PŘIPRAVUJEME PRO VÁS - MŮŽETE SE TĚŠIT...

 

 

od 1. června 2024

PRINCEZNA NA HRÁŠKU

ČR/Kanada 2024

Bylo nebylo, v daleké Francii žila princezna Agnès de Sully de Montana Bleue. Nikdo by přitom nehádal, že se doopravdy jmenuje Anežka a narodila se v Čechách. Náhle se ale musí kvůli velkému nebezpečí do rodné země vrátit a o urozeném původu přesvědčit nejen svého vyvoleného, ale hlavně Hraběnku. A stejně jako v původní pohádce ji čeká mimořádně tvrdá zkouška… Hrají Jasmína Houf, Dagmar Havlová, Martina Adamcová, Pavel Kříž, Ladislav Korbel, David Šír, Lucie Vondráčková, Zuzana Velichová, Simonetta Hladká, Lenka Šourková, Jiří Kadet, Milan Ečněv. Režie Martina Adamcová.

 

 

 

od 6. června 2024

STRÁŽCI

The Watchers – USA 2024

Vy je nevidíte. Ale oni vidí všechno… Osmadvacetiletá umělkyně Mina zabloudí v rozlehlém, dosud neobjeveném lese v západním Irsku. Když Mina najde úkryt, ocitá se nečekaně vedle tří cizinců, které každou noc sledují a pronásledují tajemné bytosti. Mysteriózní horror od producenta M. Night Shyamalana, režírovala a napsala podle románu A. M. Shinea – Zloději tváří - Ishana Night Shyamalan. České titulky.

 

 

od 6. června 2024

LÁSKA NA ZAKÁZKU

ČR - 2024

Dávejte si pozor na to, co si přejete, může se to splnit. A může to být i pohroma… Lehká komedie plná oblíbených hereckých tváří, mezi kterými nechybí ani dva „čeští Belmondové“! Zatímco většina romantických hrdinů musí ujít strastiplnou cestu, aby se jejich přání splnila, Eva a Vítek dostanou hned na začátku všechno, po čem touží. Jenže záhy se z jejich splněných snů stane skutečná noční můra a jim začne docházet, že opravdové štěstí na ně čeká jinde, než si doteď mysleli… Hrají Martin Kraus, Eva Toulová, Uršula Kluková, Jiří Krampol, Václav Vydra, Igor Bareš, Valerie Zawadská, Jaromír Nosek, Eva Hrušková, Petr Batěk, Václav Upír Krejčí, Petr Jančařík a další.

 

 

 

od 7. června 2024

MIZEROVÉ: NA ŽIVOT A NA SMRT

Bad Boys: Rider or Die – USA 2024

Ti nejlepší z nejlepších sami prchají před zákonem! Kultovní Mizerové jsou zpět s nejnovějším mixem akčních scén a nekorektního humoru. Tentokrát je však čeká nečekaný zvrat: Ti nejlepší z nejlepších musí sami prchat před zákonem. V hlavních rolích se znovu potkávají Will Smith a Martin Lawrence, co by detektivové Mika Lowrey a Marcuse Burnett. V dalších se představí Vanessa Hudgens, Paola Núñez, Alexandr Ludwig, Eric Dane a další. Akční krimi komedie, uváděná s českými titulky.

 

od 8. června 2024

SYLVANIAN FAMILIES VE FILMU: DÁREK OD FREYI

Sylvanian Families the Movie: A Gift from Freya – Japonsko 2023

Vy ještě neznáte Sylvanian Families? Teď máte příležitost se s nimi seznámit: Za vysokými horami a hustými lesy se rozprostírá vesnička Sylvania. A v ní žijí Sylvanian Families. Tyto roztomilé zvířecí postavičky původem z Japonska si oblíbily děti po celém světě a okamžitě se staly globálním fenoménem. Nejsou to však běžné hračky. Mají svá jména i narozeniny, bydlí ve stylových domech obklopených přírodou a žijí život plný lásky a porozumění. Každý obyvatel vesnice má své poslání a svůj jedinečný příběh, což ze Sylvanie dělá více než jen obyčejný pohádkový svět. A v něm žije i hlavní hrdinka filmu Freya, přátelská králičí holčička, která ráda pořádá párty pro ostatní děti, všem ráda pomáhá, a proto nesmí nikde chybět. Animovaná rodinná podívaná, uváděná v českém znění.

