. V parku mu náhodou zkříží cestu DJ Doggy Dog, opuštěný plyšák, který se chce stát rapperskou hvězdou. To, že je Doggie tak trochu strašpytel, který neustále opakuje předem nahrané fráze, přece nemůže být překážkou... A na dva čerstvé kamarády čeká za branami parku mnohem větší dobrodružství, než o jakém kdy snili! Od scenáristů Toy Story: Příběh hraček přichází napínavý rodinný příběh o tom, že přátelství je tím největším dobrodružstvím v životě a i ty nejmenší postavy mohou hrát hrdinské role. Animovaná dobrodružná komedie, uváděná v českém znění.

 

 

 

od 2. února 2024

ARGYLLE: TAJNÝ AGENT

Argylle – USA 2024

Velmistr špionáže pravdu říct nedokáže… Autoři špionážních thrillerů by si měli dávat pozor, aby se jejich zápletky nezačaly nebezpečně podobat realitě. Může se jim totiž stát, že po nich půjdou skuteční tajní agenti. Matthew Vaughn, tvůrce úspěšné série Kingsman, přichází s další akční jízdou plnou zvratů, překvapení a neodolatelného humoru. České titulky.

 

 

4. února + od 8. února 2024

FRANTA MIMOZEMŠŤAN

ČR - 2024

Jsme ve vesmíru sami? Co když se mezi námi náhodou ocitnou mimozemšťani? Rudolf Havlík, režisér divácky úspěšných komedií Po čem muži touží 1 a 2 a Ostrov, v nové komedii vysílá hrdiny z malé moravské obce do pátrání po jedné záhadě! A místní se rozhodnou přijít záhadě na kloub. Po svém! V hlavních rolích filmu, o nechtěném přistání mimozemšťana v jedné moravské vesnici, se představí nesmírně a vesmírně komediální herci Jakub Prachař, Tereza Ramba, Jiří Langmajer, Filip Březina, Kateřina Marie Fialová, Leoš Noha, Vasil Fridrich, Petr Vančura, Petra Hřebíčková, Oldřich Navrátil, Jan Teplý ml., Pavel Kikinčuk nebo Erika Stárková. 4.2.2024 FILMOVÉ PŘEDSTAVENÍ ZA ÚČASTI DELEGACE TVŮRCŮ.

 

 

7. února 2024

ŽELEZNÍ BRATŘI

The Iron Claw - USA 2023

TADY VARY 6 - Cyklus 10 předpremiérových projekcí od října 2023 do června 2024.

Skutečný příběh nerozlučných bratrů Von Erichových, kteří se na počátku 80. let 20. století zapsali do historie profesionálního wrestlingu. Srdcervoucí příběh o píli, dřině a bratrské lásce inspirovaný skutečnými událostmi. V rolích wrestlerských legend z rodiny Von Erichů září Zac Efron, Jeremy Allen White a Harris Dickinson. Režie Sean Durkin. České titulky.

 

 

8. února 2024

MAMACRUZ

Mamacruz – Španělsko 2023

Stačí jedno náhodné kliknutí, které zažehne nečekanou vášeň… Oddaná katolička Cruz prožila celý život podle pravidel, která jí vnutila rigidní španělská společnost. Denně chodí do kostela, uzavírá své tělo do korzetu, stará se o svého nemluvného manžela, pečuje o vnučku a strachuje se o dceru, která se snaží prosadit ve Vídni jako tanečnice. Stačí ale jeden náhodný klik na internetu a její život nabere úplně nový směr. Pornostránky, které zpočátku zděšeně ukrývá pod polštář, jsou začátkem cesty ke svobodě – těla, emocí, myšlení. Laskavý, humorný a okouzlující příběh, který diváci loňské Letní filmové školy v hlasování vybrali jako svého vítěze. České titulky.

 

 

10. února 2024

NOEMOVA ARCHA

Noah´s Ark – Brazílie 2023

Zjistěte, co se dělo v podpalubí nejbájnější lodi na světě! Jak je všem známo, na Noemovu archu mohl pouze jeden sameček a jedna samička každého druhu. Ale co když se o této tajné události dozvědí dva myšáci a ani jeden z nich se nehodlá vzdát svého místa? Vini a Tito jsou nerozluční parťáci, hudebníci do nepohody, kteří nemají v plánu se utopit. S pomocí důvtipného švába a velkého množství štěstí se snad nesmělému básníkovi Vinimu a okouzlujícímu kytaristovi Titovi podaří na Archu dostat a společně se prosadit mezi zvířátky všech velikostí a tvarů. Dokáží tito dva koumáci svou hudbou zlepšit náladu na lodi, na níž musí všichni společně přežít čtyřicet dní a čtyřicet nocí? Animovaný rodinný film, uváděný v českém znění.

