KONCERT V KINĚ
SLAYER: THE REPENTLESS KILLOGY

Grandiózní finále kalifornské thrashmetalové legendy! Americká thrashmetalová legenda Slayer se loučí ve velkém stylu. Jako tečku za svou téměř čtyřicetiletou kariérou si pro fanoušky připravila koncertní film Slayer: The Repentless Killogy. Snímek zachycuje kapelu ve vrcholné formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu plného krve propojuje poslední tři videoklipy.

 

 

 

Středa 6. listopadu 2019 v 19,30 hodin

SLAYER: THE REPENTLESS KILLOGY

 


Režie: B. J. McDonnell & Wayne Isham

Anglická verze, 130 minut

Doporučená přístupnost: od 18 let

Předprodej vstupenek od 10.10.2019 v pokladně kina Vesmír

Kariéra Slayer, která započala v roce 1981 a vyvrcholila o pět let později žánrovým pilířem v podobě desky Reign In Blood, se nachýlila ke svému konci. V letošním roce Slayer dohráli poslední koncerty úplně posledního turné. Haly praskaly ve švech, kapela byla dokonale sehraná jako vždy. Čtveřice, která má bez velkého přehánění patent na thrash metal, nemůže přijít s lepší tečkou na závěr než tou plné krve a násilí. Aspoň takový je dramatický oblouk koncertního záznamu Slayer: The Repentless Killogy i příběhu, který už načrtl starší triptych klipů „You Against You“, „Pride and Prejudice“ a „Repentless“.

Jaký příběh se odehrává v krátkém filmu? Bývalý nacista Wyatt se zamiluje do Giny a kvůli ní opustí gang s názvem Ruka Bratrství. Gina záhy otěhotní, ale protože neodpovídá chorým fašistickým představám o rasové čistotě, gang pár přepadne a Ginu i s nenarozeným dítětem před Wyattovýma očima brutálně zavraždí. Následně je Wyatt obviněn z vraždy a uvězněn. Z kriminálu však uprchne a začíná se mstít. Ve filmu se objevuje několik známých tváří z krvavých snímků, ať už je to Danny Trejo, Richard Speight Jr. (Bratrstvo neohrožených) nebo Derek Mears (Hory mají oči 2).

 

 

Videoklipy i záznam vystoupení rozvinul do celovečerní podoby B. J. McDonnell, který si vysloužil ostruhy na seriálech American Horror Story nebo filmu Ant-Man.
„Když jsme natáčeli původní tři klipy, měli jsme v úmyslu na dalším albu pokračovat v dobrodružství hlavní postavy. Jenomže Slayer mezitím oznámili, že Repentless je poslední album, takže z klipů i celého živáku je nakonec tečka za závěrečným turné. Tohle je labutí píseň Slayer.“- režisér B. J. McDonnell.