 

12. června 2024

VE JMÉNU CTI

Une affaire d'honneur - Francie 2023

TADY VARY 10 - Cyklus 10 předpremiérových projekcí od října 2023 do června 2024Čest je jen jedna… Paříž, 1887. Duel je oficiálně zakázanou, ale stále běžnou praxí rozhodování sporů a hájení cti. Tedy, pokud jste muž… Podle Marie-Rose Astié de Valsayre by to tak ale nemělo zůstat. Odvážná a inteligentní žena se rozhodne, že půjde příkladem a postaví se aroganci a nadřazenosti mužů se zbraní v ruce. Vyhledá proto pomoc nepřístupného a tvrdého šermířského mistra Clémenta Lacaze, který právě v nerovném souboji ztratil mladého synovce. Zprvu nepředstavitelné spojenectví se pro obě rozdílné postavy stane nečekanou výzvou, ve které se protínají záležitosti cti i srdce. Skutečnými událostmi inspirovaný snímek Vincenta Pereze je jiskřivým spojením historického dramatu a dobrodružného filmu ze staré školy. České titulky.

 

 

13. června 2024

PERUGINO – VĚČNÁ RENESANCE

Perugino - The Eternal Renaissance – Itálie 2023

Význačný malíř a učitel italské renesance, od jehož úmrtí loni uplynulo pět set let. Italská renesance dala světu umění celou řadu významných a dodnes působivých uměleckých děl i jmen. Malíř Pietro Perugino stojí sice poněkud ve stínu svých slavnějších současníků a žáků, pro vývoj dobového umění je ale nesmírně důležitý a jeho fresky najdeme například i na stěnách Sixtinské kaple v Římě. Příběhem tohoto výjimečného umělce své doby provází italský herec Marco Bocci a společně s diváky v kinech se nechává okouzlovat díly italské renesance v detailech, které není za běžných okolností v galeriích možné spatřit. České titulky.

 

 

 

od 14. června 2024

PAN UČITEL VRACÍ ÚDER

Les vengeances de Maître Poutifard – Francie 2024

Škola může být pořádné peklo, a to nejen pro žáky, ale i pro učitele. Obzvláště pokud má ve třídě studenty, kteří ho otravují zákeřnými žertíky. To by pan Putifar ještě snesl, je to přece zkušený učitel, ale oni mu překazí vztah s láskou jeho života. Když pan učitel odejde do důchodu, rozhodne se, že se těm darebákům musí pomstít… Uvádíme v českém znění.

 

 

14. června 2024

KONCERT BERLÍNSKÉ FILHARMONIE

Satelitní přímý přenos koncertu z Berlína

Zveme vás tradičně do Berlína, do sálu Berlínských filharmoniků, na jeden z jejich výtečných koncertů. Za dirigentským pultem stane Gustavo Dudamel a na programu bude Symfonie č. 6 Gustava Mahlera a moll „Tragická“. "Šesté dílo je jeho nejosobnějším dílem a navíc prorockým" – podle manželky Gustava Mahlera Almy. A skutečně, svým apokalyptickým tónovým jazykem, který je jen dočasně rozjasněn, symfonie jako by předjímala Mahlerovy velké osobní katastrofy: diagnózu srdeční choroby, smrt jeho dcery, profesní neúspěchy. Je to hudba, která se dívá do propasti. Dirigentem tohoto představení je Gustavo Dudamel, jeden z nejpopulárnějších světových dirigentů, který s Berlínskými filharmoniky provedl Mahlerovy symfonie již několikrát.