 

 

11. února + od 17. února 2024

KOČKA A PES: ŠÍLENÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Chien et chat – Francie 2024

Nejchlupatější zábava roku! Rozmazlená kočičí celebrita a psí podvraťák z ulice vytvoří nejvíc nepravděpodobnou dvojici, která se spolu ocitne v divočině bez svých páníčků a musí najít cestu domů. Příroda je ale strašně nepohodlná, jsou v ní otravná zvířata, co je chtějí sežrat, a navíc mají v patách policajta, který je chce chytit. Bláznivá francouzská hraná komedie pro celou rodinu, která kombinuje roztomilé zvířecí hrdiny, humor a akci a ve které budou chlupy jenom lítat. České znění.

 

13. února 2024

PIANISTA

The Pianist – Francie/Polsko/Německo/Nizozemsko 2002/2023

Oscarový Pianista režiséra Romana Polanského, v nové, digitálně restaurované 4K verzi. Polsko je v srpnu 1939 bez jakéhokoliv varování napadeno německými vojsky. Život mladého, mimořádně talentovaného a úspěšného pianisty židovského původu Wladyslawa Szpilmana (Adrien Brody) se tak změní k nepoznání. Jeho rodina je donucena po obsazení Varšavy postupně přijímat tvrdé a ponižující restrikce zaměřené proti židovské komunitě. Jsou přestěhováni do uzavřeného areálu obehnaného vysokými zdmi – na místo, které brzy vstoupí do dějin jako Varšavské ghetto. S postupujícím časem začínají transporty do koncentračních táborů, jimž se nevyhne ani Szpilmanova rodina. Wladyslaw se na poslední chvíli zachrání a s pomocí přátel se dostane za zeď, kde prožívá v opuštěném bytě hrůzy celé války. České titulky.

 

 

od 14. února 2024

MADAM WEB

Madame Web – USA 2024

„Mezitím v paralelním světě… aneb její pavučina je všechny spojuje…“ Film Studia Marvel Madam Web je svěží variací na zaběhnutý žánr. Vypráví o původu jedné z nejzáhadnějších hrdinek vydavatelství Marvel. V napínavém thrilleru uvidíte Dakotu Johnsonovou jako Cassandru Webbovou, zdravotnici z Manhattanu, která zjišťuje, že možná vidí do budoucnosti. Tváří tvář tajemstvím minulosti naváže Cassandra přátelství se třemi mladými ženami, které čeká slavná budoucnost, pokud ovšem přežijí smrtonosnou přítomnost. Dakota Johnson v akčním dobrodružném sci – fi, uváděném v českém znění i s českými titulky.

 

 

 

od 15. února 2024

BOB MARLEY: ONE LOVE

Bob Marley: One Love – USA 2024

Nejdřív změnil hudbu, potom změnil svět… Nejzajímavější část života jedné z největších muzikantských ikon 20, století, oslavující muže, který miloval svobodu, Jamajku a hlavně hudební styl reggae. Hudební drama uváděné s českými titulky.

 

 

od 16. února 2024

SUCHO

ČR/Německo/SR – 2024

Velké příběhy obyčejných lidí. Dva sousedské vesnické klany a dva různé přístupy k životu. Co se ale stane, když do napjatých vztahů dvou dominantních otců zasáhne láska vlastních dětí? A právě šance na změnu vyostřených vztahů přichází s prvními projevy lásky mezi jejich dospívajícími potomky… V rolích otců Martin Pechlát a Marel Daniel, v dalších rolích Bolek Polívka, Magdaléna Borová, Tomáš Sean Pšenička, Dorota Šlajerová, Judit Pecháček, Gabriela Míčová, Marie Ludvíková a Luboš Veselý. Režie (držitel mnoha Českých lvů a řady zahraničních cen) Bohdan Sláma.

 

16. února + od 22. února 2024

MATKA V TRAPU

ČR – 2024

I ta nejlepší máma někdy potřebuje pauzu… Všechno zvládne,  a proto na ni ostatní spoléhají. Jenže… Najednou má pocit, že se jí život hroutí pod rukama a už to prostě nedává. Má chuť od všeho utéct, získat oddechový čas, aby promyslela, jak dát věci zase do pořádku. Kde najít kamarádku, která by jí uvařila meduňkový čaj, poslouchala a na nic se neptala? Je to šťastná náhoda nebo osud, že v téhle chvíli potkává kamarádku? Ta je na první pohled tvrdá ženská, kterou nic neporazí. Ale taky potřebuje kamarádku. Jenom to ještě neví. A pak je tu ještě její máma, která má vždy připravenou nějakou kritickou poznámku, zvláště co se týká jejího manžela... Něco vám to připomíná? Skorokomedie o rodině, lásce a přátelství je možná taky o vás! V hlavních rolích Petra Hřebíčková a Lenka Vlasáková, v dalších rolích Jaroslav Plesl, Jana Švandová, Marek Němec, Bob Klepl, Martin Pechlát, Elizaveta Maximova a Leoš Noha.