 

 

18. června 2024

SRNKY

Záznam divadelního představení z Divadla Na Fidlovačce v Praze.

Bláznivá groteska o čtyřech postavách s kuriózními osudy.
Oceňovaná inscenace pro otrlejší diváky. Dramox Originals uvádí bláznivou komedii z Divadla Na Fidlovačce o outsiderech s kuriózními osudy. Seznamte se s mykologem, který ze strachu z vlastní výšky chodí neustále ohnutý, a tak v sobě objevil talent k hledání hub. S dirigentem, který po nehodě kvůli řadě tragikomických následků ztrácí možnost splnit si svůj sen. S vynálezcem, který stvořil řadu odmítnutých vynálezů, či s úředníkem, který obsedantně podléhá svým erotickým úchylkám. A do toho všeho se zamíchají srnky...

 

 

20. června 2024

GHOST: RITE HERE RITE NOW

Koncertní film.

Švédská heavymetalová kapela vtrhne do kin se svým koncertním obřadem! Koncertní film GHOST: RITE HERE RITE NOW se natáčel během dvou vyprodaných koncertů kapely GHOST v losangeleském Kia Forum. Divákům přiblíží jejich proslulý koncertní obřad, díky němuž tato švédská rocková skupina získala ocenění GRAMMY, obsadila první příčky hitparád a stala se headlinerem po celém světě. Jde o vůbec první celovečerní film, který kombinuje fascinující živé vystoupení s příběhem a historií této skupiny. Výsledkem je unikátní směs skladeb ze všech jejich pěti alb. Ať už patříte mezi oddané fanoušky, kteří si chtějí oživit vzpomínky na koncerty GHOST, nebo mezi zvědavé nezasvěcené, film RITE HERE RITE NOW vás dostane zábavnou show plnou temnoty, ale i ironie a humoru a zároveň vás okouzlí intimním filmovým portrétem kapely. České titulky.

 

 

 

od 20. června 2024

MOTORKÁŘI

The Bikeriders – USA 2024

Svoboda patří odvážným! Na začátku chtěli jen jezdit na motorkách a zažívat pocit maximální svobody. Na konci z nich tekla krev… Vzestup a pád motorkářského gangu zachycuje v benzínem vonícím dramatu Motorkáři oceňovaný režisér Jeff Nichols. Film vznikl podle stejnojmenné knihy fotografa Dannyho Lyona, která mapuje čas, který strávil se slavným motorkářským klubem z Chicaga v šedesátých letech minulého století. České titulky.

 

 

 

od 22. června 2024

LASSIE: NOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Lassie - Ein neues Abenteuer – Německo 2023

Legendární příběh o Lassie znovu ožívá… Nejslavnější kolie světa se konečně vrací na plátno! A jak jinak než s jejím věrným parťákem Florianem po boku. Ale nejen s ním. V novém dobrodružství je kromě nových dvounohých i čtyřnohých přátel čeká taky pořádně nebezpečný úkol – musí vypátrat, kdo stojí za záhadnými únosy psů, mezi kterými je i jejich kamarádka, malá Jack Russell teriérka Pippa. Je tu napínavá podívaná pro celou rodinu a nezapomenutelný filmový zážitek pro všechny malé i velké milovníky psů. Rodinný dobrodružný film, uváděný v českém znění.

 

 

 

od 24. června 2024

JÁ, PADOUCH 4

Despicable Me 4 – USA 2024

MIMOŘÁDNÁ PŘEDPREMIÉRA SKVĚLÉHO ANIMÁKU!!!Nejslavnější animovaný zlosyn se vrací! Ve čtvrtém díle série Já, padouch byste nechtěli být v Gruově kůži. Nejen že do jeho už tak velké rodiny přibylo další dítě, které mu brnká na nervy. Z vězení navíc uprchnul jeho letitý nepřítel, který má na Grua a jeho rodinu opravdu velkou pifku. Animovaná groteska skvěle kombinující gagy Mimoňů s rodinným dobrodružným příběhem, v němž hrají prim Gru, holčičky a také Gru Junior, který sice ještě neumí mluvit, ale talent na lumpárny se u něj projevuje v míře nebývalé. České znění.

 

 

od 27. června 2024

RYCHLE A NEMOŽNĚ

3 Jours Max – Francie 2024

Šílená parodie na akční filmy a jeden z hitů francouzské filmové sezóny. Adrenalinová jízda plná gagů a vtipných narážek na ikonické scény z bijáků jako Rychle a zběsile, Terminátor 2, Mission: Impossible, Rambo, Indiana Jones, ale taky Kingsman nebo Dámský gambit. Mysleli jste si, že jste od tvůrců bláznivých francouzských komedií Babysitting, Alibi na klíč nebo Alibi na klíč: Den D viděli už všechno? Že jsou jejich ztřeštěné gagy bezkonkurenční a hranice absurdity nepřekonatelná? Jsou, ale pořád dokážou překonat sami sebe. V Rychle a nemožně servírují nadměrnou porci zábavy a napětí okořeněnou strhujícími akčními scénami a vtipnými odkazy na klasiky žánru. Připravte se na adrenalinový závod o život napříč třemi kontinenty. Bude to jízda! Šílená parodie, uváděná v českém znění.

 

 

 

od 27. června 2024

TICHÉ MÍSTO: PRVNÍ DEN

A Quiet Place: Day One – USA 2024

Zůstaň potichu … zůstaň naživu! Jestli chcete přežít, musíte zůstat potichu. Úspěšná hororová sága Tiché místo se v novém díle vrací ke dni, kdy agresívní mimozemšťané přiletěli na naši planetu. Prvotní šok prožijete spolu s obyvateli New Yorku, města, které neztichne ani na okamžik. Napínavý horor pro diváky pevných nervů. České titulky.

 

 

od 28. června 2024

HORIZONT: AMERICKÁ SÁGA

Horizon: An American Saga – CHAPTER 1 – USA 2024

Vítejte na starém dobrém divokém západě, který všichni milují! Horizont: Americká sága se odehrává během americké občanské války v 60. letech 19. století a představuje předválečné i poválečné období. Vydejte se na emotivní cestu, na které zažije rozkvět Ameriky očima rodin, přátel i nepřátel. Horizont: Americká sága je jedním z nejlepších westernů, který byl za poslední desetiletí natočen. Film je projektem lásky Kevina Costnera, který chtěl natočit pravý western už 30 let. Po neuvěřitelném úspěchu série Yellowstone riskoval vlastní peníze, aby si splnil svůj největší sen – natočit velkolepý historický film. Hrají Kevin Costner, Jena Malone, Sienna Miller, Sam Worthington, Giovanni Ribisi, Tom Payne, Luke Wilson, Will Patton, Thomas Haden Church, Danny Huston, Kathleen Quinlan, Jeff Fahey a Michael Rooker. České titulky.

 

 

 

od 4. července 2024

HRABĚ MONTE CHRISTO

Le comte de Monte-Cristo - Francie 2024

Velkolepé nové zpracování slavného dobrodružného románu Alexandra Dumase staršího v jednom z největších epických příběhů o lásce, zradě a cestě za odplatou... Hlavní roli temného mstitele ztělesnil Pierre Niney, který má na svém kontě Césara za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Yves Saint Laurent. S úctyhodným rozpočtem 43 milionů eur se režie a tvorby scénáře ujali zkušení Alexandre de La Patellière a Matthieu Delaporte. Ti v roce 2023 oslnili diváky dvoudílnou adaptací Třech mušketýrů (D’Artagnan, Milady). Dobrodružný akční film, uváděný v českém znění.