 

 

 

od 22. února 2024

HLASY MRTVÝCH

Baghead – Velká Británie 2023

Hovořit s mrtvými má svou cenu… Nový horor od producentů filmu „To“. Záhrobní čarodějnice se umí proměnit do kohokoliv mrtvého a zajistit odvážlivcům poslední rozhovor s někým, kdo umřel. Máte ale jen dvě minuty, pak se děsivý démon osvobodí a ze světa mrtvých přinese do našeho světa hrůzu a teror. A to by se nemělo stát… České titulky.

 

 

 

od 23. února 2024

ZIMNÍ PRÁZDNINY

The Holdovers – USA 2023

Jsou sami a jedou v tom spolu… Tři lidi, kteří by vedle sebe za normálních okolností nevydrželi ani minutu, musí společně strávit celé vánoční prázdniny. Někdy ale stačí toho druhého lépe poznat k tomu, aby se zrodilo něco výjimečného. Oscarový Alexander Payne (Bokovka) natočil mimořádný film o zrození nečekaného přátelství. Komedie, uváděná s českými titulky. Film má pět nominací na Oscara za rok 2023.

 

 

24. února 2024

MAX A MÁJA: PŘÍBĚH LIŠTIČEK

Kina & Yuk - Francie/Kanada/Itálie 2023

Neodolatelná rodinná pohádka pro malé i velké se skutečnými zvířaty podle pravdivého příběhu. Pár polárních lištiček Max a Mája žije v kraji plném sněhu a mají se rádi. A to tak moc, že očekávají

narození liščátek. Proto se Max snaží přinést toho Máje co nejvíc na zub. Ale je to stále těžší. Vydává se proto dál a dál od pelíšku. A pak se to stane… Křup!!! A už ho odlomená ledová kra odnáší na moře, daleko od Máji. Oba najednou čelí všem možným výzvám, aby znovu našli cestu k sobě a dokázali, že láska dokáže překonat i nejchladnější bouři. Jejich příběh je o odvaze a nezlomné touze být opět spolu před tím, než se do jejich života vplíží malá liščata, přinášejíc s sebou novou kapitolu jejich polární pohádky. České znění.

 

od 28. února 2024

DUNA: ČÁST DRUHÁ

Dune: Part Two – USA 2024

Ať žijí bojovníci aneb Epická sága pokračuje! Velkofilmový epos pokračuje v adaptaci slavného bestselleru Duna Franka Herberta opět s režisérem Denisem Villeneuve a s vracejícími se i novými hvězdami, mezi nimiž nechybí Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Austin Butler, Florence Pugh, Dave Bautista, Christopher Walken, Stephen McKinley Henderson, Léa Seydoux, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling či Javier Bardem. Na hudbě se opět podílí oscarový skladatel Hans Zimmer. V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. Akční dobrodružné sci-fi drama, uváděné v českém znění i s českými titulky.

 

od 29. února 2024

MANŽELÉ STODOLOVI

ČR/SR – 2024

… dokud vás smrt nespojí! Temný milostný příběh inspirovaný životy skutečného manželského páru sériových vrahů, natočený podle skutečných událostí. Jaroslav a Dana jsou mladý pár, který žije v poklidné vesnici, kde se všichni obyvatelé dobře znají. S vidinou snadno získaných peněz se rozhodnou okrást jejich osamělého starého souseda, kterého při tom Jaroslav zabije. K jejich překvapení policie přijme násilnou smrt důchodce skoro automaticky jako nešťastnou náhodu a dál se o případ nezajímá. To Stodolovi přivede k myšlence, že senioři jsou snadnými obětmi nejen pro drobné krádeže, ale i vraždy. Není cesty zpět, Daně se zalíbila moc nad jejími oběťmi a podivný dobrodružný pocit vítězství nad policií. Jaroslav se ocitá na křižovatce, kdy má šanci od Dany odejít, ale selhává a musí čelit následkům svých i jejích zločinů. Brutální vraždy úzce souvisely s jejich vztahem, jsou obrazem závislosti a vzájemné manipulace, z nichž ani jeden nemohl vyjít vítězně. Režie Petr Hátle.